Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Lost faith  524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Lost faith  524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lost faith

3 participanți

In jos

Lost faith  Empty Lost faith

Mesaj Scris de P!nk Dum Noi 11, 2012 12:42 pm

[size=12]
Deci incep si eu un fic frumusel consider eu . Spor la citit si ENJOY :]


Primul capitol : Eu sau tu

Trecusera 6 ani , 6 ani decand acel baiat a plecat si ea nu a putut trece mai departe . O sfasia in inima si ii facea mii de cicatrici . Nu putea rezista in continuare stiind ca era slaba si intodeauna oamenii o salvau , neputand sa aiba griji de ea . O ranea cumplit cum ei , nu intelegeau ce inseamna sa simti ca o jumatate din tine , cea mai importanta , a disparut fara urma si a lasat in urma ei doar praf , jumatatea care te facea uman , partea numita sentimente . Nu a fost intentia ei sa le elimine dar dupa ce prima ei iubire , a calcat in picioare mandria si onoarea ei , s-a hotarat ca pentru a supravietui trebuia sa schimbe nu doar o mica particica din ea , ci totul !! Trebuia sa se asigure ca acea fata zambitoare ,dulce , slaba, cu parul ca florile ciresilor si ochii verzi ca iarba , va disparea pentru totdeauna . Dar de spus era usor de infaptuit era alta treaba deoarece " poti ascunde cine esti dar nu poti ascunde cum esti !! "

Nu era o crima sa fie altfel iar ea nu avea de gand sa ajunga o criminala dar cand cineva care o supraveghea din umbra si stia totul despre ea pana si la ce lenjerie purta , cat se antrena , ce misiuni avea si cine erau aliatii ei , se apuca sa povesteasca lumii , dupa 2 ani de cand aceasta imtamplare s-a petrecut despre : Legenda florii de cires si a diavolului , Lost faith .
Si cum aceasta persoana misterioasa de care vam vorbit mi-a povestit mie , eu o sa v-o povestesc voua :

Totul a inceput intr-o zi insorita , normala si linistita , mult prea linistita exact dupa ce " Sakura cea dulce " devine Sakura de gheata , cunoscuta ca "Fallen Angell" , exact dupa al saselea razboi mondial , cand marele uciha se intoarce in Konoha , orasul natal al eroilor nostrii .
Konoha lovita de razboi putea foarte bine considerata niste ruine , pana cei cativa ninja buni care au ramas se vor ocupa de toate mormanele de pietre de nasul si urechea lipsa al 3-lea Hokage , de ochiul gaurit al 4-lea hokage si de "recentul" hokage care era la spital in coma .

Lumea nu era agitata din contra parea foarte linistita ca pericolele au trecut si aveau mari sperante pentru supravietuirea lui Lady Tsunade actualul Hokage al Satului Ascuns in Frunza . Dar pana diseara toate sperantele a fost distruse de disperata veste al morti8i doamnei Hokage .

O fata cu parul roz pal , suvite negre si mov , achi verzi inchisi foarte obositi , statea langa patul Sensei-ului ei aratnd ca scoasa dintr-un film de groza din cauza multipleror rani si al hainelor rupte pe care le purta , ea, fata aceasta venita de la rozboi cu un nou nume : "Silent killer" un nume pus de toti care au vazuto in actiune pe campul de lupta . Ea statu o vreme asa nemiscata , langa patul singurei persoane care a iubito pentru ea si i-a acceptat toate schimbarile chiar daca nu era de acord cu ele . Dintr-o data fata asta ,cu numele real : "Sakura Haruno" a inceput sa i8ndruge verzi si uscate tot ce reusind oamenii din jur sa inteleaga find :

- .......E vina mea ..... E numai vina mea !! Daca as fi ajuns mai repede !! Daca as fi salvato la timp !!! zbiera ea ca o nebuna , medicii din jurul ei au inceput sa se intrebe daca nu era nevoie sa o duca la spitalul de nebuni .

Oamenii adunati ,disperati jelind si ruganduse la Kamisama sa ii ajute nici nu isi dasera seama cand o voce atat de cunoscuta Sakurei spune :

- ................

To be continued
--------------------------------------
DEci asta a fost pentru azi astept pareri si sper ca va placut pupici !!
[/size]
P!nk
P!nk
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Capricorn Mesaje : 3

Reputatie : 0

Data nasterii : 13/01/1995

Varsta : 29

Localizare : Intr-o alta lume :]]

Hobbie : muzica

Stare de spirit : Ohh joy !!!

Comentarii : Remember when getting high meant swinging on the playground?
When protection meant wearing a helmet?
When the worst things you could get from the opposite sex were cooties?
Dad's shoulders were the highest place on Earth and mom was your hero?
Your worst enemies were your siblings
Race issues were about who ran the fastest
War was nothing but a card game
The only drug you knew was cough medicine
Wearing a skirt didn't make you a slut
Wanting to be a wrestler didn't make you gay
The only thing that hurt you were skinned up knees
And goodbyes only meant until the next day?


Sus In jos

Lost faith  Empty Re: Lost faith

Mesaj Scris de Apollo Dum Dec 23, 2012 2:37 am

Sasuke a plecat...:( Si nebun doar Tsunade nu moare, nu? Usor Saku ca nu e vina ta, ramane in viata batrana de nu...kill :)) NExt :) sarut
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Lost faith  Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Lost faith  Empty Re: Lost faith

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Apr 07, 2013 9:16 am

Haii, pe bune? Te-ai oprit in punctul culminant.
Acum nu mai am rabdare sa vad cine era.
Vreau next si daca nu cer prea mult vreau sa ma anunti cind il pui. sarut
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Lost faith  Empty Re: Lost faith

Mesaj Scris de P!nk Lun Mai 06, 2013 3:24 am

Scz pentru cat timp a durat , promit ca voi fi mult mai activa de acum . Multumesc cititorilor si sper sa va placa :))



- Ehhh , Sakura , Știi imi amintesc cand exact asta sa întâmplat si cu Naruto . Nu ai putut sa îl salvezi nici pe el nici familia ta si acum nici pe Lady Tsunade . Ma întreb cate persoane dragi tie vor mai muri ? Sasuke ? Am auzit ca s-a întors . E si el in spital ? spune cu indiferenta fata din spatele unui medic șocat .

Nimeni nu a auzito s-au ia simțit chakra persoanei care a intrat in camera , nici măcar cei șase ANBU de lângă ușa , ninja puternici atrenati sa nu aibă emoții , sa lupte fără mila . Sakura neclintita , se aștepta la apariția acestei persoane "misterioasă "

- Kaida , spune Sakura cu o fata iritata , nu intra in camere de spital in care se jelesc oameni in felul asta . Un zâmbetul sadic început sa apară pe fata ei . Daca dai săracilor medici din spatele meu un atac celebral ?

Kaida Kirune o fata de 12 ani , sub invatatura Sakurei Haruno , Ninja talentat cu probleme de comportament si bipolara . O combinate nu prea plăcută .

Fata avea o poziție lejera cu mâinile in buzunarele pantalonilor roșii pe care ii purta .

- Hai , Hai Sakura-sama , gomen ( scuze ) , vroiam sa vad daca te pot enerva cu ce am spus . Știi ca nu trebuie sa pui la suflet pana la urma nu e vina , si știi ca Hokage-sama a fost o persoana importantă pentru multi oameni inclusiv eu deci nu e corect ca doar tu poți plânge lângă ea , si cu faza aceia cu Sasuke , e in spital ? Eu sper ca e , spune blonda cu un zâmbetul sadic pe buze .


Kaida , creierul echipei 7 si detinatoarea titlului de sadistica echipei , este o persoana buna , daca pui de o parte lipsa respectului persoanelor din jurul ei înafara Sakurei si vechiului Hokage si dispretul pentru tradatorul Sasuke Uchiha .


- Kaida Kirune ! Ce ti-am spus despre manifestarea dorintelor sadistice in public ?!

- ahh pai , citez : Kaida , sadismul este ok atunci cand e in locul lui dar altfel este complet rău . " spune fata cu o privire si voce mult prea inocenta

-bravo , acum urmează ce am spus. Sasuke e in spital are niște răni nimic grav , echipa lui e in saloanele de lângă . Va trebui sa trec si pe la ei , răspunde floarea de curse indiferent

- Bun . Acum ca ai terminat de plâns mi-am îndeplinit misiunea . Spor la treaba , Sensei ! Ne vedem mâine la antrenamente !! Plus ca nu e timp de plans , toti genini sunt afara cu jounini lor reparand toate destructile cauzate de razboi . desi , spune fata cu o voce ganditoare , primul hokage arata bine fara urechi .

- Da , da dispari . Nici nu terminase bine propozitia ca blonda cu ochi verzi dispăru .

Kaida are dreptate , nu am timp sa stau sa plâng am multe pe cap acum , iar Lady T nu si-ar fi dorit asta . Gândi Sakura in timp ce sa ridica de lângă pat .

. Sakura de gheata se topea in ciuda schimbărilor prin care a trecut , unde sub zidul de protecție pe care luptatoarea la construit este aceeași inima calda si buna . Echipa pe care o conducea , noua echipa 7 , alcătuită din Kaida Kirune , Angella Hyuga si Haru Amane au lucrat mult sa se asigure ca Sakura de gheata sau Silent Killer rămâne o bestie doar pe ringul de lupta . Cea mai puternica echipa , care foarte ușor poate sa se destrame si sa devină patru ANBU puternici . Cei patru au hotărât împreuna ca vor rămâne o echipa , echipa 7 chiar daca trebuie sa rămâne chunnin respectiv Jounin toata viața .

Sakura se teleporta la ea acasă si se arunca sub dus apoi punând la întâmplare o pereche de pantaloni negri si in maieu albastru cu un hanorac negru , si sandale negre si o ia inpaselert spre spital . Ea trebuia sa fie cea care îl vindeca pe Sasuke si echipa lui ceilalți medici temanduse .

P!nk
P!nk
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Capricorn Mesaje : 3

Reputatie : 0

Data nasterii : 13/01/1995

Varsta : 29

Localizare : Intr-o alta lume :]]

Hobbie : muzica

Stare de spirit : Ohh joy !!!

Comentarii : Remember when getting high meant swinging on the playground?
When protection meant wearing a helmet?
When the worst things you could get from the opposite sex were cooties?
Dad's shoulders were the highest place on Earth and mom was your hero?
Your worst enemies were your siblings
Race issues were about who ran the fastest
War was nothing but a card game
The only drug you knew was cough medicine
Wearing a skirt didn't make you a slut
Wanting to be a wrestler didn't make you gay
The only thing that hurt you were skinned up knees
And goodbyes only meant until the next day?


Sus In jos

Lost faith  Empty Re: Lost faith

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Lun Mai 06, 2013 3:29 am

edit:
oh, oh , oh ce vad eu aici, next? entuziast
Ma bucur ca lai adus si imi place, si fata asta e o rautate pe crae o iubesc.
Sasuke, in spotal? Naruto mort? schimbari dra imi place ideea
astept next jonglare jonglare
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Lost faith  Empty Re: Lost faith

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum