Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

5 participanți

In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de Deea Joi Aug 16, 2012 2:10 pm

Era o dimineata foarte luminoasa....astazi era o zi speciala. Si anume, azi incepeam prima zi de liceu ! Eram boboaca ! Muream de nerabdare sa imi cunosc colegii, profesorii, noua scoala, totul ! Numele meu este Haruno Sakura. Am 15 ani si m-am mutat in Tokyo fiindca am vrut tare mult sa merg la acest liceu. Am fost cea mai fericita cand am aflat ca am intrat. Notele mele nu sunt exceptionale de aceea am fost foarte uimita ca am intrat la un liceu asa bun in Tokyo. Cu 3 zile in urma am primit coletul cu noua mea uniforma pe care am calcat-o si am asezat-o bine pe umeras. Este formata dintr-o fustita destul de scurta, verde precum ochii mei, o camasa mulata, o vestuta de culoarea fustei si o cravata rosie precum draperiile mele. O imbrac repede, ma aranjez apoi merg sa iau micul dejun insa nu am timp asa ca iau o felie de paine prajita in gura si ies grabita pe usa. E greu deoarece locuiesc singura.
Merg cu pasi repezi spre liceu, insa deoarece sunt in Tokyo de numai 2 saptamani nu cunosc prea bine drumul. Ajung la scoala putin cam tarziu. Se pare ca studentii mai mari incep cu o ora mai tarziu decat bobocii. Mai sunt 5 minute pana se suna iar eu alerg ca o nebuna pe holurile scolii zicandu`mi in gand ~ Scoala asta e atat de mare ! Nu-mi pot gasi clasa....sper ca voi ajunge la...~ si dand coltul ma lovesc de cineva si cad pe jos scapandu`mi cartile...Ma frec la ochi si ma intorc nedumerita spre acea persoana zicand :
- Imi pare ra.... pur si simplu am ramas blocata cand ochii mei s-au lovit de ai lui. Se uita patrunzator la mine iar eu mai aveam putin si salivam....Parul sau infoiat dar aranjat in aceelas timp...ochii sai negri precum o noapte fara luna...corpul sau bine facut...parca nu era adevarat ! Ma uitam ca o ciudata la el dar nu puteam scoate un sunet...nu ma puteam uita in alta parte oricat as fi vrut. Vazand ca eu nu am de gand sa zic nimic se ridica si ma apuca de mana trezindu-ma la realitate. Ma ridica si imi aduna cartile de pe jos punandumi-le in mana zicand :
- Clasa ta e chiar acolo. Uitandu-se nepasator la usa clasei mele.
- M-Multumesc...O doamne am intarziat ! zic eu dand sa intru pe usa dar ma intorc brusc si zic: Tu nu vei intarzia?
- Eu sunt a 11-a asa ca incep mai tarziu. zice el dand sa plece dar eu il apuc de mana si zic:
- Imi poti spune cum te cheama? si zambind incercand sa ascund faptul ca ma emotionasem intorc capul in alta parte.
- Uchiha Sasuke. apoi pleaca si ma lasa cu ochii in soare, dar nu-mi pasa, eram atat de fericita.
Intru repede in clasa cu o intarziere de vreo 5-10 minute unde toti se uita la mine cu o expresie ciudata. ~Astia nu au televizor acasa?~ imi zic eu in gand asezandu`ma in ultima banca de la fereastra.
Desi ora se terminase iar ceilalti colegi incepusera sa faca cunostiinta, eu eram pierduta in lumea mea...ma gandeam numai la Sasuke si la cat de perfect putea fi. Ies pe hol si ma indrept catre parcul din spatele scolii. Eram adancita in gandurile mele cand dintr-o data aud niste fete in fata mea :
- L-ai vazut pe Sasuke la meci? Cat de tare poate fi! zise una din ele oprindu-ma fulger pe loc.
- Nu-i asa? As da orice sa fiu prietena celui mai popular tip din scoala!
Auzind acestea ma incrunt si plec nervoasa printre tufisuri cautand un loc unde sa iau pranzul. Dintr-o data vad un baiat langa un copac foarte mare si batran cu flori rozalii precum parul meu....Era Sasuke ! Vazand ca e el ma rosesc toata si plec glont spre el, insa de emotionata ce eram nu am observat ca am ajuns langa el asa repede si impiedicandu-ma de piciorul lui ma fac gramada jos unde fustita mi se ridica lasand sa se vada lenjeria mea de un mov inchis foarte provocator. Sasuke se uita nedumerit si incepe sa rada. Eu scotand un tipat m-am ridicat imediat tinand de fustita si scotand aburi de rusine, pe cand Sasuke nu se putea opri din ras.
- D-De ce razi? I se intampla oricui! zic eu intorcand capul stanjenita.
- Esti amuzanta pustoaico. zice el zambind....cu un asa zambet de mi s-au inmuiat picioarele si am cazut jos.
- Pustoaica?! zic eu bosumflandu-ma.
- Esti o pustoaica nu?
- P-Pai...asta nu inseamna ca trebuie sa te uiti de sus la mine !
- Dar ce cauti aici? zice el schimbandu-si expresia.
- Ei bine, cautam un loc unde sa iau pranzul. Scoala asta e cam ciudata...si facand o fata trista imi scot pranzul din geanta si incep sa mananc cu Sasuke.
- De ce e ciudata?
- Pai...toti se uita ciudat la mine...nu cred ca-mi voi face vreun prieten pe aici...
- Se uita ciudat la tine? Nu ma mir. zice el zambind.
- Cum adica? Am facut ceva? zic eu fulgerandu-l cu privirea.
- Nu. Dar acum serios...cate fete cu parul roz cunosti? Esti vopsita? zice el lasand sa para ca ii pasa.
- Normal ca nu ! Parintii mei m-ar omora. Pur si simplu...asa m-am nascut. si intorcandu-mi capul bosumflata imi strang pranzul si astept sa termine si Sasuke de mancat.
- Astepti ceva? zice el uitandu-se nedumerit la mine.
- N-Normal ca nu! si zicand asta ma ridic dar imi pierd imediat echilibrul si cad peste Sasuke scotand un sunet scurt si ne uitam aman2 unul la altul fara sa scoatem un sunet...iar eu ma gandeam la un singur lucru: M-am indragostit !
Deea
Deea
Incepator Forum
Incepator Forum

Balanta Mesaje : 2

Reputatie : 0

Data nasterii : 04/10/1997

Varsta : 26


Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de Apollo Joi Aug 16, 2012 2:15 pm

Edit la amiaza:)
Deci pentru iceput, buna, ma bucur ca ai inceput un fic.
Imi place ideea, este amuzanta.
Insa ar fi mai frumos ca sa fie linia normala de dialog "-" nu "~".
Sau fara prescurtari gen messenger.
In rest imi place dar ai dialog cu droaia ceea ce nu e bine.
Sper sa ca nu te-ai suparat de micile mele observatii.
Astept next sa vad cum evoluezi si daca nu e mare deranj sa ma anunti si pe mine sarut .
Ja ne! aplauze
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Vin Aug 17, 2012 3:08 am

Imi place ideea ta...eu nu te pot critica deoarece si eu sunt noua si fac greseli asa ca continua si daca vrei sa ma nunti cand pui nextul as fii foarte fericita multumesc.
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de Deea Vin Aug 17, 2012 5:29 am

Max a scris:
Edit la amiaza:)
Deci pentru iceput, buna, ma bucur ca ai inceput un fic.
Imi place ideea, este amuzanta.
Insa ar fi mai frumos ca sa fie linia normala de dialog "-" nu "~".
Sau fara prescurtari gen messenger.
In rest imi place dar ai dialog cu droaia ceea ce nu e bine.
Sper sa ca nu te-ai suparat de micile mele observatii.
Astept next sa vad cum evoluezi si daca nu e mare deranj sa ma anunti si pe mine sarut .
Ja ne! aplauze
Nu ma supar chiar iti multumesc ca mi`ai spus :)) stiu ca am mult dialog :-? dar m`am gandit ca pentru primul capitol sa fie mai putina actiune si sa inceapa partile interesante dupa :P :-"
Deea
Deea
Incepator Forum
Incepator Forum

Balanta Mesaje : 2

Reputatie : 0

Data nasterii : 04/10/1997

Varsta : 26


Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de •Kira™ Sam Aug 25, 2012 9:48 pm

Buna :)
Imi place foarte mulr :X Amuzant :))
Aham, s-a indragostit? Si eu :)) ~de ficul tqau~
Vreau next-ul si sper sa ma anunti si pe mine ^^
Spor la scris si multa imaginatie!
•Kira™
•Kira™
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Pesti Mesaje : 10

Reputatie : 100

Data nasterii : 03/03/1996

Varsta : 28

Localizare : Iη мy bєdяσσм ♡

Hobbie : Fic'uri , мuzicα ♡

Stare de spirit : sκαrγ ♡


http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum

Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Vin Aug 31, 2012 12:27 pm

Deea e minunat, si comic
decia dor SasuSaku si vreau
next, deci si eu aproape ca mam
indragostit deci astept next si
anunta-ma cind il pui SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! 472939296
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit ! Empty Re: SasuSaku - Capitolul 1 - M-am indragostit !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum