Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Un nou inceput 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Un nou inceput 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un nou inceput

3 participanți

In jos

Un nou inceput Empty Un nou inceput

Mesaj Scris de Røse-.- Mar Sept 11, 2012 12:30 pm

] Cap I- Decizia Doamnei Tsunade
Era o zi insorita in satul Konoha . Soarele zambea pe cerul impodobit de randunele.Un vant racoritor trecea prin atmosfera apasatoare din biroul doamnei Tsunade. Shizune mana ei dreapta , statea langa cea de a sasea hokage . Pe chipul ei se citea o neliniste, era tacuta dar la un moment dat nu mai rezista si izbucni :
-Suntei sigura ca vreti sa faceti asta? intreba Shizune
-Ti-am cerut parerea? printesa Tsunade raspunse tot cu o intrebare
-Dar...
-Naruto o merita! Datorita lui razboiul a incetat . Batrana zambii apoi adauga: Si in plus, sunt batrana, e timpul sa ma retrag! Tsunade era mai hotarata ca niciodata , avea incredere ca decizia ei era cea mai buna. Si avea dreptate. Naruto Uzumaki era cel mai potrvit pentru acest post. Femeia lasa capul usor pe spate si incepu sa reflecteze la toate lucrurile care s-au petrecut in timpul razboiului . Atatia shinobii au murit din singura dorinta prosteasca a unui nenorocit care inca nu a platit in totalitate, dar o va face curand. Gandurile lui Tsunade fura intrerupte, se auzeau bataii in usa de stejar a incaperii :
-Intra! spuse Doamna Tsunade ferm , imediat pe usa intra o fata cam de 1,61 m inaltime, cu cat se apropie de Tsunade aceasta observa ca fata era destul de agitata , parul ei roz ca florile ciresului era incurcat , pe bluza ei visine se zareau mici pete de transpiratie , ochii ei verzi ca iarba proaspat rasarita clipeau din clipa-n clipa, respira adanc si greu semn ca ar fi alergat in graba .
-Ce este Sakura, dece alergi asa? Ai inebunit? Vrei sa te imbolnavesti?
-Doamna Tsunade , consilul batranilor va asteapta in sala de sedinte.
-Hmm, sunt sigura ca e vorba de Naruto . Ce oameni insistenti! zise Tsunade
-Asa este...afirma Sakura oftand.
-Stai linistita, nu-mi voi schimba hotararea pentru nimic in lume! spuse femeia ferm . Imediat se ridica de pe scaunul de hokage si se indrepta spre sala de sedinte era usor iritata , iar va trebuii sa asculte predicile si argumentele aiurite ale batranilor. Ajunse insfrsit in camera , se uita la batranii ce o fulgerau din priviri apoi se aseza in capul mesei :
-Stiu dece m-ati chemat, dar va irositi timpul!
-Tsunade nu fi ignoranta , si asculta! tipa unul dintre batrani
-Tsunade, tanarul este un jinchūriki ce-l gazduieste pe Kiubi , Madara inca traieste . Asta nu este un moment potrivit pentru al numi pe Naruto Uzumaki hokage. zise o bunicuta destul de iritata
-Va inselati ! Naruto merita asta! Sau ati uitat ca el a oprit razboiul? A facut prea multe pentru sat , pntru al trata asa! In plus stie sa isi poarte singur de grija.
-Nu esti in toate mintile! Bine Tsunade daca se intampla ceva ce nu trebuie tu vei raspunde . striga batranaul
-Promit , ca imi voi asuma toata resposabilitatea , daca va fi nevoie imi voi da viata pentru sat! spuse Tsunade ,apoi se ridica si parasi incaperea. Mergea incet pe holul ingust ,reflectia ei se zarea in luciul gresiei verde-crud. Inchise ochii, in mintea ei imaginea unui tanar cu parul brunet si lung, bine facut cu niste ochii albastri minunati aparu ca din senis. O lacrima se strecura printre genele lungi ale femeii , isi ridica mana alba si sterse lacrima apoi isi spuse " Dan, acel nenorocit va plati pentru ca a indraznit sa iti tulbure somnul vesnic. Iti jur! " Gandurile ii fura tulburate de trioul Ino–Shika–Chō format din Shikamaru Nara un tanar cu parul saten prins intr-o coada ochii negri si mici , si o inteligenta rar intalnita, Chōji Akimichi , putin plinut dar cu o inima de aur, parul lui rosu era asezat intru-un mod dezordonat pe spate tinut de o banderola rosie a satului frunza si Ino Iamanaka o fata inalta cu ochii de culoare albastrului de caraibe si un par auriu lung prins intr-o coada pe spate , lasand o singura suvita liber pe chipul ei alb .
-Doamna Tsunade , sunteti bine? intreba Ino
-Da sunt! Ce bine ca va vad, cautati-l pe Naruto si aduceti-l in biroul meu!
-Inteles! strigara tinerii facanduse nevazuti.
-Hei , baieti, oare dece plangea Doamna Hokage? intreba Ino mirata de scena vazuta
-Nu stiu , dar niciodata n-am mai vazut-o plangand. spuse Choji
-Terminati! Nu e treaba noastra, sa-l gasim pe Naruto! zise Shikamaru . Baietii alergau prin sat , uitandu-se peste tot , dar Naruto nicaieri .Se hotarara sa mearga la restaurantul cu ramen , locul preferat al lui Naruto. Dar nimic. Insa acolo ii zarira pe doi dintre colegii lor . Hinata si Neji Hiuga. Hinata era o fata frumoasa si timida , avea un par lung pana la fund si negru ca cele mai intunecare noptii , doi ochii mari gri ce ascundeau o putere mare si un zambet inocent .Neji semana cu verisoara lui aceasi ochi , aceleasi trasaturi, numai parul lui lung dar strans intr-o coada larga era umpic mai deschis decar al brunetei.
-Hei baieti, nu stiti cumva pe unde umbla Naruto? intreba Shikamaru
-Se antrena pe camp cu Sai , lasati-ne sa mancam! zise Neji . La acestea auzite cei trei se dusera spre sona de antrenament " Ce caracter zi Neji asta!" zise Ghioji provocandu-le amicilor lui chicoteli . In scurt timp ajunsera in spatele lui Naruto care era concentrat a cheme jutul lui Kiubi cu care acum se intelegea de minune.
-Buuu! Blondul tresarii imediat
-Shikaaaamaaaruu ! Ai inebunit? Era sa fac infract ! striga tanarul
-Hai Naruto , era o gluma! Tsunade te cheama la ea . zise Ino
-Dece? intreba Naruto
-Nu stim !raspunse Choji
-Am plecat acum! zise Naruto teleportandu-se asa cum facea si tatal lui al 4-lea Hokage cand traia.
-Hei !? Unde s-a dus Naruto ? intreba un baiat inalt si alb ca varul , cu parul scurt si negru la fel ca culoarea ochilor lui mari .
-La Hokage. spuse Ino zambindu-i lui Sai care acum era oficial iubitul ei.
-Hei baietii! Nu vreti sa ne lasati putin singuri? intreba Sai linistit
-Da` chiar baieti, plecati! spuse Ino razand
-Ba nu, Ino trebuie sa indeplinim ordinele lui Shizune!
-Asa e, am uitat! Pe mai incolo Sai . spuse fata sarutandu-l scurt pe buze
Sa revenim in biroul lu Tsunade...acolo cei doi vorbeau de zor:
-Deci ce zici? Accepti propunerea mea? intreba batrana pe blond
-Bunica Tsunade, asta este al doilea cel mai mare vis al meu! Normal ca accept! spuse naruto printre lacrimi de fericire!
-Al doilea cel mai mare vis? intreba femeia nedumerita
-Da, bunico . Cel mai mare vis al meu este sa il aduc pe Sasuke in sat . Sa il transform in ce era odata! femeia zambii apoi ii spuse:
-Bine , Naruto te astept maine la ceremonie ! Ora 18 jumate . Nu intarzia. Formatia Ino–Shika–Chō se ocupa de a anunta satul de decizia mea!
-Desigur ca voi fi acolo! Multumesc mult ! Naruto o imbratisa pe batrana ceea ce o face pe aceasta sa verse cateva lacaramioare . Apoi , Naruto incepu sa planga si el dar tare . Asta o facu pe batrana sa il plezneasca si sa ii zica:
-Terminaa! Un Hokage nu face chiar asa!


Cap II - Al 7-lea Hokage

Soarele stralucea pe cer, mii de fluturii se alergau prin aer , era cald si bine afara. Parca si vremea se bucura de aceasta zi mareata. O zi in care profetia se implinii in sfarsit . De la balconul imens al sediului Hokage bunica Tsunade privea oamenii frunzei fericiti si implinitii. Se bucura de bucuria lor. Se tinea mai sa nu planga. "Doamne, cand am devenit asa sensibila?" se intreba blonda sarcastic. Langa ea erau peroanele ei de incredere Shizune si frumoasa Sakura lider al medicilor de elita . Pe scarii se indrepta cu pasi marunti dar nerbdatori cel de al 7-lea Hokage. Nimeni altul decat Uzumaki Naruto!
-Sunt aici, bunico! zise baiatul
-Foarte binee! Sa incepem. Dragii cetatenii, shinobii si civili , m-am hotarat sa ma retrag.Dar nu va voi lasa in voia sortii. De aceea v-am alesc un Hokage mult mai bun decat mine. Pe eroul nostru Naruto Uzumaki.
-Ieeeeee! se auzeau sunetele din multime
-Dragi cetateni, va promit , va jur ca voi pazi satul cu propia mea viata .Nu va voi dezamagi. Stiti ca sunt un jinchūriki , dar Kiubi s-a schimbat si ma va ajuta sa mentin pacea in aceasta lume! Un nou inceput e pe cale sa rasara. Chiar daca sunt acum Hokage asta nu inseamna ca bunica Tsunade si ceilalti domnii Hokage trebuie uitati. Nici vorba , ei sunt radacinile satului! Eu am spus tot ce am avut de zis! O sa am grija de voi, va jur! Acestea fiind spuse Hinata iubita oficiala a noului Hokage se indrepta spre el asezandu-i palaria pe cap.
-Aplaudati-l pe noul Hokage! Tanarul Naruto Uzumaki!zise Tsunade
Momentul era acaparat de urari de bine si aplauze. Apoi de o petrecere unde era prezent tot satul. Oamenii dansu , mancau si beau . Se bucurau si il cinsteau pe noul Hokage . La o masa statea Hokage cu apropiatii lui : Iruka,Kakasi , Tsunade, Sakura, Hinata, Sai, Kiba, Neji , Sikamaru, Ino , Choji ci multi ati.
-Frate Naruto , sa ai grija de palaria mea! spuse un pusti de la masa
-Desigur , Konohamaru, dar va trebuii sa te antrenezi din greu pentru a ajunge aici! spuse Naruto
-Asa si voi face! spuse baiatul
In intuneacata padure de la margineal satului ascuns intre pietre ,cadavrul lui Madara Uchiha zacea langa un copac.
-Ti-am zis Madara, ca asa va fi.N-ai vrut sa ma vezi. Pacat, ca ti-ai trait ultimele zile ca un ninjia fugar , vanat de shinobii tuturor meleagurilor si in special de mine,Sasuke Uchiha . |Un zambet aparu pe chipul alb si fermecator al tanarului Sasuke , isi trebu cu mana lui puterinca prin tepii lui negri , apoi inchise ochii lui negrii ca onixul si spuse "Frate, imi pare rau !" Se ridica de jos apoi se pierdu in intunericul noptii.
Trecu ceva timp Hinata si Naruto ramaserea singuri in biroul lui.
-Naruto, eu intodeauna am crezut in tine! Stiam ca vei reusi.
-Stiu Hinata, si iti multumesc. Dar as vrea ca Sasuke sa fie aici. Il voi aduce inapoi cu bunele sau cu relele.
-Dar nu uita esti hokage, ai grija! zise Hinata
-Stai linistita. spuse baiatul sarutnad-o scut pe frunte.
Sper ca va placut :*! >:d

Va pupicesc Un nou inceput 2863057331*Un nou inceput 2863057331* entuziast
Røse-.-
Røse-.-
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Capricorn Mesaje : 2

Reputatie : 0

Data nasterii : 09/01/1998

Varsta : 26

Localizare : Peste tot o.O

Hobbie : Desenul♥ Muzica♥ si Plimbarile prin parc♥

Stare de spirit : Happy [:

Comentarii : Give me a :) and I`m gonna give you my ♥️ !


Sus In jos

Un nou inceput Empty Re: Un nou inceput

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Vin Sept 14, 2012 12:16 pm

Wow...wow...wow....povestea ta este fff super imi place la nebunie si vreau next!!!!!
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Un nou inceput Empty Re: Un nou inceput

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Mai 05, 2013 11:31 am

Capitole lungi de tot, deci imi place.
Un mic sfat , scapa putin din dialog si incearca sa faci vorbire
indirecta. Ai citeva greselin de tastare dar cum zice
Yone(scuze te pomenesc) cu un mic edit totul se rezolva.
Astept next.
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Un nou inceput Empty Re: Un nou inceput

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum