Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
The Shadows Factory 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
The Shadows Factory 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

The Shadows Factory

4 participanți

In jos

The Shadows Factory Empty The Shadows Factory

Mesaj Scris de Apollo Sam Sept 15, 2012 11:52 am

Chapter I:

Incerc sa ma ridic insa cu ce rost? Nu am nici un chef, astazi simt ca viata mea sa sfarsit si ca nu voi mai putea trai vreodata fericita. Razele plapande ale soarelui, imi colorau chipul adormit, iar ploapele mi se ridicara, iesind la iveala ochii mei de safir pur. Era mai bine acolo! In lumea mea proprie de dincolo de imaginatie, in visele mele nedescrise. Acel vis e doar continuarea a fiecarui episod anime petrecut in mintea mea, dar ce nu as da sa fie real. In fond, personajele exista si in realitate! Telefonul incepuse sa sune, eu uitandu-ma serioasa la el, aratandu-I cu degetul si strigand tare. “Ai intarziat! Is treaza deja..”. Da stiu ca este o nebuneala curate insa asa mai sunt eu, nebuna, putin superstitioasa, cu un gram de emo foarte mic…mare. Si multe altele, imi intorc capul incet spre noptiera mea, unde era micul meu calendar, si nu pot spune cat de nebuna is ca, in loc de “Calendar” am modificat in “Gaaradar”. Sa nu intrebe nimeni de ce, bine, e din cauza unui baiat. Numaram zilele de vara sa se termine mai repede pentru al revedea! Tot ce am avut eu in cap a fost roscatul meu cu ochii verzi, si nici o data nu l-am vazut vara asta! Defapt nici nu avusesem cum daca am lucrat ca ospatar, naiba de job full time vara!!!
E numai vina lui Shikamaru, frate, de ce trebuia sa ma ofer sa il ajut?! Bah, e 7 si daca mai stau mult voi intarzia la scoala!

Mergeam incet, sperand ca nimeni nu ma va observa. Briza calda a veri, inca se simtea in aerul mohorat de toamna. Ceea ce imi va da sperante noi, frunzele copacilor se miscau intr-un dans ritmic, creeind un catec unic. Pasarile, una cate una pe crengile copacilor, cantau fara probleme desi, trebuiau sa isi ia ramas bun in curand. Nuanta de albatru de floare nu-ma-uita, trezea in mine tot felul de ganduri, ganduri…ganduri nu tocmai curate.
Prima alegere a tinutei a intaiei zi de scoala, o rochie rosie, cu buline albe, pana la genunchi. Cu o pereche de pantofi sabot 4 cm, pe post de ghiozdan, o geanta tot alba, iar parul saten pana la umeri, putin ondulat, lasat liber.
In spatele meu, am auzit un scartait de cauciucuri, ca si cum o masina ar pune o frana brusca. Mi-am intors fata sa vad insa, acea masina era aproape de mine, foarte aproape urmand ca…sa ma loveasca. 3..2…1.! Nu trebuia sa..? Nu, imi e prea frica sa deschid ochii.

-Esti bine? Intreba cineva, insa eu cam greu imi dadeam seama ca eram pe jos. Si ca era, vie!

Deschisem ochii, ridicandu-ma repede. Acea masina intra in zid, insa nu prea tare incat el sa se raneasca sau ceva. Inafara ca era sa ma raneasca pe mine daca eram acolo. Stai, eu cum am ajuns aici? Ma uitam nedumerita la salvatorul meu care nu era altcineva decat, el?! Doamne, oh…cred ca is mai rosie ca o sfecla insasi! Ii multumesc inainte sa mai apuc sa zic altceva, fiindca stiu ca a-si fi zis vreo prostie ce m-ar fi stanjenit cumplit.
Ajunsem la scoala fara alte opriri sau cineva sa intre in mine, unde, prietenele mele, Ino Yamanaka(aparent fiind si sora mea) si Sakura Haruno, ma asteptau ingrijorate.

-Nara Ery! Spusera amandoua nervoase de o data.

-Unde ti-e telefonul, te sunam de peste o jumatate de ora iar pe Shikamaru nu l-am gasit, unde ai fost? Intreba rozalia de Sakura, in ai care ochii verzi smarald ma pierdeam. Dau negativ din cap, rosind doar gandindu-ma la el.

-Nu va uitati acum, dar uitati-va, spuse Ino aratand catre poarta scolii.

Erau toti cei 5! Cei mai tari pustii din toata scoala, Uchiha Sasuke, un baiat brunet cu ochii negri. Foarte indiferent si rece ca un iceberg. Cred ca eu fiind singura fata care nu prea il suporta pe tipul ala. Langa el fiind Uzumaki Naruto si fratele lui, Uzumaki Deidara. Amandoi blonzi, amandoi cu ochii albastri, singura diferenta intre ei doi era ca, Naruto are tenul mai inchis si niste urme pe obraji de parca ar avea mustati de vulpe. Suna Sasori, roscat cu ochii capuri, de care imi placuse in trecut, da, cand am afalat ce nenorocit e. Si ultimul, dar nu cel din urma, Subaku Gaara. Cel de care eu, visez si noaptea, a ajuns mai repede decat credeam. Cred ca ar trebui sa ii mai multumesc o data, insa ei trec, pe langa noi de parca, nu ar fi nimeni aici. E ceva obisnuit pana la urma.

-E..Ery, parca tie iti placea de Subaku, nu? Intreba Sakura facandu-mi jucaus din ochii. Roseata, eterna roseate.

-Cine, eu? Nu ma fa sa rad!

Da..pana la urma nu stie nimeni ca imi place de el.



Hai ca Max a adus ficul:))) e ultimul capitol ce il scriu in vara iar next vine vineri daca am 2 com cel putin :).


Ultima editare efectuata de catre Scythe Maxyana in Vin Mai 03, 2013 4:11 am, editata de 1 ori
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : The Shadows Factory Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Vin Mai 03, 2013 4:11 am

Edit:
Haaaaaaaa Primaaaaa The Shadows Factory 2708387124 The Shadows Factory 2708387124
Ciuda Sasori :*=)))
M-a placut mult capitolul,deci te-ai gandit sa il bagi putin in seama si pe Gaara huh,right,tipul ala e prea bun.
Totusi e cam scurt,sunt curioasa ce fel de caracter are roscatul nostru.
Pune repede next ca te bantui The Shadows Factory 2490906318 :*


Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Vin Mai 03, 2013 4:40 am, editata de 2 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de SasoriXIris Vin Mai 03, 2013 4:25 am

Jigarite-as Max ca e amuzant si ca imi place.
Dar e nitel prea scurt, nu crezi?
Treci si scrie ca altfel nu mai ai zile bune cu mine.
The Shadows Factory 2490906318
Mary te spanzur The Shadows Factory 3292723614 ! The Shadows Factory 2175207046
SasoriXIris
SasoriXIris
Critic
Critic

feminin Scorpion Mesaje : 32

Reputatie : 0

Data nasterii : 27/10/1996

Varsta : 27

Localizare : ~~Cat de departe..sa imi duc inima~~~

Hobbie : Scrisul, cantatul si mai ales Matematica <3

Stare de spirit : C'est la vie! ;)

Comentarii : The Shadows Factory Glitter_3_by_Mruo0omh


https://sasu-saku.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Apollo Vin Mai 03, 2013 6:35 am

Chapter II:

Cine stie? Poate ca anul acesta imi va rezerva ceva total diferit de pana acum, dar nu are cum sa ii placa de mine. Sunt o fire prea timida si ma impancientez foarte usor, ce sa mai spun ca daca ma lasi 10 secunde intr-un oras total necunoscut. Incep sa plang. Off, sunt prea fragila pshihic. Cineva ma tot jontea, dar eram cam prea adancita in ganduri ca sa ii dau atentie. Ceva ma intepase si am m-am ridicat de pe banca pe care stateam, tipand.

-Serios? Un ac, stii cat urasc acele!

-Ery, a intrat dirigintele in clasa, imi spotise Ino.

Fata imi cazu practice in pamant, toti colegi se uitau la mine si chicoteau. Acelasi obiceiuri prostesti, in clasa a 11-a? Ma asezasem in banca, ascunzandu-mi fata in bratele mele ce le pusesem incrucisate pe banca. Imi reau gandul, poate ca anul asta voi face o varza. O varza cu totul.

-Nara Ery, in picioare!

-Nu vreau!

-Ce ai spus?! Dirigintele Orochimaru spumega de furie, trantise geanta pe care o avea cu el, de catedra. Ma ridicasem imediat, simtind o frica prea mare pentru a fi adevarat.

-Repeta, ce ai spus?

Aveam un gest de a ma uita catre tavan cand ma gandesc, sunt emotionata sau pur si simplu fac pe inaboradibla. Acum ma gandeam facand pe inabordabila.

-Dar ce am spus?

-Nu fa pe proasta, Nara.

Hehe, il enervez si urmatorul lucru pe care o sa il vad va fi…usa. Da, ma scos afara nenorocitul. Dar nici un nu voiam sa raman la ora lui. Si am mai spus ca is o fire timida, ei pe naiba! In interiorul meu sunt gata oricand sa explodez ca un Vulcan. Sau chiar mai rau. In timp ce exploram pentru prima data holul lung si nesfarsit al holului, mi-am dat seama ca era prima data cand un profesor ma scoatea afara. Ochii mei de safir, devenisera tristi. Mergeam cu capul plecat, holul era pustiu si straniu si simteam dorintea de a ma intoarce in uratenia aia de clasa. Gata, am recunoscut in sfarsit. Uram clasa aia. Colegele aproximativ toate is de bani gata, sunt la un liceu care mi-am dorit din totdeauna sa fiu si mi-am dat seama ce prostie imensa am facut. O luasem catre etaj, si etaj si tot etaj pana ajunsesem pe acoperis. Gardurile de sarma parca erau puse strategic sa impedice elevi sa se arunce de pe acoperis, uite ca cineva mi-a citit si mie gandurile. Imi ridicasem privirea catre cer, era senin. Foarte. Parea fericit, nu era deloc asa ca mine. Mereu am crezut ca ma aseamana, dar se pare ca ma inselasem. Soarele statea in mijlocul boltei ceresti, stralucind cu o aura de magie. Inchisem ochii si scosesem un often adanc. Cand ii deschisem, totul in jur era mai intunecat. Un nor complet negru acoperise soarele si acel nor isi adusese si prieteni. In inauntrul meu se desfasura o furtuna si dupa cum arata cerul, asa va fi si cu el. Inspirasem si expirasem, coltul guri mi se stramba ca un zambet complet stramb. Ochii mei erau gata sa planga, si din ce motiv? Chiar nici unul, asa sunt eu. Asa am fost mereu si voi fi. Mereu.

-Urasc scoala asta si pe toti din ea!!!

In spatele meu se auzise un cascat, isi intoarse privirea si aceasta ii ramase incremenita.

-Ai putea sa nu mai tipi? Mersi…

-Ah…scuze, dar nu am vazut ca un tip doarme pe acoperis.

-Pe viitor asigura-te.

-Cine esti?

-Cine esti?

Defapt stiam cine e, dar ca sa ma dau importana si eu.

-Nimeni.

-Nimeni.

Ii facusem sem sa taca.

-Ma imiti cumva?

-Cine, eu?

-Neah, nu conteaza.

Nu aveam chef de el chiar daca imi placea, sau oare faptul ca inima mea bate normal e ca nu imi mai place? Trecusem de el si ma indreptasem, auzisem un trasnet si un zambet malefic imi rasari pe chip. Daca era ceva ce iubeam eu, erau tunetele. Clopotelul sunase si eu ma straduiam sa ma intreb catre clasa mea, pentru a-mi lua ghiozdanul. La etajul asta sunte de obicei clasele de a 12-a, dar o singura clasa a fost mutata la parter. Aceea fiind a fratelui meu. Eu aveam clasa la etajul 1, asa ca abia asteptam sa imi iau geanta si sa plec. Dirigintele ma astepta la usa clasei, nimeni nu iesise. Inghitisem in sec si ma indreptasem cu pasii deloc nerabdatori catre el. Eh iata ca acum a-si vrea ca eu sa dispar.

-Nara, nu ma asteptam la un astfel de comportament din partea ta.

-Ce sa zic, domnule Orochimaru. O data in viata zic si eu ceva iar dumneavoastra. Siti ce, urasc scoala asta si pe dumneavoastra la fel. La revedere!

I-am zis-o, i-am zis-o bosorogului. Oh ce bine ma simt. Pe fata aveam un zambet idiot cand intrasem in clasa si toata lumea ma asalta cu intrebari.

-Eh, lasati-ma. Sakura, adu-mi te rog geanta. In schimb, ea mi-o aruncase. Ino si ea se indreptasera catre mine.

-Dirigintele a fost porst dispus toata ora, zise Sakura.

-Tipa ca un bosorog toata ora.

-Stiti ce am auzit? Ca intre el si doamna directoare se infiripa ceva.

Ma simtisem oribil si infricosator la gandul unei casnici intre cei doi.

-Nu vorbiti asemenea prostii, e infricosator.

-Baka, cum vrei ca intre ei sa fie ceva?

-Lasa-ti barfele, n-am chef.

-Ery, ce ai patit? Esti prost dispusa si nu iti sta in caracter.

-Credema ca ii sta, zise Ino. Ii sta.

Uchiha Sasuke se indrepta catre noi, indreptanduse catre Sakura. In momentul acela avusesem un impul sa latru la el, dar nu o facusem. De ce? Sakura il palce pe nenorocit. Sasuke se aplecase, fiindca era putin(mai mult) mai inalt decat ea si o saruta.
N..nnam vazut bine? A sarutat-o?

-Mergem?

Sakura afirma iar eu ma uitam ca fantomele la ei, Ino ma prinse de antebrat si imi relaxasem pumnul ce il tinusem strans. Ino il vazuse pe Shikamaru si imi aratase. Mi-am dat seama ca am uitat ceva in clasa. Telefonul meu pe alte cuvinte. Ii spusem sa o ia inainte iar eu ma indreptasem ca o stana de piatra inapoi in clasa. Auzisem din nou un trasnet, si involuntar zambisem din nou. Deschisem usa clasei, iar pe catedra statea cineva fara nici o problema. Era acelasi tip a carui nume nu o sa il pronunt din respect pentru Uchiha. Da, nu are sens. Dar pentru mine ceva ce nu are sens chiar are.

-Ai pierdut ceva? Il intrebasem eu.

-Nu, ce cauti aici?

-Am uitat ceva.

Aw! Telefonul meu nu era in banca. Fata imi cazu din nou in pamant, mohorata. Cum o sa le explic eu asta Domnului si Doamnei Yamanaka? O sa ma omoare.

-Esti bine?

-Par bine?! Ma rotaisem eu la el, el daduse din umeri. Vazusem ca avea ceva in maini, ceva negru ce avea atasata de el o pisicuta.

-Ah! E telefonul meu, am uitat ca mi la confiscase dirigintele.

Ma indreptam catre el, cel putin stiam ca telefonul meu era in siguranta. Intinsem mana, in semn sa mi-l de-a. Dar el daduse din cap in semn de negatie. Ma intinsem sa il iau, dar el il ridicase mai sus decat statura mea. Pusem o mana pe catedra, si ma intisem dupa telefon. El ridicase mana mai sus, eu fiind nevoita sa ma intind mai mult. Aveam ca scop telefonul si nu observasem cat de aproape eram de fata lui. De ochii lui verzi, de parul lui roscat ciufulit. De pielea lui alba. Cand aproape luasem telefonul, il sarutasem din greseala. Eram atat de uimita de ce facusem total neintentionat incat nici nu ma sinchisisem sa rup sarutul nedorit. Trebuia sa recunosc faptul ca imi placeau buzele lui, si ca inima imi batea in ultimul hal. Iar sarutul asta, nu fusese primul. Poate primul care imi placuse mie. Primul meu sarut a fost acum 2 ani, intr-o vara cand Naruto era cu Diedara si Shikamaru la o biblioteca. Naruto, e un bad boy destul de sexy. Facuse o poanta chiar foarte penibila, stateam cu cartea fix in fata mea si nu il observasem ca se apopie. Daduse imediat cartea jos si ma saruta. De atunci, nu mai statusem nici o secunda cu Naruto singura. Sau prin preajma lui. Ratiunea mea ma trezise la realitate cand am vazut ca cineva statea in prag ul usii, cu lacrimi in ochii. Parul brunet, ii era lung si drept, revarsanduse pe spatele ei. Era inalta de 1,70. Dar Gaara era oricum mai inalt ca ea. Ochii verzi caprui, se potriveau cu ochii verzi-argintii ai roscatului. Brusc mi-am dat seama ca era Yukiko. Erau in aceeasi clasa, si asta ii va afecta mult. Ia stai! Ce ii va afecta, eu doar imi voiam telefonul. Yukiko fugise iar Gaara sarise imediat de pe catedra, am putut auzi clar numele ei rostit de glasul lui. Alta clasa nu si-au gasit si ei sa se intalneasca?


Uite sa te saturi Lili, :): si Yone, te-ai prins, nu? The Shadows Factory 2490906318
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : The Shadows Factory Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Vin Mai 03, 2013 8:20 am

Edit:
Sa imi bag....Max,ai idee cat te urasc in momentul asta,cum ma poti rani asa,nu ai inima deloc,scorpie ce esti,fiti-ar telefonul. The Shadows Factory 2225137256 The Shadows Factory 2070681812
Glumesc,totusi cu Gaara?Nu e o idee prea rea,poate il scapi si cine stie>:)O sa am grija sa ma ocup si de el probabil inainte de ea...you know.
Mi-a placut mult capitolul dar totusi Yukiko?Suna putin ciudat dar imi place.
Wait,lipseste Sasori`s girl.Where is she?Ma rog,sper sa te iert intr-un final si sa apara my love:XBtw sa nu uiti ca imi place ca bad boy deci nu te obosi sa ii schimbi caracterul.
Deabia astept next,sunt curioasa ce iti voi face,mrg ce ii va face Yukiko lui Ery *evil mind*>:) The Shadows Factory 2490906318 .


PS:PRIMAAA The Shadows Factory 2708387124 Ciuda Sasori:*
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Apollo Dum Mai 05, 2013 9:34 am

Chapter III:

Domnul si Doamna Yamanaka au sarit cu gura pe mine.
Normal ca nu am recunoscut, le-am zis ca beteria mea sa descarcat.
Am primit o predica despre faptul ca trebuie sa incarc mereu telefonul meu inainte sa plec la scoala si sa nu vin acasa singura. Sunt atatea primejdii pe drum. Am aprobat usor iar acum, stateam in camera mea, gandindu-ma la sarutul dintre mine si Gaara. Poate ca mi-as fi dorit sa dureze mai mult, dar pana la urma era impreuna cu Yukiko. Fata aia ma uraste acum, in oricecaz. Si chiar imi palcea de ea, mereu era prietenoasa cu zambetul pe buze si ma saluta mereu.
Acum va dori sa ma omoare.
Oftez si ma trantesc pe pat, cu fata in perne. Incercand sa dorm, dar in zadar. Aveam prea multe ganduri. Deja ma saturasem de saboti si de rochie, asa ca mi-o dadusem jos. Chiar in acel moment Shikamaru intra val-vartej pe usa. Eu in lenjerie intima, iar el rosi imediat. Luasem dintr-o miscare perna, aruncandu-i-o in fata, tipand ca naiba sa iasa afara. Iesise ca ars din camera. Of doamne, nu o sa se invete niciodata sa bata la usa?
Mai patisem asta in trecut, eram in camera, cu prosopu pe mine, intra tot asa si imi vazu prosopu. Atunci sa ales cu un ochi vanat. Si alta data eram la dus, a iesit din baie fleoasca si buimacit. Urasc absolut cand face asta! Imi luasem un tricou larg alb, si o pereche de colanti negri. Dupa m-am dus sa il caut pe Shikamaru, sa il intreb ce voia. L-am gasit in sufragerie, jucandu-se cu Ino. De multe ori cred ca ei ar trebui sa fie un cuplu, pana la urma eu cu Shikamaru nu eram rude de sange cu Ino. Poate ca nici eu nu eram fiindca un semanam asa de mult cu Shikamaru. Dar amandoi..defapt, nu conteaza. Ma asezasem langa ei, lasandu-ma pe spate. In bucatarie, Doamna si Domnul Yamanaka se ciondaneau. Ca de obicei, o cearta. M-ai mult amicala, sa zicem. Dar si cand se certau, se certau. Brusc, vad pe Domnul Yamanaka fugarit de sotia lui, alergat fiind de un polonic. Nu ma putusem abtine si incepusem sa rad. Cei doi se uitara la mine, cu gurile cascate, in cateva secunde toti radeam. Hai ba Ery, what’s up? Nu e nimic rau pentru a fi asa de patetica. Poate ca nu am avut nici o relatie de lunga durata, dar e mai bine asa decat ca, la anul sa imi fie influentata decizia de iubitul pe care nu il am. Vreau sa fac o facultate si o sa am atunci timp de toate.
-Ce bine, spuse Ino zambindu-mi. O intreb ce patise si ea imi spusese ca fusese ingrijorata ca de la scoala pana acum fusesem suparata. Ii dadusem dreptate. Soneria suna, si eu ma ridicasem sa vad cine era. Deschisem usa si tipasem cand il vazusem pe Naruto cu fata in jos, zambindu-mi. Ma dadusem inapoi, m-am impedicat chiar de nimic si am cazut in fund. Deasupra usi era un grilaj din fier, la care Doamna Yamanaka punea de obicei flori. Dar acum, Naruto statea invers pe ea. Se daduse jos si incepuse sa rada ca un idiot.
-Ti se pare amuzant sa ma sperii de moarte?! Naruto..tu! Stii bine ce parere are Sakura de prostia ta, nu? Esti un idiot incompetent ce….(Chiar il uram mai ales pentru faza cu primul sarut al meu.) Daca faceam infarct acum, ce faceai ma, barosane?!
Naruto radea chiar mai tare. Imi doream ca grilajul ala din fier sa se rupa cu tot cu el.
-Daca ai fi fost babuta, ai fi facut infarct. Hai Erino, inca esti suparata pe faza cu sarutul ala?
Domnul si Doamna Yamanaka scoasera capul pe usa de la bucatarie, zicand in acelasi timp:
-Pardon? Ce?!
Diedara fusese in spatele lui Naruto si il batu tare pe umar, desi pare amical avea un zambet stramb care il speriase pe Naruto.
-Glumea, Domnule si Doamna Y. Zise Deidara zambind, nu ii asa Naruto? Naruto se facu se mic la privirea fratelui sau amenintatoare, incuviinta din cap si acesta zambi. Spuse catre mine: Esti bine, Ery? Dadusem din cap incet, iar Deidara zambi. Pentru acel moment imi simtisem inima tresarind. Era prima oara cand observasem cat de diferiti sunt cei doi, desi seamana. Amandoi blonzi si amandoi cu ochii albastri, pielea un pic mai inchisa. Dar el avea un zambet mai aparte si era mereu de treaba. Si Naruto cred ca ar fi fost daca nu m-ar fi enervat atat. Cu ei era si Sasori, fara suparare dar eu chiar nu il mai suportam pe el. Era un fustangiu fara masura si cu el era inca cineva, o fata draguta. Chiar foarte draguta, si ma gandeam ca era iubita lui. Avea ochii mari si caprui si parul saten cu suvite rosiatice. Parul era lung si cret. Avea aceiasi nuanta alba la piele, ca mine. Ramasesem “poker face” pentru a vedea cat de draguta e fata. Si tocmai nenorocitul de Sasori era cu ea.
Sasori, care nici el nu ma suporta pe mine, zise:
-Erynoo, ea e verisoara mea, Sasko. Sasko, asta e sora lui Shikamaru. Erya.
-E Ery! Tipasem eu spumegand cand imi schimba cineva numele, defapt e Eryana dar imi placea Ery. Si in catalog, tot Ery sunt trecuta. Ery, incantata de cunostinta. Aa, asa deci, verisori. Nenorocitu asta e iar single? Muhaha.
-Incantata de cunostinta, spuse ea cu un zambet larg. Era chiar draguta si nu ma puteam opri din zambit. Ino sarise de pe canapea si se prezenta imediat, baieti vorbisera cateva minute si apoi Shikamaru isi ceru permisiunea de a iesi. Dupa ce Doamna Yamanaka ii insiruise toate reguli de a avea grija, plecasera. O lasasera pe Sasko cu noi, o sunasem pe Sakura care aparuse imediat.
-Hei fetelor, ce e nou?
-Hei Sakura, pai ma minunam ca nu seamana Sasko deloc cu Sasori, tu ce faci?
-Pai..spuse Sasko, suntem verisori de gradul doi.
Ino imi daduse un ghiont, soptindu-mi ceva la ureche.
-Doamna Yamanaka! Strigaseram toate, ea venise imediat. Nu e asa ca ne lasati sa mergem in parc.
-Pai..
-Te rog..mama, spusesem eu si Ino. Doamna Yamanaka nu putea rezista cand eu ii ziceam mama, nu era mama mea. Dar ii placea cand ii ziceam.
Ofta si ne spusese si noua toata lista de reguli.

Parcul era plin, afara era cald si soare. Nu ploase, de vreme ce ma simteam mai bine, parca nu ar fi vrut sa ploua. Ne asezaseram la o masa, ce era situata in iarba si erau atatea scaune cat eram si noi. 4 pe alte cuvinte. Noi patru, cu tot cu Sasko. Ne comportam ca si cum eram prietene de o viata. Eu ma uitam urat la Sakura, Sakura observase asta dar se abtinu sa nu ma intrebe. Eu continuasem si la un moment dat ceda, yupa!
-Da, suntem impreuna de o saptamana. Imi pare rau ca nu ti-am zis, doar ca stiu ca il iubesti din toata inima!
-Da, mai ceva ca pe Naruto.
-Ery, cred ca ai ceva cu toata lumea. Pana la urma ei se comporta frumos cu tine.
-Da, ce sa zic. Ino, zi sincer, iti place de Sai, nu? Ino inrosise imediat. Incepand sa nege, ma uitam cu o privire plictisita in intr-un final, termina.
-Si tie iti place de Gaara, asa ca taci, zise ea. Sasko se uita uimita la mine si ma intrebase imediat:
-S-a despartit de Yukiko? Am inteles ca cei doi nu se mai intelegeau, dar nu credeam ca se vor desparti!
-Stai, stai. Zise Sakura, tu esti la acelasi liceu cu noi?
Ea afirma, zicand ca e chiar vecina cu clasa noastra. La noi trei ne cazusera fata in pamant, da, eram chiar rupte de alta clase.
-Si tie? Cine iti place?
Ea inrosi negand ca nu ii place de nimeni, dar noi trei suntem un trio foarte convingator. Ea se lasa pagubasa, isi puse mainile pe masa, si se lasa adormita capul pe maini. O lacrima ii cazuse si noi trei ne speriaseram de ce am cauzat.
-Imi place de Sasori..dar suntem verisori si nu se poate.
-Ah?! Exclamaseram in cor, fata impetrindu-se.
-Dar e in regula, poate chiar imi place mai mult si ma doare. Dar m-am obisnuit.
-I-ai zis? Intrebasem eu. Negase.
-Cum? Tipa Sakura ridicandu-se punand amenintator o mana pe masa. Cum sa nu ii spui, daca il placi in halul incat sa plangi pentru el, ar fi trebuit sa ii spui. Tu te auzi ce spui?
-Chiar asa! Spusem ridicandu-ma la fel ca Sakura. Ai zis chiar tu ca iti place, Sasori trebuie sa auda asta si daca te refuza, va avea de face cu noi.
-Da! Spuse Ino, fetele nervoase il ingrozesc.
-Cred ca in general, fetele il ingrozesc.
Aveam toate cate o privire malefica incat am speriat-o pe biata Sasko, era prea timida pentru binele ei. Baieti si asa erau in club dar maine, e o noua zi la scoala. Si cu asta imi amintisem si eu ca am telefonul la Gaara. Trebuie sa mi-l iau de la el.

A doua zi ma trezisem mai devreme, parul meu mi-l incretisem si imi statea chiar bine. Ma dadusem cu tus negru, si eram gata cu machiajul. Imi luasem un maieu portocaliu si un top larg verde, ce scria “Fu*k you and all” deasupra buricului. Si cu o pereche de blugi scurti, cu tinte. Tenisi erau maro cu tinte si ei, imi prinsem parul cret intr-o coada si imi luasem o sapca cu NY, verde de aceiasi nuanta cu topul si o perche de ochelari lati cu rama neagra. Coborasem la micul de jun unde, “mama” era sa scape farfuria cu mancare.
-Ah..Neata Ery, frumoasa….t..tinuta.
-Multumesc, Shikamaru a coborat si el?
-Da, e la baie.
Mancasem in liniste in timp ce toti se uitau la mine, dar dintre cei patru, numai Ino avea o expresie buna pe fata. Am terminat amandoua de manancat si am fugit inainte la scoala, Shikamaru nici nu se grabea.
-Mi-a dat…Sai, intalnire.
-Ce? E super!
-Nici acum nu imi vine sa cred…spuse gafaind.
Prima ora trecuse repede, pentru mine da. Dupa ce iesise profa de fizica afara, eu am iesit imediat auzind cum Ino ii explica Sakurei treaba asta. Toti baieti se uitau la mine, si pentru prima oara ma simteam ciudat pe holurile astea. Imi facea avansuri, am coborat si am ajuns imediat la clasa lui fratemiu. Un baiat iesise din clasa, unul care nu ma stia si nici eu pe el.
-Gaara, e in clasa?
-Imh, il chem.? Dadusem din cap in semn ca da si ii zisem sa aduca si telefonul. Baiatul bagase capul pe usa strigand dupa Gaara si ca o fata draguta il asteapta afara, zicand ceva de un telefon. Ma simtisem onorata ca ma numise draguta. Gaara se pare ca sa prins ca eram eu, ca tot venise cu telefonul meu in mana. Ma saluta asa cum facusem eu, dar nu voia sa imi dea telefonul inca.
-Bine, ce vrei?
-Ce zici, sa iesi cu mine?
“Je me pardon?! Ce??” In capul meu inimi exlodau ca artificile, si tot explodau si explodau. Scuturasem din cap.
-Hah, sigur ca…nu, da-mi doar telefonul. Nu il putusem lua. Stii ce, ti-l las tie, nu conteaza. Zisem cu atata ingamfare incat eram mandra de mine. Dupa facusem cativa pasi, el spuse:
-Stii, mi-a placut sarutul de ieri.
Incremenisem, dar continuasem drumul catre clasa.
Ino sarise cu intrebari catre mine. Nu ii zisem nimic si am continuat sa fiu nervoasa pe parcursul orelor. Ino se lua de vorba cu Sakura si uitasera ca sunt si eu in clasa, cred ca eram ultima ce iese din clasa. Cand iesisem din clasa, ma speriasem de Gaara ce se pare ca ma astepta.
-Uite, spuse dandu-mi telefonul. Nu vreau sa crezi ca sunt genul care profita de un telefon ca sa iasa cu oricine.
Dap, eu is un oricine. Cam asta era intelesul cuvintelor.
-Stii, daca vrei sa iesi cu oricine, mai bine ai prieten cu acel oricine.
-Atunci vin cu tine, pana ma intrept catre casa. Avem acelasi drum.
Din nou, “Je ma pardon?!” De unde stie drumul meu? Afirmasem. Chiar aveam acelasi drumul, eu nu voiam sa vorbesc, dar chiar defapt vroiam. Eram langa baiatul care imi placuse dintr-a 9-a si uita-ma acum dupa trei ani, mergand unul langa celalalt. Apoi imi amintisem de faptul ca Office, in telefon aveam scrise povesti. Perverse, cu el. O doamne, le-a citit?
-Ahh..stii, telefonull..
-S-a descarcat si avea parola la pin, deci nu iti fa griji, nu am umblat prin mesajele tale.
Ce bine!


Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : The Shadows Factory Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Mai 05, 2013 10:40 am

Vreau next Max, sunt curioasa, sunt curioasa
cum evoluezi ideea, vreau nextttttttttttttttt fericit fericit


Ultima editare efectuata de catre Ilinca(Ily) in Mier Mai 08, 2013 8:38 am, editata de 1 ori
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Mier Mai 08, 2013 7:08 am

Morrrr=)))))))))))))Avea povesti perverse scrise cu el?seally?=)))Waii tare mi-ar fi placut sa le fi citit,sunt curioasa cat ar fi ras si el sau poate ar fi fost traumatizat.
Eu,eu,eu,eu,eu,ma vreau pe mine?=))unde sunt?=))deabia astept sa apr mai mult:X
Mi-a palcut capitolul sunt curioasa daca vor iesii pana la urma si cum vor decurge lucrurile,pune repede next!!"X
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Apollo Vin Iun 07, 2013 2:46 pm

Chapter IV:


Shikamaru facuse o fata lunga cand ma observa ca vin cu Sabaku Gaara, si nu, nu era de fericire. Imediat ce imi luasem la revedere de la roscat, nu intarzie sa ma asalte cu intrebari. Il iubeam pe Shikamaru, chiar il respectam si nu stiu cum Dumnezeu a facut greseala sa mi-l dea mie ca El nu facea greseli dar…acum chiar ma prea enerva. Tinea locul tatalui nostru care..oricum imi revenisem in fine zicand doar ca ma conduse ca un bun animc ce este.
-Ia nu mai trancani cu aberatii ca eu stiu bine cum e Gaara.
Mi-am dat ochii peste cap, trecand de el desi nu prea vroia sa termine discutia aceea. Daca asa se putea numi in a trancani lung si prost. Ino aparu imediat cu un zambet victorios pe fata, interogandu-ma mai ceva ca Shikamaru. Dupa ce ii spusem cam tot ce imi aminteam, dap. Cu amanunt de detalii neinteresante, sari in sus cu roseata in obraji. Vizibil emotionata. Mereu stiam ca Ino se bucura cu adevarat pentru mine, ceea ce imi facea adesea ori mare placere sa o cunosc. Sa imi fie sora vitrega. Stiam un singur lucru pe moment, ca abia asteptam ziua de maine. Mereu mi-a placut cum arata Gaara, eram curioasa si de comportamentul sau inainte de toate.

A doua zi de dimineata nu era altceva decat sambata. Atunci cand ti-e mai drag somnul si cand parinti nu sunt acasa, nu. Soareci nu dansau pe masa. Ci s-a trezit careva sa bata la usa si iesisem direct cum ma luasem din pat. Aveam parul saten ciufulit. Un maieu verde inchis, cu o bretela pe o parte. Si o pereche de pantaloni negri largi sitransi la incheietura piciorului. Aveam chiar si perna in mana. Deschisem usa, varandu-mi capul obosita afara.
-Ha? Unde, ce vrea oricine o fi? Imi frecam ochii, obosita din cale afara. Cand privirea mi se clarifica in mare parte, tipasem si sarisem inapoi: Naruto imbecilule, idiotule, hand…
-Da, da, stim restu. Spuse Sasori intrand absolut neinvitat in casa. Shikamaru unde-i?
Ma uit la el cu o mutra ganditoare, care mai mult dorea sa spuna: “Iesi naibi din casa cu tot cu suspendatul ala de Naruto.” Serios acum, Doamnei Yamanaka o sa ii spun de grilajul ala pentru flori cu prima ocazie ce mi se iveste. Daca trebuie sa sufar un atac de inima, nu e din cauza florilor. E din cauza parasutelor de blonzi care atarna de el.
Shikamaru aparuse mai obosit ca mine sa vada cine si de ce tipa. Cand ii vazu pe aia doi, prima reactie fu uimirea apoi fata lui vinovata cand isi aminti de ce uitase. Apoi ma bucurasem de privestea ca el se grabea si cum mergea, cu un pantalon intr-un picior si tricoul pe drum sa si-l ia. Ino sigur dormea ca dusa asa ca din pacate, nu radea alaturi cu mine. Sasori se uita urat la mine, eu intrebandu-l ce patise.
-Tu astepti invitatie sau ce, treci si imbracate.
Haha, chicotisem. La ce se referea? Eu chiar nu aveam in plan nimic altceva decat leneveala in ziua cand parinti nu’s acasa. Nu sa vagabondez alaturi de astia doi, cine stie unde ajung si ce sa fac.. Omg, nu pot avea incredere in ei.
Numai de o data ma prinde de o mana Sasori, ridicandu-ma cu forta si chiar nestiind ca el stie unde e camera mea. Ma trezesc stand pe pat, uitandu-ma cum se uita aprobator si dezaprobator la sertarul meu cu lenjerie intima.
-Hai, da poate crezi ca o sa gasesti vreo cutie de tampoane aruncate la naiba. OB. Sau de ce nu, draga doamne, vibratorul meu cu fundite. Laxativele cu aroma de capsuni si prezervativele.
Nu zise nimic, doar ca apuca rochia mea alba care daca nu aveai lenjerie asortata ti se vedea tot nimicul. Mi-o arunca, si in acelasi timp, arunca si lenjeria de culoare alba. Arunca de asemenea o privire si la coliere, aruncandu-mi-l pe cel in forma de floare cu “cristale” si ca sa completeze tot, ca daca as fi ales eu cred ca ar fi crapat draga doamne acolo. O pereche de balerini cu fundite de o culoare caisa pal. Era una din tinutele mele favorite pe care nu le-as fi luat la scoala. Desi am incercat mai demult, credeti-ma ca am toate motivele din lume pentru a nu mai veni in rochia aia la scoala. Statea si se uita la mine de parca s-ar astepta sa ma imbrac. Si chiar daca a-si fi facut asta, de fata cu el..? Nu ii ofer acea satisfactie! Ii facusem semn din priviri sa se duca afara, si el se inrosi ca bou. Timp ce plecase, imi luasem lenjeria si toate celelalte si trebuia sa recunosc ce nu a-si fi recunoscut vreodata. In materie de haine, roscatul are gusturile asemantatoare ca ale mele. Imi pieptanasem parul si mi-l lasasem pe spate, cu o cordeluta alba. Rimel, machiaje, parfum, alea-alea. Si ma simteam sclipitoare! De obosita..
-Wow, excalama blondul. Arati ca iesita din storcator! Shikamaru ii dadu un ghiont. Adica, bb…bine, cu jumatate de gura smuls si complimentul acela.
Tsk. Nu aveam nevoie de complimentele lui. Daca ar fi fost Sakura ar fi sarit cu, “ce bine arati si etc” dar de unde. Mi-am dat seama cam tarziu ca eu si cu baieti ne indreptam nu stiu unde. Doar numai ce observ ca parcase masina in fata unei case misto si mare, si ma trezesc urmandu-l pe Sasori. Dar cand sa intru in casa, mai mult am fost impinsa de la spate. Ma intorc si vad ca usa fusese inchuiata. Astia doreau sa ma vanda vreunui nebun?
Oricum, nu aveam de gand sa stau pe loc si sa ma uit la cat de bine era mobilata casa. Asa ca tiptil, mergeam prin casa ca la mine in camera. O camera ma interesa mai mult fiindca simteam un aer rece, putea fi vreo baie. Am deschis deloc timida, si chiar atunci am dat “nas in nas” cu imaginea lui Gaara avand un prosop in mana (Ce ii multumesc lui Dumnezeu) il tinea chiar in locul intim. Eram rosie ca o sfecla cand trantisem usa de la baie, vroind sa fug afara. Dar imi amintisem cum desteptii aia m-au zavorat inauntru. Asa ca asteptasem linistita dupa usa cand el reveni doar in boxeri. Serios, obsinuitul meu obicei chiar acum iesi la iveala? Oricum era, acceptabila, ca fiu zgarcita in complimente.
-Ce caut eu aici, ce e cu mascarada asta?
Dadu din umeri, se pare ca era in aceiasi situatie.
-Unde’s magarii?
-Asculta ca popandaii de la usa. E si Shikamaru.
Zambise malefic.
-Oh, da? Pornise televizorul si daduse pe un canal al carui nume nu ii puteam divulga si eu si cu el ne indreptasem in gradina dupa ce el daduse la maxim televizor. Numaram invers pana cand Shikamaru deschise nervos usa si eu am inceput sa ma prapadesc de ras.
-Vezi daca ma pui sa stau singura cu el in camera, ce vreti sa faceti?
-Hei, e vina noastra ca i-ai furat inima lui Gaara? Intreba amuzat peste masura Naruto. Imi dadusem ochii peste cap, incepand sa il injur din nou. Sarcul, in mare, chiar nu merita. Dar ma enerva prea tare pentru binele lui.
-Si tu, intorcandu-ma catre roscat care ma admira cu totul, ce vrei? Bine, uite, ies cu tine dar sper ca mascarici astia 3 sa nu se mai implice. Adica, hai omule, cine se trezeste sambata asa de dimineata.
-Noi, spusera toti in cor.
Dadusem sa plec cand cei trei facusera un sunet de dezaprobare.
-Intalnirea, repetara ei robotic.
-Bine fie, tu alegi cand si data. Pe mine nu ma intereseaza de fel. Vreau sa dorm, pa!
Gaara se scarpina in cap, un gest ce dovedea confuzia sau mirarea. Aici, ambele amandoua.
-Sora ta e asa de incapatanata mereu?
-Nu o stii, dar roscovane, daca ai de gand sa iti bati joc de ea. I-ati adio de la zilele bune cu mine.
“Nici nu aveam de gand” isi spuse el.

“Si chiar nu imi dorisem sa il ating acolo, in acel loc.
Dar el interpretase totul gresit si in acelasi timp, simti si fiorii mei stranii. Ma trase mai aproape de el, sarutandu-ma usor pe san inainte de a ma musca rau. Isi potrivi trupul langa al meu, pentru a se gandi la urmatoarea miscare.
Atunci chiar isi daduse jos pantaloni iar eu, firava cum ar trebui sa fiu, ma inrosisem. Dar plina de dorinta, il sarutasem pe buze lung. Oferindu-ma lui, si doar lui, pe tava.”
-Stii, chiar imi place.
Ii inhatasem telefonului, selectand tot ce am scris si apasand “Delete”.
-Nu imi mai citi perversitatile!

Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : The Shadows Factory Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Vin Iun 07, 2013 2:56 pm

edit:
Max a mea e cea mai tare. jonglare
Ador ficul asta, da, il ador.
Deci totusi pana la urma i-a citit perversitatile?
Si saraca fata, adica sa fii trezita si sa te imbrace baietii,
Gaara , oh baiatul asta mai are d einvatat.
Uite Ma atent ca am dat edit-ul si acum vreau next.
Ja'Ne. Kisses and Hugs.


Draculora was here
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Sam Iun 08, 2013 1:20 pm

HaaaHaaaHaaaa mi-a placut mult capitolul asta=)))Sunt curioasa cine ii citea perversiunilemmsi de ce pana mea Gaara avea prosop?Hiadee maii:((((Era mai distractiv fara:X

Vreau repede next ca te mai bantui odata si de data asta il trimit pe Basescu poate te indragostesti de el.
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

The Shadows Factory Empty Re: The Shadows Factory

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum