Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Obsession and Passion(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Obsession and Passion(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Obsession and Passion(+16)

+3
Ilinca(Ily)
Apollo
Aly Rose
7 participanți

In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Aly Rose Joi Aug 16, 2012 4:51 am

Obsession and Passion (+16)
In colaborare cu nebunatica mea, Max Uchiha Obsession and Passion(+16) 3573983318
Chapter 1

Cerul era pictat intr-o nuanta trisa si sadica de negura. Lumina nu putea strapunge aceel vual intunecat, care acoperea nuanta astrala a cerului. Pe un drum pustiu, in care nici cea mai mica vietate nu se putea auzii, sau vedea, pasii rapizi deranjau linistea de mormant. O silueta feminina, imbracata intr-o rochie neagra, cu spatele gol, inainta cu rapiditate spre strada ascunsa in tacere si mister. Inainta spre un loc sumbru, luminat doar de un simplu foc feeric, fiind gata sa provoace oricand un incendiu. Ea inghiti in sec, pe cand vedea siluetele inconjurate in jurul acelui foc maiastru. Printre ele, o distinse cu usurinta pe a lui, pe silueta fratelui sau. Parul sau era brunet, o nunata de argintiu putand fii observata pe unele fire de abanos. Ochii sai erau albastri asemenea marii involburate pe cand tinea la pipetul sau o tanara, drogata, dupa gesturile ei. Se apropie rapid de ei, pe cand isi privea fratele cu, compatimire dar, in aceelasi timp dezgust.

-Nagato, nu din nou aceeleasi obiceiuri care te infunda in trecut si in pacat.

Voceea ei, era trista si plina de teama. Fratele ei, era periculos si stia ca nu se abtinea sa omoare persoane, daca il incurcau in drumul sau. Privea cu dezgust, cum isi trece mainile pe de-a lungul trupului fetei, ea scotand mici gamete, la fiecare atingere de a lui. El era major, avea 18 ani isi putea duce viata cum vrea, fara sa mai asculte predicile parintiilor, insa asta o ingrijora cel mai mult pe rozalie. Se aseza incet pe pamant, priviindu-l pe fratele sau cu, compasiune si iubire fraterna. O lacrima cristalina ii se prelingea pe chipul trandafiriu, duererea ei exteriorizandu-se.
Brunetul cu ochii asemenea marii involburate se introase catre ea. Privirea lui o analiza pe ea cu atentie, in adancul sau, un impuls nebun vroia sa o ia in brate si sa o linisteasca, insa isi inchise acea reactie in strafundul sufletului sau. Cu cat isi analiza mai mult sora, cu atat isi dadu seama de frumusetea ei trupeasca. Formele ei bine facute i se puteau observa prin camasa din matase. Chipul ei exprima nevinovatia si puritatea. Sufletul ei era pur, spre deosebire de al sau. El, o arunca pe aceea c***a, pe jos, aceeasta frecandu-si inchieturile. Se indrepta amenintator spre rozalie, de unde ii curpinse talia, intr-un mod brutal, mainile lui fiind incolacite in jurul bazinului ei.

Din jurul focului, se puteau auzii fluieraturi si huiduilei, in timp ce ochii brunetului aveau o licaire ciudata in ei. Fata incerca sa se zbata, insa el era mult mai puternic. Nagato scoase un hohot de ras, plin de rautate si venin in timp ce ea tot incerca sa se elibereze de stransoarea sa. Ochii se smarald ai fetei, puteau observa din departare trei siluete negre care se indreptau spre ei. Deodata, cineva incepea sa il loveasca pe Nagato cu picoarele in burta, dandu-i drumul fetei. Ochii demonici il priveau cu furie si ura pe Nagato, care scuipa sange la fiecare lovitura primita. O a treia silueta se indrepta inspre ei. Ochii lui erau asemenea noptii fara luna, in care te puteai pierdea cu usurinta. Trecu nepasator de Nagato, al carui trup zacea pe jos, pe cand se indrepta spre fata. Teama se putea citi cu usurinta in ochii ei, de smarald. Mana lui, ii cuprinse barbia intr-un mod violent, pe cand o ridica la nivelul sau. Ea era un suflet pur, speriata de ceea ce i se putea intampla, si baiatul sesiza acest lucru. Scoase din buzunarul sau, o batista pe care io puse la gura, in timp ce ea se zbatea fara folos, si fara sens. Incet universul ei devenii negru, pe cand corpul ei moale, cazu in bratele lui.


Ultima editare efectuata de catre Aly Rose in Mier Aug 22, 2012 4:33 am, editata de 4 ori
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Apollo Joi Aug 16, 2012 4:52 am

prima edit
Mda rapita din primu capitol, of of of...
Mi-a placut, fit-ar Nagato sau aturoare-o, nu ai vreun dumnezeu ceva cu frate sora=xxx...
Ma rog, tot amuznat a fost, prost prost prost, next :* sarut sarut
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Obsession and Passion(+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Joi Aug 16, 2012 12:37 pm

Hai cu next, hai cu next,
Aly ma auzi hai cu next ca de nu
fac din tine sarmale Obsession and Passion(+16) 3573983318 Obsession and Passion(+16) 3573983318 Obsession and Passion(+16) 3573983318 .
im place la nebunie si astept next cu sufletul la gura,
mai facut curioasa, si anuntama cind il pui sarut
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Dum Aug 19, 2012 2:19 am

Pot sa spun ca imi place la nebunie acest fic, mai ales felul in care descri. Aly draga, nu-ti cer altceva mai mult, decat sa aduci nextul cat mai repede. Vreau sa aflu ce se intampla cu saraca Sakura.
Ale te pupaceste dulce de tot!
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Dum Aug 19, 2012 12:03 pm

Doamne ce tare este ficul tau!!!!Vreau next akum.....sa ma anunti si pe mine daca ai timp sarut
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Lun Aug 20, 2012 3:34 am

Super ador capitolul si ficul :X:XPune si u mai repede cap sa ajungi la zi :X:X
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Aly Rose Mar Aug 21, 2012 11:41 pm

Lumeeeee
Max pune nextul, bombardati-o cu grenade ca are de muncit
Pe mine daca vreti sa ma omorati faceti asta la Moonlight, si cand pun eu nextu aci...
Pa Obsession and Passion(+16) 3573983318
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Innocent Kidd Mier Aug 22, 2012 6:47 am

Ce tare...nu am cuvinte...Un cuvant a mai ramas...NEXT
sa ma anunti daca poti.
Innocent Kidd
Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Apollo Lun Aug 27, 2012 4:27 am

Chapter II:

O camera intunecata, noaptea nu se sfarsise, luna, regina nesfarsita a tututor astrelor care vegheaza in locul soarelui, inca este prezenta pe bolta cereasca intunecata. Liniste, nici un zgomot nu indraznea sa distruga acea presiune mormantala de pretutindeni. Pe patul mare, cu lenjerie alba asemeni primei zapezi, statea ea. Pleoapele erau „trase” peste ochii verzi smarald, ingaduindu-le sa doarma linistita. Dadea un aer de somn de veci, respirand rar si linistitor, fara sa faca vreo alta miscare. Parul roz, era insirat pe perne, pe cand, mana stanga era aproape de obrazul ei. O silueta se ivi pe usa confundata complet in noapte, ce o privea indiferent pe acea printesa. Pasii ii erau muti, apropiindu-se usor de acel loc, punanduse langa ea, si privind-o cum doarme. Totusi, simtindu-i prezenta sa nedorita, pleoapele ei se ridicara, ochii ei cautand alarmata vreun indiciu care sa ii explice unde se afla. Se ridica in sezut, neputand sa nu observe silueta masculina ce se uita usor amuzat la ea. Il privi intrebatoare, stiind ca nu o sa intrebe ce a patit.

-Unde...sunt?

Intreba ea incet, vocea auzinduse clar in toata camera, el ridica o mana, ce ii dadu o suvita de par de pe frunte. Fata vazu ca nu ii raspunse, intreba din nou:

-Unde e fratele meu? Adineauri eram, cum am ajuns aici? Esti mut?

Nu ii raspunse din nou, se apropie catre ea, prinzand-o de maini, lasand-o pe suprafata moale a patului. Fata se uita ingrozita la el, in ochii lui negri, el se apropia din ce in ce mai mult, fiind aproape de buzele ei. Pentru o clipa, simtise savoarea lor, inainte ca ea sa intoarca in cealalta directie capul. El incerca sa o sarute din nou, insa ea proceda la fel. Atunci se lasa pagubas si se facu nevazut pe usa. Il stia pe tip, sau mai bine zis il stia ca e fratele unui vechi, nebun si totusi foarte bun prieten. Yahiko. Insa mereu sa intrebat care este asemanarea intre ei, exceptand ochii negri, Yahiko avea parul roscat, iar celalalt, din cate stia ea, se numea Sasuke, avand parul negru ca pana corbului. Se ridica curioasa, mergand repede dupa baiat, dar nu il vazu. Se gandi sa exploreze casa, daca tot este captiva acolo. Era intuneric iar in mare nu vedea cine stie ce. Cauta pe pereti vreun intrerupator, insa nu gasi nimic, prin intuneric se lovi de ceva, care parea a fi cineva. Luminile se aprinsera brusc. Insa nu era nimeni in camera, era o incaperea mare, cu pereti albi, se uita atent peste tot, si remarca faptul ca daca mai facea vreun pas cand era in intuneric, ar fi cazut pe scari. Vazu o usa imensa, care dadea in afara cladiri, se indrepta cu pasi grabiti catre ea insa, aceasta era inchisa. Oftase incet, analizand inca acea camera. Pe un perete, ticaia incet un ceas ce idica ora 3:00 AM. Se aseza pe canapeaua alba din spatele ei, ascunzandu-si fata in maini. Incerca sa isi aminteasca ceva, era pe strazile pustii, totul negru, focul mistuia alt loc, acel loc plinii de nesabuiti. Fratele ei, isi aminti cum o lua de talie fiind pe cale ca el sa isi uneasca buzele cu ale ei. Cum el fuse indepartat iar apoi nimic, un univers negru, isi aminti de batista care fusese imbibata intr-un drog. Isi aminti de telefon, insa faptul ca avea rochie, nu il avea. „Off, in ce incurcatura mai m-ai bagat, Nagato?..” se gandi fata, ascunzandu-si din nou fata in palme.

Imparatia noptii fusese infranta de razele luminoase si pline de caldure a soarelui. Bolta cereasca poseda aceiasi culoarea ca a flori, floare de nu-ma-uita.
Doua siluete masculine se priveau una pe alta cu neincredere, roscatul statea pe scaunul unui birou, cu mainile incrucisate, uitandu-se atent la acel „musfair nepoftit”. Ambii frati se priveau cu o ura de nedescris, brunetul incepand sa ii insiruie diferite probleme pe care „compania” sa, le are.

-Cel putin eu nu am omorat pe nimeni sau rapit, de ce nu iti vezi treburile la „compania” ta? Stii ce ciudat este, ca si cum a-si fi venit eu la tine sa iti indrug problemele. Spuse acesta nervos din fire, Sasuke izbucni despretuitor.

-Bine ca esti sfant, de parca o dat a cand va incepe toata treaba nu vei mai omora pe nimeni. Si nu is aici fiindca mi-ar placea eu, sa imi vad fratele mai tanar, nu imi esti asa de drag, daca nu stiai.

-Ba stiam, frate, stiam. Vestile circula repede, ce noua „achizitie” ai facut? Cine mai este acel suflet chinuit pe care l-ai rapit?

-Te intereseaza? Roscatul dadu din umeri, ridicanduse plictisit de pe scaun cu gandul sa paraseasca incaperea, cand fuse pe punctul sa atinga clanta usii, Sasuke continua: Nu e treaba ta, pana la urma mereu am vrut-o pe Sakura Haruno, spuse acesta, un zambet pervers ivindu-se in coltul guri. Ochii roscatului se marira de uimira, acele perle negre privindu-l cu dispret.

-Ai spus cumva, Sakura Haruno?!

Max Uchiha va adus nextul, acum scoate-ti razboiul si indreptati-l catre Aly! muzica Obsession and Passion(+16) 472939296 Obsession and Passion(+16) 472939296 nebun nebun

Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Obsession and Passion(+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Lun Aug 27, 2012 9:24 am

Deci super tare ce pot spune draga Max! Inca un capitol cu adevarat superb. In fine deci Sasuke a vrut-o mereu pe Sakura, ai? Ce mai om Doamne Dumnezeule. Iti multumesc din suflet ca m-ai anuntat si sper sa o faci incontinuare!
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mar Aug 28, 2012 11:49 pm

Max, Uchiha? te-ai cuplat cu Sasuke sau cu Itachi,
doamne cit am lipsit, deci un capitol extraordinar Maxi,
Acum Aly de nu aduci next iau coasa lui Max si o folosesc pe
tine Obsession and Passion(+16) 472939296 deci hai cu next entuziast
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Aly Rose Vin Sept 07, 2012 11:27 pm

Good Morning, cool
Este o zi superba, in care trebuie sa comentez Obsession and Passion(+16) 3573983318
Preferatul meu Yahiko Uchiha sarut
Gosh, nu ai o poza cu el?:))))))
Oricum este un capitol superb, Yahiko good
Sasuke bad.. that is life:)))
O sa aduc si eu nextul mai incolo :-?
I think, in don't know:)))
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Obsession and Passion(+16) Empty Re: Obsession and Passion(+16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum