Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Concurs de Halloween 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Concurs de Halloween 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs de Halloween

5 participanți

In jos

Concurs de Halloween Empty Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Apollo Mier Oct 24, 2012 11:15 pm

Se aproprie Haloween-ul!
In acelasi timp ma gandeam sa organizez un concurs.
Ce va trebui sa faceti pentru a participa sau ce este necesar?
Concursul se va mai numi One Shot-ul frici.
Scrieti un One Shot de circa 1-2 capitole, maxim 3, de groaza!
Cel mai de speriat si de groaza One Shot va castiga!
Inscrierile se fac dupa urmatorul model:

NUMELE:
NUMELE ONE SHOT-ULUI:
CAPITOLELE(1-3):
PERSONAJE:
Personajele folosite trebuie sa fie neaparat din anime, de preferabil din cele mai cunoscute. Membri staf pot face si ei aceste One Shot insa doar ca model de inspirare. Ei nu pot participa daca sunt in juriu, daca num este bine,
Juriul este format din Max, Aly Rose, Sasori si Irry. Eu fiind pe post de Critic.
Puteti incepe sa va inscrieti!
Premiul este ceva special ce va ramane secret momentan, succes!



Ultima editare efectuata de catre Max in Joi Noi 01, 2012 12:05 am, editata de 1 ori
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Concurs de Halloween Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de <Irry Lun Oct 29, 2012 10:33 am

Hai,ma!Curaj!De ce nu participati?Nu va mananca nimeni + ca juriul e foarte indulgent.
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Lory*Ely Vin Noi 02, 2012 4:26 pm

Așa,știu că sunt nouă dar cred că îmi încerc norocul însă revin cu un edit atunci cnd îl postez...
Câteva întrebări mai întâi:
1.Mai este valabil concursul?
2.Capitolele trebuie postate odată sau pe rând?
3.În regulament scrie că un capitol la one-shot trb să aibă minim 12 rânduri,atât fac și aici?
Mercy anticipat și rog moderatorii să nu se super pt mesaj deoarece revin cu edit și am vrut doar să fiu informată ca să nu fak vreo prostie ^_^
Lory*Ely
Lory*Ely
Membru Premiant
Membru Premiant

feminin Fecioara Mesaje : 10

Reputatie : 0

Data nasterii : 02/09/1999

Varsta : 24

Localizare : Oriunde vrey :*

Hobbie : Să lupt cu greutățile vieții

Stare de spirit : E bună,dar merge și mai bne :>

Comentarii : Nu încerca să fi ceea ce nu ești
Nu încerca să simți o durere pe care n-o ai
Nu încerca să-ți ignori inima....
E chiar atât de greu să fi tu?


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de SasoriXIris Sam Noi 03, 2012 8:46 am

Lory*Ely a scris:Așa,știu că sunt nouă dar cred că îmi încerc norocul însă revin cu un edit atunci cnd îl postez...
Câteva întrebări mai întâi:
1.Mai este valabil concursul?
2.Capitolele trebuie postate odată sau pe rând?
3.În regulament scrie că un capitol la one-shot trb să aibă minim 12 rânduri,atât fac și aici?
Mercy anticipat și rog moderatorii să nu se super pt mesaj deoarece revin cu edit și am vrut doar să fiu informată ca să nu fak vreo prostie ^_^
Da , inca mai este valabil concursul pana pe data de 13 noiembrie.
Capitolele (2 sau 3) pot fi postate pe rand.
Pai minim sa fie de 12 randuri, insa poti sa scrii cat vrei 12-12-14...etc.
Insa nu le postezi aici, le postezi in sectiunea One Shot insa sa fie cat mai repede postate. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor.
SasoriXIris
SasoriXIris
Critic
Critic

feminin Scorpion Mesaje : 32

Reputatie : 0

Data nasterii : 27/10/1996

Varsta : 27

Localizare : ~~Cat de departe..sa imi duc inima~~~

Hobbie : Scrisul, cantatul si mai ales Matematica <3

Stare de spirit : C'est la vie! ;)

Comentarii : Concurs de Halloween Glitter_3_by_Mruo0omh


https://sasu-saku.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Aimi. Joi Noi 08, 2012 1:16 pm

Ok, vreau si eu sa ma inscriu, insa, ca surioara mea, am cateva intrebari:
1. E obligatoriu ca povestea sa fie de groaza? Adica eu am deja un One-Shot pe tema de Halloween, dar este mai mult de dragoste, iar sarbatoare apare prin cateva lucruri specifice.
2. Exista vreo problema daca m-am inscris cu aceeasi creatie si pe alt forum, dar la acelasi concurs?
Cam atat.
Multumesc anticipat.

Edit: Vreau sa-mi cer scuze ca postez aici, dar link-ul de la comentariul anterior poate fi vazut doar de administratori. Nu mi s-a raspuns la intrebari, este deja 11, asa ca, din nou, imi cer scuze, dar postez lucrarea pe care o vroiam, chiar daca poate nu respecta in totalitate cerintele.


NUMELE: Aimi., pe forum, Alexandra in realitate.
NUMELE ONE SHOT-ULUI: Iubire de Halloween
CAPITOLELE(1-3): 1
PERSONAJE: Sakura, Sasuke, mama Sakurei



Iubire de Halloween

Privirea imi este atintita spre fereastra, spre frumoasele jocuri de lumini ce traverseaza cerul, acum intunecat. Dovleci ce vor sa para malefici prin sculptura lor facuta, adesea, de oameni, vin cu forta pana in dreptul norilor, periculos de aproape de lumea mea, de locul in care traiesc de mai bine de jumatate de secol. Desi a trecut mult timp, trasaturile mi-au ramas neschimbate, dormice sa mai guste, macar putin, din voiosia tineretii. Nu sunt o fiinta magica, ce poate muta muntii din loc doar cu o privire incruntata, ci doar experimentul esuat la mamei mele. Fosta vrajitoare, neindemanatica, care aducea acasa multe ciudatenii, pe care le prepara fericita, pentru ca mai apoi, mandra de munca ei, sa zica ca acea supa urat mirositoare este o potiune. Din pacate, una a aterizat pe mine… Cea aruncata pe mine, din “minusculele” ei greseli. Cat as vrea sa nu o mai aud cum imi spune in fiecare zi “Tu macar esti tanara! Eu am imbatranit si nimeni nu se mai uita la mine. Ar trebui sa-mi fii recunoscatoare!”. Urasc cand incearca sa faca dintr-un lucru rau, ceva bun. Nu eu am ales sa fiu tanara, sa vad cum prietenii imi imbatranesc, iar eu raman pustnica pe vecie!

Ah! De as putea, macar o data, sa-i spun ce simt! Insa stiu ca nu se va intampla. Moartea tatalui meu a afectat-o mult prea mult pentru a-si mai da seama ca, langa ea, mai traieste un suflet mic si neajutorat, dornic de atentie si iubire. Cat ar vrea, nu-mi poate da copilaria fericita, de care am fost lipsita. Cu toate acestea, nimeni nu poate sa-mi reproseze ca nu tin la ea. Am invatat sa o inteleg… M-am adaptat unui mediu precoce, fara ca macar sa comentez. Poate ca sunt lasa, sau mult prea intelegatoare, dar cine nu ar fi? E ruda mea, iar sangele ce-mi curge prin vene, curge si prin al ei…

Oftez, plina de atatea ganduri profunde si certuri cu propria-mi minte, ce pare ca a luat-o razna. Din nou! Mai arunc o ultima privire spre fereastra si observ, cu tristete, ca artifiicile au disparut, lasand noaptea sa faca ce stie ea mai bine: sa intunece sufletele noastre fara de speranta, amarate si inchise in corpuri slabe, care nu pot rezista viciilor trecatoare.

-Sakura, esti gata? Doar stii ca trebuie sa coboram pe Pamant!

Vocea calda a mamei ma trezeste din visare si, in acelasi timp, imi aminteste promisiunea facuta. “Da, mama. Vin cu tine, de Halloween. Promit!” Bineinteles ca repetatele ei rugaminti m-au facut, mai mult din dorinta de a scapa de gura ei, sa-i promit un lucru pe care nu mi-l doresc. Totusi, ei ii pasa? Nu! E prea ocupata sa se gandeasca la un posibil… sot. Din pacate, tornada nu se opreste aici. Pasii ei apasati se aud pe scari, semn ca sunt in pericol. Costumul de vrajitoare este aruncat pe pat, langa mine, iar eu tot imi calculez sansele de a ma schimba pana usa va fi trantita de perete, iar zambetul tamp, de copil, va aparea din neant. Doamne! Ce tot mai stau? Sar din pat si, in doi timpi si trei miscari, sunt schimbata. In locul pijamalelor rosii, port o frumoasa rochie verde, lunga pana in pamant, iar perechea de sandale fara toc, albe, imi pun in evidenta picioarele lungi. Parul roz, lung, il pieptan grabita, pana la urma convenind cu mine sa-l las liber. Chiar cand peria atinge suprafata dura a lemnului, din care este facut biroul mic, tornada intra in camera. Ochii ei albastri ma analizeaza cu mult entuziasm, pe cand colturile gurii i se rotunjesc vizibil. Dulce, imi spune:

-Esti foarte frumoasa! As vrea sa mai stau aici, sa-ti complimentez infatisarea, dar avem o sarbatoare de prins!

Poate sa fuga de noi? De fapt, mai bine nu intreb. Imi iau matura dintr-un colt al camerei si ii raspund, sec, ca sunt gata. Tonul meu fugitiv o face sa zambeasca, pe cand degetul ei face mici cerculete in aer. Luminite multicolore apar, iar noi suntem trimise intr-un loc necunoscut mie. In jur, casele nu se mai sfarsesc, iar mandra luna pune in evidenta copacii ce au ramas doar cu cateva frunze. Poteci batatorite de pasii neintrerupti ai oamenilor care cersesc, din casa in casa, bomboane si zgomotul facut de rasetele lor ma atrag. Pana la urma, nu e chiar atat de rau aici.

Din departare, un grup de “monstri” se apropie de noi. Imi plimb privirea pe fiecare, analizandu-l, insa doar unul mi-a atras atentia. Ochii lui asemeni onixului, parul negru, tenul alb si buzele carnoase, ce duc spre culoarea sangelui, ma farmeca. Dintii artificiali, cred eu, de vampir, nu sar atat de mult in evidenta, ca si costumul, de alt fel. Frumusetea sclipitoare ce o emana face ca totul in jurul lui sa dispara. Mai mult rusinata, ii spun mamei ca eu plec sa descopar orasul. Fara sa mai astept raspunsul ei, ma intorc pe calcaie. Merg destul de incet printre strazile pustii, admirand tot ce-mi apare in cale. Totusi, vantul ma face sa tremur involuntar. Mainile imi poposesc in jurul taliei, apoi fac miscari usoare, pentru a ma incalzi. Cat de uituca sunt! Trebuia sa-mi iau si roba de acasa!

Deodata, simt un material usor ce-mi acopera umerii goi. Ma opresc din mers, speriata. Cu incetinitorul, ma intorc spre faptas. Expresia mirata ma da de gol, iar obrajii imbujorati ma fac sa par o tanara indragostita de la o varsta frageda. In fata mea sta chiar brunetul de mai devreme, cu un zambet frumos pe fata. Soptit, reusesc sa-i multumesc, dar el nu e prea atent. Fata lui se apropie periculos de mult de a mea, reusind sa se uneasca. Buzele lui le ating pe ale mele, ochii lui ii devoreaza pe ai mei. Chiar acum, simt fiori calzi care imi strabat corpul, iar fluturasii nu se sfiesc sa apara. In acest moment stiu ca m-am indragostit, ba chiar de la prima ocheada aruncata. De asemenea, prin sarutul lui patrunzator, imi arata ca sentimentele-mi sunt impartasite.

Nu vreau sa ma gandesc la viitor, la faptul ca va trebui, intr-o buna zi, sa-i spun secretul meu. Vreau doar sa traiesc in present, in bratele lui puternice. Doar el ma face fericita… Sunt convinsa ca iubirea noastra va dainui pentru vecie, atat timp cat si Halloween-ul va fi simtit in sufletele noastre. Deodata, ii aud vocea:

-Te iubesc…
Aimi.
Aimi.
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Rac Mesaje : 19

Reputatie : 0

Data nasterii : 19/07/2000

Varsta : 23

Localizare : Departe... :P

Hobbie : Matematica, scrisul ficurilor, baschetul, etc.

Stare de spirit : Ghiceste :D

Comentarii : No comment!


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Apollo Mar Noi 13, 2012 6:32 am

[ i]
Mai asteptam inca cativa concurenti astfel concursul se prelungeste pana pe duminica 20 noiembrie.
[/i]
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Concurs de Halloween Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Lory*Ely Joi Noi 15, 2012 2:34 pm

Încep și eu dabea akm pt kă nah îmi uitasem parola X_X...Și mă bucură faptul că a-ți mai prelungit puțin concursul.Acestea fiind spuse sper să vă îngroziți ;))
Iubire de Halloween
Cap. 1:
Luna trimitea raze răsfirate și alburii pe pământ ce îmi luminau silueta și făceau copacii să semene cu niște fantasme.Priveam pierdută într-un punct zâmbind sadic și simțindu-mă entuziasmată doar pentru simplul fapt că aveam să savurez suferința altcuiva.Nu sunt nici dementă,nici nebună...eu sunt coșmarul.Strâmb din nas în timp ce mintea mea derula tot felul de scene care mai de care mai înfricoșătoare.Simt mirosul dulceag al sângelui,dar ce mă provoca mai mult era frica.Frica emanată de niște ochi albaștri.
Ating gingaș pământul cu două degete,după care acesta se cutremură...Un monstru apare,o ființă mitică ce ar băga groaza până și în cel mai curajos om.Pielea albastră aflată în putrefacție,iar pe alocuri chiar lipsindu-i.Un ochi îi atârna pe obraz,în timp ce celălalt se mișca în stânga și în dreapta.Lipsindu-i veșmântul care să-i acopere bustul se putea observa cu ușurință gaura din piept unde se vedea inima...sângele închegat pe tot corpul plus câteva oase ce îi străpunseseră pielea îl făceau să arate ca un zombie.Asta este denumirea dată de oameni...pt mine este creație.Deschid gura și spun :
-Dragul meu copilaș...mami ți-a adus de mâncare.
Aceste cuvinte nu doar că mă satisfăceu ci îgrozeau și mai mult victima.Fata cu cosițele aurii și ochii azurii stătea imopilizată pe iarba uscată.Îi fac semn copilașului meu să înainteze.Dramatizând și mai mult momentul acesta face pași extrem de lenți și mici.În scurt timp aud țipetele disperate ale fetei.Sărăcuța...fiara se înfruptase chiar din mâna acesteia,îi sfâșie limba fără nici o ezitare și-o mănâncă...
Zâmbesc sadic și dement după care scot un cuțit.Mă uit la reflecție și tot ceea ce-mi proavoacă era dezgustul.Un păr roz...pt un suflet atât de negru,niște ochii verzi precum smaraldele pentru o minte criminală și un chip inocent pentru...pentru slujitorul diavolului...moartea...
Îndepărtez mostrul de victimă ce abia mai respira,exact așa cum îmi plăcea mie,nu-i atinsese nici un punct vital...mă lăsa pe mine să termin.Inspectez corpul tinerei ce dorise doar să pară interesantă...să fie la modă...un motiv în plus s-o omor.
O ureche îi era smulsă brutal și îndesată pe gură.Abdomenul zgâriat,plin de tăieturi atânci și de arsuri.Piciorul și mâna îi lipseau findu-i devorate.Doar ochii îi mai erau intacți,însă nu penru mult timp.Îi înfig cuțitul în unul din ei,iar aceasa scoate un țipăt înfundat.Mai are puțin și moare așa că îi smulg inima fără ezitări sau remușcări,mă simt fericită și împlinită...spun o incantație,iar trupul fetei este cuprins de flăcări.Râd isteric și sadic după care țip:
-Happy Halloween...
Gata...o să aduc next mâine sau poimâine și vreau să știu dacă este înfricoșător sau nu.Să văd dc pasiunea mea pt filme horor mă ajută ^_^.Sper să vă placă
Lory*Ely
Lory*Ely
Membru Premiant
Membru Premiant

feminin Fecioara Mesaje : 10

Reputatie : 0

Data nasterii : 02/09/1999

Varsta : 24

Localizare : Oriunde vrey :*

Hobbie : Să lupt cu greutățile vieții

Stare de spirit : E bună,dar merge și mai bne :>

Comentarii : Nu încerca să fi ceea ce nu ești
Nu încerca să simți o durere pe care n-o ai
Nu încerca să-ți ignori inima....
E chiar atât de greu să fi tu?


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Apollo Mar Noi 20, 2012 12:01 pm

Desi sunt doar 2 concurente, concursul este inchis. Ma bucur ca cineva macar au participat. In weekend va fi dat premiile si castigatoru. Concurs inchis.
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Concurs de Halloween Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de SasoriXIris Joi Dec 20, 2012 12:22 pm

Castigatorul a fost stabilit dupa urmatorul punctaj:
Punctaj concurs:
Ideea ficului(groaza):-5 puncte
Descrierea:-2 puncte
Estetica:-1 punct.
Semne de punctuatie::-0,5 puncte.
Puncte din oficiu(in functie de..):-1,5 puncte.

Aimi. cu "Iubire de Halloween":
Ideea ficului(groaza):-3,50 puncte
Descrierea:-2 puncte
Estetica:-1 punct.
Semne de punctuatie::-0,50 puncte.
Puncte din oficiu(in functie de..):-0,90 puncte.
Total:-7,90.
Daca ai vreo nelamurire ma poti intreba oricand.

Lory*Ely cu tot acelasi nume, "Iubire de Halloween":
Punctaj concurs:
Ideea ficului(groaza):-5 puncte
Descrierea:-2 puncte
Estetica:-0.50 punct.
Semne de punctuatie::-0,25 puncte.
Puncte din oficiu(in functie de..):-1,50 puncte.
In total:-8,75.

Lory*Ely este castigatoarea:
Premiile sunt:
2 saptamanii avansata la rangul de Membru Premiant.
Cand se termina vei fi la rangul de Scriitor Forum.
Si un premiu surpriza.

Ne pare rau ca a durat atat fiindca scoala ne-a aglomerat pe toti! Sper sa iti placa premiul oferit de grupul nostru. Multumim ca ai pariticipat la acest concurs!
SasoriXIris
SasoriXIris
Critic
Critic

feminin Scorpion Mesaje : 32

Reputatie : 0

Data nasterii : 27/10/1996

Varsta : 27

Localizare : ~~Cat de departe..sa imi duc inima~~~

Hobbie : Scrisul, cantatul si mai ales Matematica <3

Stare de spirit : C'est la vie! ;)

Comentarii : Concurs de Halloween Glitter_3_by_Mruo0omh


https://sasu-saku.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Concurs de Halloween Empty Re: Concurs de Halloween

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum