Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
 Shadow's game (+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
 Shadow's game (+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shadow's game (+16)

3 participanți

In jos

 Shadow's game (+16) Empty Shadow's game (+16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Mar Sept 25, 2012 8:23 am

Următorul fic, poate, îl veţi mai întâlni şi pe alte forumuri, însă îmi aparţine, deci, prin urmare, am toate drepturile de autor, venind vorba de fic !

Shadow's game (+16)

Primul capitol


Sakura's point of view

Fug incontinuu, iar parul meu rozaliu, sta ravasit in fata ochilor mei, care au devenit rosii . Se puteau observa, caci aveam gura pe jumatate deschisa, coltii mei albi, precum neaua proaspata . Pielea mea, asemenea a sute de perle, fara imperfectiuni, deveni aspra . Buzele mele crapate, rosii, din cauza firicelelor de sange ce se scurgeau, au fost mangaiate de mana mea, acoperita de o manusa neagra . Cu toate ca picioarele vor sa ma abandoneze, iar adrenalina isi face de cap in corpul meu, eu continui sa fug, spre o moarte sigura, pentru altii . Echipata cu apa sfintita, tepuse de lemn, cruciulite de argint si sare, ma indrept spre o multime furioasa de vampiri . Eu ii consider trimisii Diavolului, iar ei ma considera un vampir invincibil . Sasuke, iar si-a trimis supusii sa incerce sa ma captureze, pentru a-si potoli obsesia de a ma face sotia lui, de a ma avea . Ar trebui sa fie preocupat cu razboiul care il poarta cu asa zisul meu tata, si de asemenea si cu varcolacii .

Tata, ca sa-i spun asa si sa ma abtin sa nu-l blestem, a avut o poveste de dragoste cu mama, astfel nascandu-ma eu . La 5 ani, cat aveam eu pe atunci, mama a presimtit ca ceva rau se va intampla, pentru ca ea a primit un dar de le Dumnezeu, a deschis dulapul din camera ei si m-a bagat in el . Mi-a spus sa stau cuminte, si sa nu scot niciun sunet, orice lucru ingrozitor as vedea, apoi mi-a pupat crestetul capului . Dupa cateva momente, fereastra se deschise . Mama, speriata, se duse catre ea, dar nu era nimeni. Apoi, doua brate au tras-o in partea intunecata a camerei . Am putut vedea, cum, barbatul isi deschise gura . Coltii sai mari si luciosi, straluceau in lumina lunii . Nu i-am putut vedea prea bine fata. In scurt timp, gatul mamei fu penetrat de acei colti. Trupul ei cazu fara viata, pe podeaua rece a camerei. Nenorocit*l isi duse mana la gura, savurand aroma sangelui, apoi se facu nevazut pe fereastra. Cu pasi repezi, si cu lacrimi in ochi, m-am dus spre trupul mamei, care era acoperit de o rochie neagra, iar spatele-i fu strans de corsetul rosu . Bratele ii erau ascunse de dantela rosie, cu diverse modele florale pe ea . Parul roz, precum al meu, era imprastiat pe fata ei, care devenise alba, iar buzele vineti. Ochii sai verzi, erau acoperiti de pleoape . Cu glasul asemenea unei caprioare ranite, am strigat:

-Am sa te razbun, mama! Jur!

Din fericire, eu nu sunt unul din acei monstri . Sunt un hibrid intre un om si un vampiri. Hibrizii au multe avnataje, dar si dezavantaje . Majoritatea hibrizilor, mor la scurt timp de la nastere, insa eu am fost puternica, si am luptat pentru propria viata, iar ghearele mortii inca nu m-au cuprins . Avantajele sunt ca lumina soarelui nu ma afecteaza cu nimic, de asemenea sarea nu-mi arde pielea, nu am nimic daca ating cruciulitele de argint, iar apa sfintita imi hidrateaza organismul si viata-mi este eterna . Din fericire, Dumnezeu mi-a dat inca un dar, darul mamei mele, dar mai dezvoltat . La varsta de 12 ani, am inceput sa simt daca se va intampla ceva rau, iar la scurt timp am inceput sa am viziuni care se adeveresc . De asemenea pot vedea spiritele ratacite, cele care nu au trecut in lumea de dincolo si demonii . Umbrele, sunt fantome malefice, care s-au transformat. Din cauza ca eu am acest dar de a le vedea, viata mea este in pericol . Judecand dupa varsta mea, 21 de ani, nu inteleg ce vrea, Sasuke, un vampir in toata firea, care are 2 veacuri, de la mine care de abia am 2 decenii si un an .

Revenind la lupta. Mainile mele, inarmate cu tepuse, strapungeau cu mare usurinta piepturile nenorocitil*r. Dupa ce tepusele m-au abandonat, terminanduse, am apucat una din zecile de sticlute cu apa sfintita, care se aflau in curaeau ce sa sprijina de braul meu . Acel lichid transparent, le ardea pielea . Se vede ca erau incepatori . Dupa ce am anihilat o foarte mare parte din vampiri, au mai ramas doar 3 . Urechile mele se delectau cu rugamintile lor, de ai lasa in viata . Palmele mele, au apucat cu grija 3 cruciulite de argint, pe care le-am lipit cu sare si apa sfintita, de fruntile supravietuitorilor. Am inceput sa le bag sare pe gat, fiind purificatoare, ea face vampirii sa scuipe sange daca o inghit, astfel aducandu-le decesu l. Sub privirele mele, acei monstrii, isi dau sufletul Diavolului. Dupa mica mea particica de distractie, incep sa rad jalnic, privindu-mi fata . Nu aveam absolut nici o lovitura, devin din ce in mai buna. Ochii mei verzi, ca cele mai pretioase smaralde au revenit . Deodata, mirosul de vampir ma invadeaza, iar bataile inimii lui, sunt acaparate de urechile mele . Talia imi este cuprinsa de doua brate puternice :

-In sfarsit te-am gasit !

-Sa ghicesc! Tu esti Sasuke, obsedatul de a ma face sotia sa ?
Acesta ma intoarce cu trupul catre el. Ochii mei dau de un par ca abanosul, si niste ochi ca si negura noptii. Acesta ranjeste si imi spune :

-Si desteapta si frumoasa !, apoi isi cobori privirea, asupra bustului meu .

In cel mai scurt timp, brunetul ajunge in spatele meu, apoi ochii mei, nu mai disting nimic, in afara de negru . Urechile mele aud diverse voci, apoi lesin .
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

 Shadow's game (+16) Empty Re: Shadow's game (+16)

Mesaj Scris de Apollo Joi Mar 14, 2013 2:28 am

Oh, imi pare rau ca nu am venit sa citesc mai devreme ca e super.
Forumul asta,,,banuitul...imi pare rau ca nu sunt mai multe comentarii fiindca pentru primul capitol e foarte fascinant.
Ma acaparat iar eu sper sa aduci si al doilea capitole, next wiii
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii :  Shadow's game (+16) Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

 Shadow's game (+16) Empty Re: Shadow's game (+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Apr 07, 2013 3:10 am

Ohhh, pe unde am umblat si nu am gasit acest fic minunat, Ar trebui sa ma pedepsesc.
Sa revenim la fic, e atit de genial si Sasuke vampir, imi plac
genul de ficuri, deabne-a astept urmatorul capitol,Spor la scric.
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

 Shadow's game (+16) Empty Re: Shadow's game (+16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum