Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Sters. 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Sters. 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sters.

4 participanți

In jos

Ce credeţi despre "Jocul fatal"?

Este exceptional! Il iubesc!
 
Îmi place, dar parcă îi lipseşte ceva... E bunicel.
 
Nu-mi place! E foarte plictisotor.
 
Este groaznic! Mi se pare o pierdere de timp...
 
 
 
Vezi rezultatele

Sters. Empty Sters.

Mesaj Scris de Alle Vin Mai 10, 2013 5:13 am

Buna. Am sters acest fan fic pentru ca nu vreau sa mai fie pe internet. Imi cer scuze celor care il citeau. Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Alle in Mier Aug 06, 2014 2:12 am, editata de 1 ori

Alle
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 11

Reputatie : 0

Data nasterii : 18/08/1998

Varsta : 25

Localizare : Constanta

Hobbie : Scris, muzica, autoanaliza, multe

Stare de spirit : cam proasta

Comentarii : Fiecare om poseda un anumit orizany. Cand acesta se micsoreaza si fdevine infinit de mic, fiind echivalent cu marimea unui punct, omul spune: "Acesta este punctual meu de vedere."


Sus In jos

Sters. Empty Re: Sters.

Mesaj Scris de Kate Uchiha Mar Mai 14, 2013 10:49 pm

Eh, ne intalnim si aici! Buna! aplauze Pai, ce altceva sa spun si aici decat sa-mi exprim iubirea pentru munca pe care o depui. Acest fic e unul fantastic si abia astept nextul ala afurisit acre nu vrea sa vina odata! Dar, vorba ceea... Inevitabil va fi bine! Trebuie sa aduci acel next, altfel eu voi fi roasa de curiozitatea mea inimaginabila. Si, chiar mai rau, de puterea mintii mele care isi baga nasul peste tot si cauta scenarii. Da, sunt complicata! amandoua suntem! SA aduci nextul ala, ca altfel mor!! E un fic fantastic, iar poemul ales ca prolog e senzational! Te pup! Spor la scris! Ja ne! entuziast
Kate Uchiha
Kate Uchiha
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 3

Reputatie : 0

Data nasterii : 11/08/1998

Varsta : 25

Localizare : Dragasani

Hobbie : Sa scriu ficuri , sa ascult muzica, sa citesc, sa ma plimb, sa ma uit la NARUTO, multe.....

Stare de spirit : <3 Absolut perfecta <3


Sus In jos

Sters. Empty Re: Sters.

Mesaj Scris de Senna Maxyana Sam Iun 01, 2013 6:19 am

Bunaaaa!
Si atat, trec la fic.
Diactrice? Buna alegere, desi din cauza tastaturi cu diacriticie ai nistel cateva greseli"+" in loc de "-".
Se pot rezolva, nu e vai.
Deci Sasuke are o minte mare de filozof, aproape plictisindu-ma cu detaliile si durandu-ma caupul. Vina mea, vina mea, ca imi placu mult.
Sakura se marita din interes? Tare!
Si cei doi au..facut-o? Sau ceva de genu ca nu intelesai bine, e bine oricum.
Si un jaf. Tare. Actiunea, capitol lung din prima. Ce mai pot cere?
Stiu eu, Next:)!
Adu-l repede please Sters. 1833997897
Senna Maxyana
Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Sagetator Mesaje : 20

Reputatie : 0

Data nasterii : 18/12/1991

Varsta : 32

Localizare : Cat de departe sa imi duci inima :X

Hobbie : La la la laa

Stare de spirit : Beter than yesterday and more better every day

Comentarii : Sters. 0830ffacf015ca1042fef42183db4586-d46qe3o


Sus In jos

Sters. Empty Re: Sters.

Mesaj Scris de SasoriXIris Sam Iun 01, 2013 2:44 pm


Heylo! Ai cerut o critica, asa ca ti-am adus-o! Sters. 3510745857
Ideea:
In primul rand, ceea ce doresc toti sa auda. Este o idee originala, cu Sakura lucrand la o banca desi faptul ca el sa o gaseasca ca fiind o zeita divina, devine din ce in ce mai comuna. Dar este OK pentru primul capitol. Desi pot spune ca ai cerut o critica mult prea devreme ca inante sa pot sa analizez intreaga idee. Desi este un capitol lung, asta nu mascheaza faptul ca trebuie cel putin patru capitole pentru a cere o critica. Dar se iarta acum.
Titlul:
“Jocul Fatal” ma duce cu gandul la o actiune periculoasa, la arme, criminali, mafioti si teroristi. Un joc al logici, al banilor si al clubulilor de noapte. Un simplu titlu este ca o poza, spune mii de cuvinte cu acelasi inteles.
Spre sfarsitului capitolului, “Jocul Fatal” isi gaseste locul atunci cand banca este asediata. O ideeie buna. Deci ai facut o alegere buna in legatura cu titlul, nu am ce ma plange. Momentan.
Descrierea:
Este prezenta, si desi cuvintele de genul”mai ai nevoie de multa descriere”, “diminueaza dialogul”, nu s-ar afla in cazul tau. Ci chiar ca este mult prea multa. Dintr-o simpla idee, o dezvolti-ceea ce este bine. Dar o dezvolti atat de tare incat duci cititorul intr-o stare de transa, chiar plictiseala. Fan Ficurile asemeni cartilor, trebuie sa fie interesante. Nu o carte de pshihologie.
Oricum, imi mare, imi place. Tine-o tot asa!
Estetica:
Ai o estetica buna, si alegerea diacrticilor este o idee foarte buna. Desi ai cateva greseli pe care ai trebui sa le corectezi, dovada ca nu ti-ai recitit ficul cum trebuie inainte sa il postezi. Nu e motiv de crima, edit-ul le poate modifica si sper ca o vei face.
Alegerea unui poem pentru ineputul capitolului este inca o idee exceptionala, asa cum am mai remarcat la alte Ficuri scrise de tine. Imi place asa.
Actiunea:
Actiunea se desfasoara lent si nu alergata, ceea ce e bine. Spre final, ia o intorsatura unde actiunea capitolului se agita. Si totul de vine fascinant, prinzand culoarea pe care o asteptam sa o gasim in fiecare Fan Fic citit. E buna.
Parerea Criticului:
Detaliile l-au facut putin plictisitor, dar cum am remarcat de o mie de ori mai sus. Actiunea s-a alarmat si a dat culoare. Desi exprimarea este un pic mai ruginita, in cazul persoanelor “Care lucrau pe acolo”, cred ca se putea si mai bine. Ai un talent in a scrie, ceea ce este bine mai ales daca iti place mult. Totusi ai face bine ca dintre gandurile sale si actiunea, dialogul, sa faci o diferentiere. Asa cum este in carti. Eventual sa scrii cu “italic”, gandurile. Acest lucru depinde de tine. Cred ca, critica mea nu iti este de un foarte mare ajutor dar ia in considerare neinsemnatele mele sfaturi si sa observ cum pe parcurs, te destingi. Sa observ cum o sa ajungi la un alt nivel. E bine, dar in totdeauna e loc si de mai bine.
SasoriXIris
SasoriXIris
Critic
Critic

feminin Scorpion Mesaje : 32

Reputatie : 0

Data nasterii : 27/10/1996

Varsta : 27

Localizare : ~~Cat de departe..sa imi duc inima~~~

Hobbie : Scrisul, cantatul si mai ales Matematica <3

Stare de spirit : C'est la vie! ;)

Comentarii : Sters. Glitter_3_by_Mruo0omh


https://sasu-saku.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Sters. Empty Re: Sters.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum