Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Haunter: Angel Soul(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Haunter: Angel Soul(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Haunter: Angel Soul(+16)

+3
Ilinca(Ily)
Apollo
Aly Rose
7 participanți

In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Aly Rose Mier Aug 01, 2012 9:52 am

Haunter: Angel Soul

Capitolul 1
Ceata se revarsa asupra padurii cuprinse de negura si tristete. Umbrele stejarilor, erau fantomatice, reflexile lor dansand asupra neguri pamantului. Tacerea mortuala se revarsa asemenea unui izvor peste padure. Suspine de durere si disperare contopeau padurea, intr-un tumut misterios. Lumina razelor de luna, se cotopea cu intunericul obscur, dand o nuanta sumbra peisajului terestru. Intunericul contopea lumina, lasand noaptea sa isi faca intrarea. Briza rece, si toamnatica rascolea frunzele copacilor intr-un act violent. La marginea padurii, razele lunii se revarsau asemenea picurilor de ploaie, intr-o contopire plina de stralucire si culoare, ce se revarsa in lacul de gheata. Arbori desii inconjurau asemenea unui gard spinos, acel loc mistic, plin de energie magica. O fiinta plina de energie patrunse in luminis. Sub picoarele ei, bucatelele de frunze toamnatice inghetau in zloata. Insa ea, nu simtea frigul, nu simtea racoarea, emanata de natura. Suvitele ei de cires, cadeau pe spatele ei gol, invaluindui-l in caldura. Corpul ei firav era gol, parul fiind singurul care il acoperea. Isi lasa incet corpul sa cada pe pamant, langa lacul tainic. Lumina si stralucirea emanau din el, dandu-I o aura mistica, supranaturala. Ochii ei asemenea a doua smaralde analizau linistea si frumusetea acelui ,,paradis,, . Mana sa catifelata, precum petalele de trandafir, atingeau acel lichid, cald. Era parca hipnotizata de frumusetea pe care o emana aceeasta parte mistica. Isi lasa corpul incet spre lichidul cald, pana cand se contopise cu el, si cu razele de luna. Corpul ei apartinea apei, care ii invaluia trupul pur, asemenea unui material, stufos. Parul i se lipea de trupul sublim, scluptat dumnezeieste. Se scalda in rasfrangerea razelor de lumina, si a lacului tainic. In ochii ei se reflectau rasfrangerile de lumina, pe cand parul ei era lipit de spatele gol, fiindu-i ude toate suvitele. Isi mangaia corpul, cu atingeri senzuale, pe cand scoase un schicot mic si cristalin. Avea placerea de a se scalda sub razele lunii.

Pe drumul laturalnic, care ducea spre oaza aceea a placeri, o silueta intunecata, inainta alene. Pasii lui era silentiosi asemenea unei feline, pe cand trupul ii era luminat de rasfrangerile de lumina. Coroanele intunecate ale copacilor, se plecau incet in fata trupului sau elegant, pe cand privirea hipnotica, ii era atintita, spre aceea rasfrangere de lumina care se putea observa venind dinspre oaza. Firea lui diamica, si decizile spontane si periculoase pe care le lua deobicei, il facura sa se indemne spre acel loc. Cu fiecare pas, curioziatatea i se intenisfica. Ajunse in fata lacului hipnotic. Nu vedea nimic special, doar aceea fasie de apa, care stralucea in razele luni. Se lasa incet pe vine, admirand aceea intindere mistica. Analiza atent aura, ce invaluia acel loc, sublim, care il facea sa se simta puternic, sa se simta in forta. Chipul sau se relecta in intinderea albastra. Ochii sai erau precum doua perle asfintite, si parul sau era asemenea penei corbului, avand o nuanta argintie. Acel loc in relaxa, avea in el o forta magica, care il facea sa se simta bine, si ii dadea putere, forta, aura negativa. Brusc, ceva ii distrase atentia. Apa incepea sa se turbule, ceea ce ii intuneca gandirea. Deodata in fata sa, aparu o fata. Trupul ii era gol, ceea ce ii scotea in evidenta formele bine facute. Parul ei era de o culoare neobisnuita, asemenea petalelor de cires, pe cand ochii sai erau asemenea smaraldelor, insa exprimau tristete. Un gand interzis, ii trecu prin minte, pe cand o analiza, atentia ei fiind captivata de micile valuri care se creeasera in jurul trupul ei. Nu ii observase prezenta lui hipnotica, ceea ce il facu sa zambeasca. Dintr-o singura miscare, mana lui ii captiva barbia, presandu-si degetele de obraji ei trandafiri. Ii analiza chipul fetei, plin de spaima, si surprindere. Incerca sa se retraga, din stransoarea sa violenta, insa el nu ceda. Ii apropie incet chipul de al sau, pe cand ea se impotrivea, fara folos. Si in urmatorul moment…


Ultima editare efectuata de catre Aly Rose in Joi Aug 02, 2012 12:12 am, editata de 3 ori
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Apollo Mier Aug 01, 2012 9:54 am

Oricat de ocupata oi fi nu ratez ocazia.
Deci de ce iti bati joc de mine? E asa de frumos:X
A-si zice ca e prea multa descriere dar ar fi o prostie, merge merge:X
Vreau Next :((
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Haunter: Angel Soul(+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mier Aug 01, 2012 10:08 am

Asa e Max tu nu ratezi nicicind
ocazia de a fi prima, Aly vreau next
cu sufletul la gura, asa ca spor la tastat :twisted:
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de мusтαçнε ® Mier Aug 01, 2012 10:32 am

Max, serios? :|
Nici macar aici nu sunt prima =))
Grrrr >=(
In fine...
Deci... a fost sublim! :X
Atata descriere :*
Superb ^^
⭐ Neeexxxtttt!!! ⭐




Haunter: Angel Soul(+16) 6y0bq1
мusтαçнε ®
мusтαçнε ®
Critic
Critic

feminin Berbec Mesaje : 38

Reputatie : 7

Data nasterii : 26/03/1997

Varsta : 27

Localizare : Somewhere in the world ❥

Hobbie : I just realized, that, the life its so perfect just the way it is ❤

Stare de spirit : How can you be so cold with me? I just wanna let you know.... I ❤ You!

Comentarii : Haunter: Angel Soul(+16) 1zehw94

Unicorn
Generation
❤️



Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Tymy Mier Aug 01, 2012 11:14 am

si in ultimu moment.....tymy era curios la maxim....nexttt
Tymy
Tymy
Incepator Forum
Incepator Forum

masculin Balanta Mesaje : 7

Reputatie : 1

Data nasterii : 01/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Oradea

Hobbie : Rime

Stare de spirit : Și Fericit:) Și Trist:(


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de <Irry Joi Aug 02, 2012 8:41 am

Cred ca incep sa imi creez o reputatie in a fi ultima la ficuri,dar de asta sunt eu si nu ai ce-mi face.
E sublim ficulsi si vorb lu max tu ai o descriere exceptionala,cineva ar trebui sa ia lectii si aia asi fi eu.
vreau nextul cat mai repede.
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Aly Rose Sam Aug 04, 2012 12:33 am

Capitolul 2

Incerca sa se retraga, din stransoarea sa violenta, insa el nu ceda. Ii apropie incet chipul de al sau, pe cand ea se impotrivea, fara folos. Si in urmatorul moment…

Buzele lui se unira de ale ei, creeand un sarut dulce, insa fortat. Limba lui si a ei, erau precum apa si focul, fiecare luptandu-se pentru a castiga. Fata incerca sa il loveasca, insa mana baiatului, o prinse pe a ei, intr-o stransoare violenta. Pe obrazul ei, asemenea spumei laptelui, se scurgeau incet picuri cristalini prelingandu-se usor in jos. Baiatul simtii aceea energie in ea, o energie magica, care se exteriorize prin sentimente. Vroia sa afle mai mult, despre ea. Trupul ei era scluptat de cele mai pricepute mainii, insa era pur. Lacrimile ei, care cadeau pe obrazul sau, era pure, exteriorizandu-I suferinta. Mainile sale, o aruncara in apa rece, facandu-I trupul sa tremure. Se simtea atras de ea, insa el era un vanator. Era un trimis al intunericului, care distrugea suflete pure, ingeri. Fiintele care le incurcau planurile, trimisi lumini si ai iubiri. Gratia si eleganta de care dadeau dovada, ii pacaleau de multe ori pe cei mai multi vanatori. Rautatea, nu exista in sufletele lor, care erau inundate in iubire si bunatate. Mintea lui, nu putea intelge acest lucru, cum de exista ingeri? Sarutul dintre ea si el, nu se termina, era ca o obsesie pentru el fiinta ei. Desii nu o cunostea, se simtea atras de ea, si de puritatea pe care ii o arata, prin simplele si inofensivele gesture pe care le exprima.

Privirea lui, ii analiza gesturile. Corpul ei purificat tremura. Din ochii ei precum a doua smaralde se scurgea picuri fierbinti, trimisi direct din sufletul ei. Sub privirile lui, ea isi acoperea corpul mirific, cu mainile. In gandurile ei,se simtea perturbata. Isi pierduse controlul asupra vointei sale, lansandu-l pe el, sa ii controleze fiinta. Ochii lui tainici precum luna o analizau atent, pe cand un gand ii rascolea amintirile: sufletul pur al ingerului.
In fata lui, ea il lasa sa ii citeasca sentimentele ce i se contopeau in inima. Insa, nu stia ca acele sentimente, cu usurinta, el le putea folosi impotriva ei. Un mic zambet pervers, ii aparu pe chip baiatului. Dintr-o miscare destul de rapida, el ii lasa trupul gol, pe suprafata rece a pietrelor. Buzele sale, o sarutau demonic pe gat, in timp ce ea incerca sa se zbata, insa nu putea. Forta lui, era de zeci de ori mai mare, decat a ei. Durerea, punea rapid stapanire pe sufletului fetei. Era neputincioasa, in fata lui. Nu se putea compara cu forta sa, demonica. Prezenta lui, emana energii negative, pe care bunatatea sufletului ei, nu le putea combate.

-Te rog, lasa-ma sa plec.

Isi ridica capul spre ea, ochii lui analizandu-I chipul plin de teama si durere. Din ochii ei verzi, precum smaraldele cadeau incet cristale fierbintii. El isi daduse seama, cine este ea cu adevarat. Acele suflete, pe care le vana pentru propria placere. Acele fiinte, pe care adora sa le chinuiasca, vrand sa le termine bunatatea si puritatea.
Un zambet marsav ii aparu baiatului pe chip. Mainile lui, ii ridicara trupul de pe pietrele reci, incolacindu-I picoarele in jurul bazinului sau. Fata incerca sa il loveasca, insa el ii evita cu usurinta fiecare miscare. Ii lasa incet trupul gol, pe iarba proaspata. Aceasta incerca sa si-l acopere cu mainile, sub privirile posfitcioase ale baiatului. Acesta, isi dadu incet jacheta din piele jos, aruncand-o nepasator peste trupul ei. Ea, isi ridica privirea spre baiat, ochii lui analizand-o indelung. In urmatoarele secunde, formele ei erau acoperite de jacheta lunga, si de ceea ce ramase din rochia sa alba.
Dintr-o data in jurul lor, aripi negre marii si pufoase se intindeau in jurul trupurilor acestora. Fata simtea cum moleseala o cuprinse, urmand ca ea sa isi inchida ochii, lasandu-se moale, in aceea mare neagra.


Ultima editare efectuata de catre Aly Rose in Joi Aug 16, 2012 11:41 am, editata de 1 ori
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de <Irry Sam Aug 04, 2012 2:37 am

edit



HE!HE!
Sunt prima!
Foarte tare scump-o .Astept nextul.
Si poate un capitol ceva mai lung.
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Apollo Joi Aug 16, 2012 11:48 am

Sa moara Buriana ca nu m-ai anuntat!!!
Ingeri demoni, bai ce naiba?
Akuma vs Tenshi?
Nu traduc ca ai si tu google translate.
Oricum, te bat pana cazi ca nu mai anuntat!
Off Sasuke te bat pana plangi cu lacrimi amare si negre!!! Tu plangi desigur!!
Iau un bici si la fel ca o ora adineauri, il bat pana ii sare sangele, pardon, omor.
Next si pe tine la fel nebun nebun nebun nebun
Hmm trebuie sa mai iau asemeni smileuri aplauze aplauze aplauze
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Haunter: Angel Soul(+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Joi Aug 16, 2012 12:03 pm

Ce pot sa spun un fic de nota 100
Sau daca exista una mai mare sa stii ca-i
nota pentru tine. adu cit mai repede next, ca sunt curioasa
si daca poti anunta-ma cind il pui. sarut
P.S. daca s-ar da un trofeu pentru cele intirziate as lua primul loc Haunter: Angel Soul(+16) 3573983318 Haunter: Angel Soul(+16) 3573983318 Haunter: Angel Soul(+16) 3573983318
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Dum Aug 19, 2012 2:43 am

My darling, acest fic nu este superb ci este divin. Descriere este... nu am cuvinte, pentru ca este cu adevarat multa si frumoasa. Deci, pana la urma i s-a facut mila de rozalie, nu? Din acest moment, ficul tau, draga Aly Rose, prezinta locul 1 in top.
Te pupacesc, si astept nextul cat mai repede.
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Apollo Mier Aug 22, 2012 4:53 am

Acest fic este inchis la cererea autoarei!
Daca doresti sa il redeschizi ma contactezi pe mine sau pe un moderator/critic.
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Haunter: Angel Soul(+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Haunter: Angel Soul(+16) Empty Re: Haunter: Angel Soul(+16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum