Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Angel of Death 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Angel of Death 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Angel of Death

3 participanți

In jos

Angel of Death Empty Angel of Death

Mesaj Scris de Black Zozoo Sam Aug 25, 2012 5:11 am



Angel of Death Imagestile



CaPiToLuL 1

Beauty crime not satisfy me as before while still living. I am a puppet, ready to kill!

Sakura's point Of view

Amintirile chinuitoare a vietii mele ma inspaimanta. Abia acum realizez cate am facut, pentru o farama de glorie si acele hartii ghinioniste ce nu pot lipsi de nicaieri, banii. Am preferat sa distrug, sa omor fara ezitare de cat sa fiu a nimanui, in „desertul pustiu” numit Pamantul. Ce era sa fac, sa sufar? Nu eu, nu acum…Prefer sa arunc o intreaga viata la gunoi, de cat sa traiesc in pustiu, in nimic. Asa am ajuns sa platesc, sa fiu chinuita si obligata sa fac la fel si pe lumea cealalta, sa omor. Ce sunt eu, o marioneta? Poate chiar mai putin de atat… Nu am suflet, nu am constiinta, nu am sentimente, desi sunt intr-un fel umana, in ciuda faptului ca am murit de mult.

Suspinele unei fetite inocente se auzeau dintr-o alta camera. Priveam cum acei oameni o sfasiau, din cauza mea. Ochii mei se uitau superiori la scena macabra, plini de indiferenta si greata. Pe pereti era sangele unor oameni carora pana la urma urmei, le-a fost scris sa moara aici si acum. Dar eu vroiam mai mult, nu doar o simpla misiune care se termina cu acelasi rezultat, moartea. Vroiam sa vad chinul prin care trece un om, cum se zbate intr-o balta de sange fara sa poate face nimic. Sa ingane pe aripa mortii o rugaciune, o ultima lacrima curgandu-le pe chip. Asta eram eu, un monstru ce era creat pentru a distruge. Dar nu m-as fi multumit nici cu atat… Vroiam sa gust momentul, sa simt durerea, o durere pe care nu am simtito niciodata, desi am murit. Ce sunt eu de fapt? Un nimic.

O simpla fata ce a fost luata pentru a distruge, pentru a vedea totul cu ochii ei, pentru a gusta momentul insa nu in profunzime. Atata timp cat nu eram eu victima, nu as fi simtit totul. Vroiam sa simt, desi nu as fi pututo face. In mintea mea imi treceau tot felul de imagini cu mine, atatea ipostaze in care puteam sa mor, dar la ce bun cand nu o puteai face? Sufletul meu este cumparat de altcineva, dar aici nu e vorba de „dragoste”, NU! E vorba de cu totul alta poveste, una ce nu vroiam sa o mai repet a mia oara. Nu eram in stare sa o fac acum. Stiam ca, orice ar fi fost as fi ajuns in Iad, dar nu ma gandeam sa fie chiar asa. Eu sunt doar o simpla jucarie care serveste Dracului. Sunt atat de neinsmnata, dar totusi atat de importanta. Viata mea se invarte in jurul singurului cuvant ce m-ar putea defini, ce m-ar descrie doar dintr-o vorba, nimic mai mult. Moartea. Asta sunt eu, asta fac, din asta inca mai pot vizita acest loc infect numit Pamant, fiind inca vie, dar tousi atat de moarta.

Dupa ce acesti criminali si-au facut treaba, condusi din umbra de catre mine, am iesit din mintea lor atat de…goala, plecand pe un alt drum, lasand o familie intreaga fara vlaga, fara viitor. Daca astea mi-au fost ordinile, daca asta a trebuit sa fac, atunci de ce nu m-as supune, doar asta am facut tot timpul. In realitate, nimeni nu omoara ca asa ii vine. Eu sunt cea care controleaza fiecare atac, intrand in mintea unor criminali sau chiar oameni obisnuiti, obligandu-i sa faca ce le spun. Nu vine Moartea cu coasa si iti taie gatul, ci totul este planificat pana la cel mai neinsemnat detaliu, dar care poate costa un plan intreg.

Acum mergeam pe strazile aglomerate. Doar eu ma vedeam, altcineva nu putea sa o faca. Ajunsa in fata unor porti mari, pline de panze de paianjan, intru fara eziatre. Ma uitam in staga si in dreapta, putand sa zares doar cruci albe pline de inscriptii. Acest loc era casa mea. Aici imi faceam veachul cand nu aveam nimic de facut, privind lung catre un mormant. O iau la un moment-dat pe o carare. Ajung in fata unui gardulet gri, rezistent. Intru prin el, ajungand in fata unei usi. Pe ea era desenata o floare de cires, deasupra fiind un nume, Haruno Sakura. Intru inauntrul cavoului, vazand un coşciug frumos decorat din marmura in mijlocul incaperii. Acolo, inauntru, se presupunea ca o fata cu parul roz ca florile de cires si ochii verzi ca iarba proaspata, isi facea somnul de veci. Eram eu. Ar fi trebuit sa mor si sa simt, dar nu a fost asa. Corpul meu a fost separat de trup dar nu complet. Dupa ce am fost imormantata, corpul meu si implicit sufletul mi-au fost inapoiate, cu conditia de a sluji intunericul ca si acel personaj misterios si rau de care nimeni nu stie nimic, Moartea.

Imi pare rau ca a trebuit sa plec de aici, fiind obligata sa fac ceva ce am sperat intotdeauna ca dupa moarte nu va mai fi valabil, dar m-am inselat. Ceia ce nu am inteles niciodata a fost de ce m-a ales pe mine? Poate erau altii si mai si de cat mine, dar a trebuit sa fiu eu. Ce imi pare rau este ca am parasit aceasta lume ca si om liber cand aveam 22 de ani, adica foarte tanara. Acum nu mai imbatranesc, nu mai simt ca respir sau ca mi-e pofta de ceva anume, sunt goala. De geaba am trup, sunt aici, daca nu am voie sa evadez din aceasta inchisoare. As vrea sa fiu libera, sa pot sa traiesc asa cum stiu mai bine, sa zambesc din nou. Acum fata mea e palida si trista, nici macar lacrimi ca sa demonstrez tristetea din mine nu mai am. Nu mai am nimic, sunt doar o jucarie ce este manuita de un papusar fara voia ei. Ma uitam atent la mana mea, pe bratul stang fiind scris cu sange: „Angel of Death”.

Nu eram nimic mai mult, nu puteam sa imi permit sa traiesc dincolo de aceste cuvinte, sau sa visez la o alta viata, cand nici macar nu aveam una. Nu, nu puteam sa imi schimb Look-ul, sau hainele, eram vejnic… Eu. Uram acest lucru, gandindu-ma ca nu o sa fiu nici-o data mai presus de aparente. Inima mea… Defatp, nici nu am asa ceva. Sunt doar un suflet ce poate sa gandeasca, controlandu-i pe alti. Trupul il am doar asa, ca o carcasa, insa nu mi-ar fi trebuit. Nu mai vroiam sa am nimic, poate doar moartea. Acel gust dulceag ce-ti invadeaza gura, facandu-te sa iti pierzi echilibru si sa cazi, sa plangi si sa ceri mila, iertare, sa simti ca arzi in mijlocul Iadului, cum ochii tai se inchid, desi nu vrei. Asta vreau sa simt, nu suprematia crimelor nenumarate ce si-au pierdut de mult farmecul…

To be continued…

Sper ca v-am starnit curiozitatea si ca va place fic-ul. Ne vedem la capitolul urmator!

Black Zozoo
Black Zozoo
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Pesti Mesaje : 27

Reputatie : 1

Data nasterii : 29/02/2000

Varsta : 24

Localizare : Daca ma cauti, s-ar putea sa ma gasesti!

Hobbie : Depinde de care vrei sa sti!

Stare de spirit : Happy azi, maine mai discutam.

Comentarii :
Ma simt pierduta,
Nu stiu in ce directie ma indrept
Iar fata ta ma face sa ma intorc mereu inapoi!




Sus In jos

Angel of Death Empty Re: Angel of Death

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Vin Aug 31, 2012 12:22 pm

Deci sunt prima care
iti spune ca vrea next si cu
cit mai repede cu atit mai bine
ca de nu te bintui,
Deci imi place capitolul si astept next Angel of Death 472939296
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Angel of Death Empty Re: Angel of Death

Mesaj Scris de Apollo Sam Dec 22, 2012 12:06 pm

Am trecut si eu pe aici, wow..tare is batuta la bostan ca nu am trecut mai devreme. Ai o descriere, superba. Imi place, Sakura e un fel de shinigami? Moartea cu coasa? Nu is doar eu, e bine:)). Mi-a starnit mult curiozitatea si vreau sa vad cum se inclina povestea, cum continua, deci adu urmatorul capitol, eu si Ily te asteptam cu drag :). sarut
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Angel of Death Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Angel of Death Empty Re: Angel of Death

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum