Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Cand istoria devine interesanta? +16 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Cand istoria devine interesanta? +16 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand istoria devine interesanta? +16

In jos

Cand istoria devine interesanta? +16 Empty Cand istoria devine interesanta? +16

Mesaj Scris de milu_hinata Joi Ian 03, 2013 5:11 am

CAPITOLUL I
Cunostinte noi


Sakura po.v.

Cu siguranta in seara asta o vom face mai lata decat in restul verii. Asta daca e posibil. Pana la urma, la fiecare petrecere spuneam ca voi bea doar doua pahare, ca nu voi exagera cu tigarile si nici cu dansul si ajungeam sa ma trezesc a doua zi cu o durere insuportabila de cap, cu o ceasca in mana plina ochi de cafea neagra, simpla, mai amara decat scoala insasi, doar ca s-o iau de la capat la noapte. Dupa cum am zis, noaptea asta avea sa fie speciala: era ultima zi de libertate totala, pentru ca urma bucuria vietii mele: scoala. Ehh, nu ca m-ar opri asta din petreceri, nu, nici vorba, sa zicem doar ca le limitam pana pe la orele unu doua dimineata ca s-apuc sa mai dorm. Revenind la subiect, era vorba sa mergem o gasca mai mare de nebuni in “Drunks” pentru ca asta era la moda acum si sa sarbatorim inceperea noului an scolar. Ne-am adunat toti in fata clubului, vreo cinci fete eu, Ino, Temari, Ten-Ten, Hinata si frumosii cartierului Saske, Naruto, Neji, Shikamaru si Sai, toti in ultimele racneturi la moda, fuste cat mai scurte posibil, tricouri cat mai mulate – ceea ce ma facea sa zambesc cand ii aruncam priviri lui Sasuke – si de tocuri nici mai comentez. Ajunsi in inteior, barmanul ne saluta scurt, doar eram de-ai casei, si ne asezam la o masa lunga, intr-un colt. Eram cam plictisita, ma saturasem sa ma las agatata de toti fraierii. Asa ca am decis sa caut eu in seara asta o tinta.
Tocmai intrasera pe usa trei barbati. Primul pe la vreo 27 de ani cred, cu parul rosu, ciufulit, imi parea cunoscut. Cred ca ii mai vazusem mutra pe undeva. Avea un zambet straniu, care iti provoca fiori. Langa el, unul cu ceva ani mai batran, cu parul negru si sprancenele – pufnesc involuntar in ras- cat jumatate de frunte. Pare asa incezator si energic cand era clar ca nu avea sanse la nici o tpa mai rasarita. Pe al treilea nu puteam sa-l zaresc prea bine, statea cumva in spatele lor. Spre surprinderea mea, veneau spre noi. Roscatul arunca priviri intense, dar careia dintre noi? Sa fi fost vreun iubit de care sa nu-mi aduc aminte? Nu cred, n-am eu astfel de gusturi.
- Buna, creato ! A trecut ceva timp.
Nu mai era cazul sa intreb la cine a venit pentru ca buzele lui erau strans lipite de ale lui Temari. Desigur, ma prefaceam total neinteresata, in timp ca sorbeam linistita un cocktail, cand de fapt eram ochi si urechi. Daca ma uit putin in jur, prietenii mei se holbau pentru ca ..nu prea vezi des o tipa de 18 ani sarutandu-se cu unul cu zece ani mai batran.
-Mi-ai lipsit. De ce nu m-ai sunat?
Temari parea sa-l cunoasca de ceva timp.
-Ahh, nu te supara, stii ca am fost ocupat cu olimpiada internatioanal de chimie..
- Macar ai facut ceva?
- Da. Am o eleva care a luat argintul.
O eleva? O eleva??? Deci e profesor?! Asta deja e prea mult.
-Oricum, ideea e ca am semnat un contract pe doi ani cu Tsunade. O sa te am la clasa, deci gandeste-te de pe acum cu ce ma mituiesti.
Nu mai avea rost sa fiu atenta. Incepura cu dulcegarii pe care nu vroiam sa le aud. Insa nu puteam crede ca Temari ar putea fi cu un prof si inca sa-l aiba, de fapt sa-l avem, la clasa. Daca conducerea ar afla ceva despre asta nu ar fi bine pentru nici unul din ei. Dar asta nu e treaba mea. Eu am venit sa ma distrez. Imi arunc ochii pe ultimul din cei trei, care imi starneste interesul. Are parul argintiu, ridicat in sus si poarta o masca care-i acopera jumatate din fata, iar corpul..e bine mentinut, chiar foarte bine. Pare timid. Sau, mai bine zis, intimidat. Pleaca spre bar, unde isi comanda ceva . Se uita melancolic in jur. E simpatic. Cred ca el o sa fie tinta mea. Imi infoiez putin parul, trag putin rochia in jos ca sa dezvalui o idee din formele mele si ma duc spre el. Imi arunca o privire rapida, apoi isi intoarce capul la 180 de grade spre mine. Imi pun mainile in jurul gatului lui, ma apropii de buzele lui:
- E liber locul de langa tine?
Se inroseste instant. Transpira usor. Nu e genul care sa piarda noptile prin cluburi. Se vede pe chipul lui.
- Sigur. Poti lua loc.
- Daca ma lasi tu, am sa iau loc. Si cum te cheama?
- Kakashi.
E incordat. Strange paharul in mana.
-Dragut. Eu sunt Sakura. Vad ca prietenul tau te-a lasat balta.
-Da, amandoi. Asa sunt mereu. Se incurca cu eleve.
- Se incurca?
- Da.Nu ar trebui sa faca asta. E normal sa le placa pentru ca, admit, unele sunt dragute, dar nu e normal.
-Zau? Si eu cum sunt?
Doamne, niciodata nu am avut o voce senzuala ca acum. Nici nu mai vorbesc de faptul ca ma joc cu o suvita din parul lui.
-Esti frumoasa. Chiar esti. Dar, imi pare rau, eu nu sunt genul ala.
- Care gen?
Incerca sa se departeze.
-Nu am relatii cu eleve.
-Atunci spune-mi sa plec si o sa plec. Fara suparare.
Stateam in bratele lui si fara sa-si dea seama isi incolacii puternic mainile pe talia mea. Imi zambi vinovat.
-Nu, nu pleca.
Imi sopti la ureche. Ochii nostri se intalnira si m-au fascinat. Exprimau blandete, dorinta ,tristete. Vroiam sa il strang la piept. In schimb ma saruta. Sarutul lui veni neasteptat, lasandu-ma fara aer. Se pricepea. Era mai mult decat un duel, era un adevarat razboi. Cu momente tandre si momente violente, pline de pasiune. Avea buze moi si saruta foarte diferit de restul baietilor. Poate era varsta, paote mi se parea, dar stiam ca nu vreau sa se termine. Ma musca de buza inferioara ca sa-l las sa adanceasca sarutul. Dupa cateva minute, am ramas fara aer, asa ca mi-am pus mana pe pieptul lui, impingandu-l usor.
-Imi pare rau, eu nu fac asta de obicei..
-Shh! Hai undeva. La tine sau la mine. Mai bine la tine. Imi placi.
- Asta nu e bine.
-Dar o vrei nu?Hai. Ai masina?
Dadu din cap afirmativ. L-am luat de mana, tarandu-l afara din club. Ma conduse pana la masina...si ce masina un Volvo negru 4x4. Dragut. Imi deschide portiera din spate. Incapator si confortabil pentru putina distractie. Il trag de sacou, inchinzaznd portiera dupa. Stateam peste el, zambindu-i larg. Un nasture rebel se desfacuse, lasand o privire frumoasa. Il sarut usor pe buze, pe obraz, apoi ii soptesc:
-Fa o exceptie.
Nu spuse nimic. Ii deschei camasa si imi dreg usor glasul cand il vad ce bine arata. Imi dau rochia jos, sperand sa spuna ceva. Imi ia mainile intr-ale sale, se ridica in sezut, dupa care ma impinge, urcandu-se deasupra mea. Mainile lui calde ma cuprind strangandu-ma puternic la pieptul lui. Ma priveste in ochi.Isi trece o mana peste corpul meu.
- Esti altfel.
Si incepe sa ma sarute. Tot ceea ce faceam era sa ne imbratisam cat mai strans si sa ne sarutam reciproc buzele. Imi placea cum miroase, avea un parfum usor. Buzele lui coborara direct peste bustul meu cand...se auzi un telefon blestemat sunand.
-Iarta-ma e de la servici. Trebuie sa raspund.
Dupa ce termina de vorbit se uita lamine trist.
-Scuze, trebuie sa plec..
- Inteleg. Eu m-am imbracat, nu e nici o problema. Dar sper sa mai vii pe aici, Kakashi. Imi cam placi.
Il sarut fugar si plec. Ma uit la telefon. E aproape sase. Perfect. Peste o ora jumate trebuie sa fiu la scoala.


Sper sa va placa.Il mai am pe un site si anume www.sasu.fairtopic.com
milu_hinata
milu_hinata
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Capricorn Mesaje : 1

Reputatie : 0

Data nasterii : 17/01/1998

Varsta : 26

Localizare : iasi


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum