Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Intalnire cu iubirea 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Intalnire cu iubirea 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intalnire cu iubirea

4 participanți

In jos

Merita continuat???

Normal, e prea bun!
 
Da, merita.
 
Poate...
 
Nu cred.
 
In nici un caz!
 
 
 
Vezi rezultatele

Intalnire cu iubirea Empty Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Innocent Kidd Vin Aug 17, 2012 12:35 am

HEYOOO Gasca...M-am intors!Fic nou

INTALNIRE CU IUBIREA

Cap 1: Cine...?

Pov. by NARATOR

Atunci cand simti ca ceva se schimba e doar vremea sau si viata? Sakura va afla asta odata ce va afla ce e iubirea.
Noaptea domnea peste minunatul si linistitul sa Konoha.Doar tipetele unei fete se mai auzeau.
-NARUTO! COPIL AIURIT FARA CREIER!!! CUM AI PUTUT SA SPUI ASA CEVA!!!! Sakura avea parul roz si ochi verzi ca iarba, iar pielea alba ca spuma laptelui o facea sa para asa firava...dar
-Sakura-chan, linisteste-te nu am vrut sa...Naruto, un baiat blond cu ochi albastri, respectiv fiul celui de al patrulea Hokage, Namikaze Minato, si al frumoasei Uzumaki Kusina, care amandoi dormeau, tocmai facuse gresala vieti lui: i-a spus Sakurei ca e obositoare si enervanta.Sakura Ridica pumnul spre Naruto, dar nu apuca sa il loveasca ca cineva ii prinse mana. Cand se intoarse o vazu Ino, o blonda cu ochi albastri, si pe Sai, iubitul acesteia.
-Sakura...puneti masca...ne cheama Tsunade-sama. Naruto acelasi lucru si pentru tine. Fata fetei parea serioasa si concentrata. Sakura si Naruto se uitara unu la alti.

Pov. by SAKURA

~Oare ce s-a intamplat? Azi si maine sunt zilele mele libere. De ce m-ar chema Tsunade-sama?Trebuie sa fie ceva grav, o misiune un toiul nopti, in timpul zilelor mele libere. Trebuie sa ma grabesc.~Gandurile ii fusera spulberata de vocea rigida a lui Sai.
-Sakura. Haide.
[In fata biroul Hokage-ului]
-Sakura! Naruto! Cat ma bucur sa va vad! Spuse Hinata in timp ce ii imbratisa. Voi stiti care e scopul misiuni?
-Nu stie nimeni, dar vom afla. Spuse Sikamaru, care statea langa Chouji si Kiba.
-Kiba...unde este Akamaru? intreba Sakura
-Uite-l! Akamaru sari in spatele Sakurei pana langa Kiba.Pe urma intrara in birou. Tsunade-sama le explica indetaliat care este misiunea.
-In concluzie, voi trebuie sa o salvati pe Hyuno Sayuri din mainile celor din Akatsuki. Fetita poseda un fel de chakra neagra, asemanatoare cu de a lui Kyuubi. Sakura, Naruto, Sai, Hinata, Kiba, Shino, Ino, Sikamaru, Chouji si Yamato.Ma bazez pe voi. Isi pusera toti mascile si plecara. Pe drumul intunecat abia se vedeau copaci. Numai luna stralucitoare mai lumina putin crengile.
Pov by NARUTO
~Hmmm...Ma intreb cine este aceasta Sayuri si ce este cu chakra neagra asemanatoare cu a mea.Ma rog. Ar trebui sa ne despartim ca sa ii gasim pe cei din Akatsuki.~
-Capitane Yamato. Ar fi mai bine sa ne despartim.
-Bine.spuse Yamato si se opri. Sakura, Sai si Naruto si cu mine, echipa 1. Hinata, Kiba si Shino, echipa 2. Iar Ino, Shikamaru si Chouji, echipa 3. Trebuie sa inghititi astea.Daca se intampla ceva focalizativa energia. Sa mergem.
Dupa 2 ore
~Luna straluceste mai tare iar stelele o acompaniaza. E asa fru...~ gandurile lui Naruto se oprira cand vazu o fetita legata de un copac.
-Ce...Sakura, Sai, uitati-va la ora 1. E Sayuri, cred. Dar fata tot dadea din cap incercand sa-i indeparteze. Dar fara succes.Naruto se avanta spre ea.Sayuri reusi sa isi elibereze gura si tipa din toti ranunchi:
-CAPCANA!!!!! Dar era prea tarziu.Cei din Akatsuki deja il pusera pe Naruto la pamant, dar deodata 2 kunaiuri zburara si ii omorara pe cei doi. Sayuri se elibera si ea si se uita cum un aiat iesa din umbra unui copac. Avea parul aproape negru cu reflexi albastre.Deodata deschise ochii. SGARINGAN.Sakura si Naruto stiau, era...

SUSPANS!!! Intalnire cu iubirea 3573983318 Intalnire cu iubirea 3573983318 Deci asta a fost.Sper sa va placa.O sa continui sa tasteaza Pupici sarut pa!
Innocent Kidd
Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Vin Aug 17, 2012 3:29 am

Wow..am ramas fara cuvinte......ficul tau este super tare deabea stept nextul!!!!
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Innocent Kidd Vin Aug 17, 2012 6:57 am

Nextul vine maine cu conditia sa primesc 2 commuri
Illy va pupaceste dulce de tot. sarut
Innocent Kidd
Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Vin Aug 17, 2012 12:17 pm

E un fic minunat Illy,care merita continat,
dar ai o toana de dialog, incearca sa reduci putin din el,
dar asteot next si daca vrei anunta-ma cind il pui, sarut sarut


P.S.Sper ca nu te-am suparat?









Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Innocent Kidd Mar Aug 21, 2012 10:43 am

Iertati-ma...chiar am crezut ca l-am facut public, dar...era in ciorna. Am nebun cand am vazut. sper sa ma iertati.
Spor la citit. citeste !!! Intalnire cu iubirea 2175207046

Cap. 2: Un favor

Pov. by NARATOR
Sakura si Naruto stiau. Era...Sasuke. Fostul lor prieten care acum trei ani sa dus la Orochimaru, unul dintre cei trei shanini, in cautarea puteri. Dupa ce Sasuke l-a omorat pe Orochimaru, Naruto spera din tot sufletul ca Sasuke o sa se intoarca in Konoha. Dar nu a fost asa. El s-a dus la Madara Uchiha ca sa distruga Konoha si cat pe-aci sa inceapa un rrazboi, mai exact al patrulea mare razboi ninja. Dar ceva l-a facut sa-si schimbe mintile. Si iata-l aici acum, fata-n fata cu cei care il iubeau atat de mult.Sakura si Naruto se intrebau de ce s-a intors si de ce ii ajuta.
-S...Sasuke.
-Sasuke-kun.
-Cine-i tipul? Si...Aaaa! Esti Uchiha Sasuke?!Intreba Sayuri cu un aer confuz.
Pov by NARUTO
~Sasuke...Ce cauta aici? Si de ce ne ajuta? Nu conteaza! E sansa mea sa il aduc inapoi! Este sansa mea sa o fac pe Sakura fericita! E sansa mea sa imi recapat prietenul!~
Pov by SAKURA
~Devine din ce in ce mai ciudat...Sasuke-kun...Te-ai intors. Dar esti schimbat. Nu stiu cum, dar nu mai est tu...esti...mai bland.~
In ochi rozaliei aparura lacrimi fierbinti care mai apoi i se prelinsera pe obraji-i palizi. Fata isi sterse repede lacrimile cand vazu ca cei doi baieti se holbau la ea.
-La ce va uitati!?! Soarele incepea sa iasa la suprefata de-a lungul liniei orizontului, si le spunea adolescentilor sa rupa tacerea de mormand care se lasase in padurea batrana. Mica Sayuri, se ridica in picioare si alerga spre Sakura pentru a o lua in brate.
~Simt cum doua brate mici sar puternice ma strang in brate. Cobor ochii si dau de Sayuri care plangea cu lacrimi amare. O aud cum imi spune multumesc iar eu ii raspund cu un simplu zambet care a adus lumina in ochii fetitei de 12 ani. Lacrimile se uscau pe fata fetei. M-a aplec si o stang tare la piept, dorind cu ardoare sa ii dau din speranta mea, iubirea mea. Nu dupa mult timp, il aud pe Sasuke-kun vorbind.~
Pov by SASUKE
~ Hmm...Scene dramatice...Ma rog. Cred ca i-am tinut suficient in suspans. Ar cam trebui sa le spun de ce am venit. Sigur asta se intreaba~
-Vreau sa va cer un favor. Naruto si Sakura isi intoarsera fetele la Sasuke. Vreau sa ma intorc un Konoha.

Gata...Asta a fost...SUSPANS. Singurul lucru la care ma pricep. CYA
sarut sarut sarut sarut fericit fericit fericit fericit tasteaza tasteaza tasteaza tasteaza
I gogoasa Know what i am writeing... entuziast
Innocent Kidd
Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Mar Aug 21, 2012 11:01 am

suparat suparat suparat Ce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Atat de putin !!!!!!!!!!! nuu nuu Dc????Vreau next te rog!!!!A da...:LD multumesc ca m-ai anuntat:D!!!!!Si inca o data NEXT!!!!Povestea ta este super super super fff tare:D:D:D asa ca next!!!!!A da.....si dac ai mai vrea sa ma anunt cand pui next..... nebun nebun nebun aplauze aplauze Te pusca dac nu pui next!!!! nebun nebun suparat suparat
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de •Kira™ Mar Aug 21, 2012 12:58 pm

Buna :)
Multumesc ca mi-ai zis sa trec pe aici :X
Este foarte frumos. Foarte interesant ;)
Vreau next-ul repede!
Spor la scris si multa imaginatie!
•Kira™
•Kira™
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Pesti Mesaje : 10

Reputatie : 100

Data nasterii : 03/03/1996

Varsta : 28

Localizare : Iη мy bєdяσσм ♡

Hobbie : Fic'uri , мuzicα ♡

Stare de spirit : sκαrγ ♡


http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum

Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Innocent Kidd Lun Sept 10, 2012 11:25 pm

Scuze de intarziere. Am avut probleme cu imaginatia. Dar am adus next-ul. Spor la citit, sper sa va placa.!!! entuziast

Cap. 3: Viata se poate schimba.
Pov. by SAKURA
-Vreau sa va cer un favor. Vreau sa ma intorc in Konoha. Naruto si Sakura incremenira. Nu stiau ce sa spuna. Rozalia isi duse mana la cap si simti cum o ia ameteala. Deodata, fata cu parul ca florile ciresului cazu facand contact cu pamantul moale.
Ce vrea?!...Vrea sa se intoarca...Ce...Oh, capul meu. Deodata, totul se face negru in fata ochilor. Simt cum ma izbesc de solul rece.Mai apuc sa simt niste maini mici si fragile atingandu-ma, dupa aceea, nimic

Pov. by SAYURI
Ok...Hai ca nu mai inteleg nimic. De ce sunt Naruto si Sakura asa speriati daca tipul acesta vrea sa se intoarca in sat? Desi pare infricosator...tot simt ceva care ma face sa ma gandesc ca nu e asa rau. Oricum, Sakura pare indragostita de el, sigur o sa spuna d...!
-Sakura! Incerc sa o prind inainte sa cada, dar esuez. Sakura! Sakura, raspunde! Brunetul inspaimantator se abropie ca fulgerul de locul unde rozalia lesina. Dintr-o datra cerul se inora si incepu sa ploua. Brunetul o sidica pe fata cazuta, iar Naruto ma prinse pe mine de talie. Nu e vina mea ca nu pot sati si eu ca maimuta. Ne indreptam spre Konoha. Sper doar ca rozalia nu a patit nimic.
A DOUA ZI IN SPITALUL DIN KONOHA
Pov by SASUKE
Ah...Nu am timp...O sa il trimit pe Naruto sa vorbeasca cu Tsunade-sama. Trebuie sa o caut pe Ino...Trec in viteza pe langa salonul Sakure. Ochii mei ageri o vad me rozalia mea iubita miscandu-se in pat incercand sa se ridice. Deschid usa si ma reped langa ea.
-Sasuke...dar nu apuca sa termine ca eu o intrerup.
-Ssst. Sakura, te iubesc. Sakura inchide ochi si zambeste, apoi isi deschide ochi si imi spune ca si ea ma iubeste. Ma uit la ochi de un verde ca iarba cruda, la nasul ei perfect, la buzele ei catifelate. Nu vroiam sa-mi iau privirile de la buzele ei, si nici ea de la ale mele. Intinde capul spre mine, iar eu spre ea si ne unim buzele intr-un sarut pasional. O iubesc. O iubesc pe ea si numai pe ea. Nu imi pot imagina viata fara ea. Ea e comoara mea.
INTRE TIMP, IN BIROUL HOKAGE-ULUI
Pov. by NARATOR
-SHIZUNE! UNDE E NARUTO? L-am chemat acum 2 ore! in timp ce Hokage-le tipa de zori cu zi, Naruto isi face aparitia pe usa. O intreba lejer pe Tsunade-sama daca l-a chemat si se alege cu un pumn care il zboara pana in monument. Cand de intoarce cu nasul spart, Tsunade-sama ii spune ca Sasuke, Sayuri si toti cei care au fos in misiune sa se duca la Ino sa isi faca niste analize.
-Dar, si Ino a fost in misiune. Tsunade-sama raspunde ca Ino si-a facut deja analizele. Naruto aproba si iesi din incapere trantind usa de lemn. Gandurile lui Naruto se duceau la Sayuri. Cine era, ce unde era, de unde asemanarea ei cu Sasuke. Deodata, Ino alerga pe langa el spre Tsunade-sama, iar dupa ce intra in birou o auzi tipand ca Sakura s-a trezit. Naruto nu a stat pe ganduri si s-a dus direct la Sakura. In drum spre spital, o vazu pe Sayuri stand cu Shikamaru pe veranda casei lui jucand shogi. Tipa la ei ca Sakura s-a tezit si isi continua drumul.
Pov by SAYURI
-Ma bucur ca mi-am facut prieteni. E singurul lucru care nu ma asteptam sa-l fac asa repede. Si sa invat sa joc aces joc...
Incerc cu disperare sa imi apar Regele, dar Shikamaru ma bate mereu.
-Sayuri, sti cine e Regele? intreba Shikamaru
-Pai...Nu este Hokage-le? Shikamaru raspunse ca si el credea acelasi lucru, dar s-a inselat.
-Atunci, sunt cei care urmeaza sa se nasca si sa traiasca, urmatoarea generatia de ninja si de oameni normali? Cei care ne vor duce numele si satul in varful piramidei? Shikamaru casca ochii de uimire. Nici el nu stiuse raspunsul...iar fata aceasta il la spus imediat ce a intrebat.
Ma intreb de ce pare asa speriat. Oh, il vad pe Naruto alergand si tipnd ceva la noi. Sakura, spital, repede, sa trezit...STAI! Sakura s-a trezit si trebuie sa mergem repede la spital!
LA SPITAL
Wow...Toata lume e aici...pentru Sakura... As vrea sa-mi pot face si eu prieteni ca ai ei. Brusc, Shizune intra si spune ca trebuie sa facem niste analize pentu ca am fost intr-o zona contaminata.
Ne ducem pe rand sa facem analize de...sange!? Ugh. Nu-mi plac acele. Eu eram prima, asa ca nu am facut prea mare taraboi. O intreb insa pe Shizune ce a patit Sakura. Imi spune ca am fost intr-o zona contaminata de ciuperci otravitoare. Cand e agitatie in jur, ciubercile elibereaza nuste spori care provoaca ameteli si chiar moarte daca inspiram multi. Mi-a mai spus ca nu am de ce sa ma speri, Sakura este bine pentru ca nu a inspirat multi spori. Am inteles ca mai sta o zi la spital... Aiurea.
A DOUA ZI
Ma duc incet spre biroul Hokage. Ma aflu undeva mai departe de usa. Il vad pe Sasuke intrand si o aud pe Tsunade-sama spunand ca are ceva inportant de vorbit cu el. Nu vreau sa intrerup asa ca astept la usa, dar ma omoara curiozitatea asa ca trag cu urechea.
-E despre Sayuri. Sasuke...Tsunade-sama inspira adanc.Sayuri e sora ta.
Auzind ultima propozitie ma desechilibrez si cad daramand usa. Priviri la atintite la mine erau serioase. Nu era o gluma. Eram sora mai mica a lui Sasuke.

Gata!!!!! A fost mai lung dar mai sec. Am grabit actiunea ca sa ajung la acest punct culminant! Sper totusi ca va placut. Va pup :)
entuziast sarut fericit
Innocent Kidd
Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 24

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...


Sus In jos

Intalnire cu iubirea Empty Re: Intalnire cu iubirea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum