Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Dorința de a ucide(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Dorința de a ucide(+16) 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dorința de a ucide(+16)

3 participanți

In jos

Dorința de a ucide(+16) Empty Dorința de a ucide(+16)

Mesaj Scris de Lory*Ely Sam Noi 03, 2012 12:00 pm

Hey,hey,hey,mda după cum se vede m-am hotărât și eu să fac un fic de fapt să-l postez =]]] dar trebuie să știți ceva înainte:
1.Se află și pe alt forum,autoarea fiind eu
2.Este SasuSaku
3.Am experiență,deci nu sunt nouă în domeniul scrisului
4.Accept ori ce fel de critică,dar nu jicniri
5.Capitolul este făcut de mult deci o să fie cam varză,însă următorul o să fie mai bun.
Acestea fiind spuse LECTURĂ PLĂCUTĂ
CHAPTER 1 :
Cand totul e asa cum iti doresti,cand simti ca nimic rau nu ti de poate intampla si crezi ca toti au parte de un sfarsit "si au trait fericiti,pana la adanci batraneti"inseamna ca esti inca un copil,și atunci nimeni n-are dreptul sa-ți arate lumea cea cruda si rea.Deocamdata esti intr-un bol de sticla ce este inconjurat de "mami" si"tati".Daca cineva te intreaba ce vrei sa devii ,tu îi spui ca "printesa" sau"vrajitoare".Acum pe cine pacalim?nu poti sa-i spui unui copilas nevinoat sa fie realist din moment cenu stie nici macar ce inseamna realitate.El inca traieste in basmul perfect cu final perfect.
Dar ce se intampla cand vezi cum lumea ta roz este sfaramata putin cate putin?cand toti se prefac (,) ca nu te mai cunosc? cand esti prea mic sa realizazi unele lucruri? daca esti nevoit sa traiesti dpa o singura regula"ucide sau vei fi ucis"? daca nu poti sa traiesti asa? Acestea sunt niste intrebari la care nimeni nus-a sinchisit sa le raspunda.Daca inca te afli in bratele mamei si rasfatata de tata aceste lucruri devin pura fictiune.Acum sa revenim laale noastre.
Intr-o camera spatioasa decorata cu roz si alb,pe unpat pufos,doarme un ingeras cu ochi verzi precum cele mai pretioase pietre ale pamantului,parulsau lung si de culoarea florilor de cires este impraștiat haotic pe perna.Acest ingeraș roz se numeste Sakura Haruno,are 6 anisori si viata pe care multi si-ar dorio.Razele soarelui se infiltreaza incetisor printre jaluzelele trase,mangaindu-i fata albaca laptele a fetitei.
Cu pasi de felina,pe usa isi face aparitia o femeie cu parul rosu precum cele maicopte cirese,iar ochii azurii ii completau sarmul si fizicul.Aceasta nu era nimeni alta de ca mama Sakurei.......Rose Haruno.Ea impreuna cu sotul acesteia Hirosimi Haruno,un barbat înalt bine facut cu parul saten si ochii verzi precum acele de brad, erau conducatorii unei mari firme de haine.Cu o voce suava si calda aceasta zice:
-Sakura!Sakura,puiuțule,trezeste-te!Azi eu stau cu tine,iar tatal tau merge la lucru....
Fetița ridica pleoapele alene,lasand la iveala smaraldele...in timp ce un zambet strengar i s-a aintiparit pe chip.Ii sare in brate mamei sale spunandu-i ca o iubeste.
POV. BY SAKURA:
Viața mea e perfecta si am tot ce imi doresc: prieteni,o famile care ma iubeste si mai sunt si banii.Azi stau cumama ,iar tata GO TO WORK ..Azi merg cu mama in parc pentru a ma intalniicu pretenele mele: Ruxandra.Amalia,Ina si Corina...Dupa ce fac un dusulet,mananc ma schimb și plec.
Dupa ce ajung,mama se pune pe banca langa o femeie cu parul negru precum pana corbului si ochii rosii insa plini de blandete si iubire...chiar era frumoasa.Eu si fetele ne-am jucat toate jocurile posibile si intr-un sfarsit ne hotaram sa ne asezam pe iarba privind luna care dejaocupa teritoriu.Mama ma striga,iar eu imi iau la revedere de la fete plecand.
pe drum vantul ce adia usirse juca in voie cu parul meu in timp ce frigul isi face aparitia.
Corpul meu tremura involuntar în timp ce o senzatie ca sunt urmarita se face prezenta.Ma calmez imediat ce simt parfumul florilor de cires al mamei.Am ajuns repede acasa si i-am zarit pe Tara,(catelusa),Spike(catelusul) Peny si Roki(parintii lor) aceasta este familia mea de Huski, statea tolanita pe iarba privind luna ce ii hipnotiza.Le dau o imbratisare calda fiecaruia,dupa care o iau pe mama de mână si intru in casa unde mirosea a ars.
Alarmate amandoua ne indreptam spre bucatarie unde tata incerca sa gateasa,dar.....ca de fie caredata bucataria ajungeaun dezastru.....dupa ce mama l-a urecheat bine,am comandat o pizza.
Ii iau pe Tara si Spike la culcare.Ma pag sub patura calduroasa unde ma simt cel mai in siguranta dupa povestile de groaza ale verisoarei mele mai mari.Intram toti 3 in lumea viselor.
~ora 02:00~
Ma trezesc auzind o bubuitura de la parter si multa galagie.Merg usor pescari si ma ascund dupa o noptiera in timp ce unul dintre cei 4 oameni mascați zice:
-........................
Gata,este doar o introducere,iar din capitolul următor începe acțiunea.Next-ul îl aduc mâine sau poimâine
Lory*Ely
Lory*Ely
Membru Premiant
Membru Premiant

feminin Fecioara Mesaje : 10

Reputatie : 0

Data nasterii : 02/09/1999

Varsta : 24

Localizare : Oriunde vrey :*

Hobbie : Să lupt cu greutățile vieții

Stare de spirit : E bună,dar merge și mai bne :>

Comentarii : Nu încerca să fi ceea ce nu ești
Nu încerca să simți o durere pe care n-o ai
Nu încerca să-ți ignori inima....
E chiar atât de greu să fi tu?


Sus In jos

Dorința de a ucide(+16) Empty Re: Dorința de a ucide(+16)

Mesaj Scris de Aimi. Joi Noi 08, 2012 8:46 am

Maine sau poimaine? Asta ai scris pe 3, iar acum e 8.
Oricum, incepem cu critica:
Titlu: Imi atrage atentia, dar, pana acum, nu vad legatura. Oricum, fiind primul capitol, nu pot zice nimic.
Idee: Dupa cum am mai zis, nu ma pot pronunta prea bine, dar este chiar draguta, poate putin comuna.
Descriere: Sis, sa stii ca nu stai prost. Totusi, mai ai de lucrat, cum e si normal. Toti suntem intr-o continua evoluare. Incearca sa folosesti, cu incredere, descrierea sentimentala. Aceasta te ajuta sa traiesti peripetiile personajelor.
Estetica: Seamana cu un bloc, asta pentru a o "imita" pe cea care m-a criticat pentru prima data cu adevarat. Lasa spatii intre capitol, continut, paragrafe si ceea ce adaugi tu.
Greseli de tastare/ortografie: Ai destule, dar le corectezi cu un edit. De asemenea, cateodata, incepi cu litera mica, sau unesti cuvintele. Stii si tu ca nu e bine. Corecteaza inainte de a posta!
Mai am ceva de zis? Nu cred.
Acum, trecand la partea blanda:
Sis, m-a atras si chiar vreau next-ul sa apara.
Te rog, anunta-ma. imbratisare
Aimi.
Aimi.
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Rac Mesaje : 19

Reputatie : 0

Data nasterii : 19/07/2000

Varsta : 23

Localizare : Departe... :P

Hobbie : Matematica, scrisul ficurilor, baschetul, etc.

Stare de spirit : Ghiceste :D

Comentarii : No comment!


Sus In jos

Dorința de a ucide(+16) Empty Re: Dorința de a ucide(+16)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Mai 05, 2013 11:27 am

Nu vreua sa fiu rea si sa dau o critica de la inceput,
astept doar next si sa evoluezi ideea. Deci spor la scris
si la multa imaginatie
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Dorința de a ucide(+16) Empty Re: Dorința de a ucide(+16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum