Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Logic sau nu? 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Logic sau nu? 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Logic sau nu?

3 participanți

In jos

Logic sau nu? Empty Logic sau nu?

Mesaj Scris de Diana~Didy Sam Mar 09, 2013 12:04 pm

~Capitolul 1~

Real/ireal,normal/anormal....Dar ce este de fapt aceasta logica?!Nu credem in magie pentru ca e "imposibila",spunand ca sunt simple trucuri,nu credem in spirite pentru ca nu "exista"..

Si totusi noi oamenii?Traim pe aceasta lume creata de Dumnezeu cine stie cum,respiram aer fara de care nu am putea trai..Iubim persoane,suferim!
Toate lucrurile sunt legate una de alta ajutandu-ne sa exprimam ceea ce simtim.Dar daca toate lucrurile trebuie sa fie logice Dumnezeu cum a aparut?Asa,din senin?Atatea intrebari fara sens....

Buna!Eu ma numesc Sakura,am 13 ani si sunt o fata normala.Sau cel putin asa am crezut pana in ziua in care am implinit 11 ani.
Era data 11.11.2008.Pe atunci nu credeam in superstitii sau chestii inexplicabile.Ziua a decurs bine,poate chiar perfect:cadouri splendite,party,mancare buna..Mda!
Am intrat pe facebook pentru a vedea ce notificari am."La multi ani,sa fi fericita,bla bla bla.."

*Tiu*.Primisem un mesaj pe chat.Era un baiat de 17 ani care imi facea urari dragute!^^Din vorba in vorba ne-am imprietenit si ne-am dat adresele de mess.
Ah,ce copila eram!Imi parea atat de simpatic.Am vorbit cu el ore in sir fara un subiect anume.Era deja 3 noaptea.Am ras zicandu-i sarcastic lui Sasuke(caci asa il chema pe misterios)ca este ora la care spiritele rele incep sa umble.Nu stiu ce patise dar a raspuns sec "aha" si in urmatoarea clipa s-a deconectat.In fine,am plecat si eu fiind moarta de oboseala.

Dimineata tresar speriata din pat.Am avut un cosmar atat de ciudat.
Un inger inconjurat de demoni...ce ar trebui sa mai insemne si asta?Dar in fine..visele sunt doar simple vise,nu au nici o logica.
Astazi este duminica.Ma indrept spre bucatarie pentru a cerceta frigiderul.O vad pe mama pe scaun mancand cu pofta o placinta.

*Ptiu.!Ineaca-te!*imi spun eu in minte fiind indispusa ca de obicei.Ah..sa nu credeti ca sunt genul ala de fata rea.Insa femeia asta nu este mama mea biologica.
Eu sunt adoptata de catre ea de la 4 ani.

Ce as putea spune despre ea?Este o balena cam de 200 kg(bine,poate nici chiar..vreo 199).Are 50 de ani,e vaduva si are si 2 fete care locuiesc in alta parte.
Cat despre caracterul ei...se gandeste doar la ea.E o egoista,nici nu ma mira ca-i asa grasa.Adora sa barfeasca,sa stea degeaba,sa manance..
Bineinteles..ea nu ma iubeste.Oricum,sentimentul e reciproc.Cel putin eu o urasc.Mi-a distrus intreaga copilarie si inca o face.

Dar na..eu raman in continuare fata cuminte.MOMENTAN.Nu stie de ce sunt in stare.:">
Revenind->Ii spun buna dimineata politicos urandu-i pofta buna(dar in mintea mea..)Dupa cum ma asteptam incepe sa urle din nou ca toate dihaniile.
-Nesimtito,la ora asta se trezeste?Stii cat de multa treaba ai.Trebuie sa faci cumparaturi,sa imi faci curat in camera,sa aspiri peste tot........
*Bla,bla,bla!Numai taci spurcaciune...*
-Da,asa am sa fac!

Ca deobicei,spun total inversul a ce gandesc.Imi fac un sandwich si il mananc in camera mea.Nu suport sa stau la aceeasi masa cu ea.
Deschid sictirita internetul.Dependenta afurisita!:|

Oh,uite-l si pe Sasuke on.Nu-i zic nimic.Ori ma cauta el ori nu vorbim.
Dupa cum ma astept ma saluta punand si obisnuitul sau emoticons :* (pupic)
Sasuke:-Apropo..crezi in lumea de dincolo?

Sakura:-Nu chiar..adica nu stiu.Posibil sa existe.Nu-mi prea pasa!:P

Sasuke:-Ah!Nu ar trebui sa te indoiesti de existenta entitatilor

Sakura(eu):-Mda,in fine.Las-o balta!:))

Sasuke:-OK.Dar vreau sa te intreb ceva papusica mica.

*Aww,papusica mica!:X Baiatul asta e adorabil*

Sakura:-Bineinteles,spune!:*

Sasuke:-Ooo,ma pupi!:>

Sakura:-Ups.Am gresit tab-ul!:">

Sasuke:-Desigur..Revenid la intrebare->In ce zi esti nascuta si la ce ora?

Sakura:-Oh,n-o sa-ti vina sa crezi!11noiembrie tocmai la miezul noptii 00:00

Sasuke:-Stiam eu ca nu ma insel....

Sakura:-Poftim?Ce anume?In ce privinta?:o

Sasuke:-Nu pot sa-ti spun exact.M-ai crede nebun.Pot insa sa iti zic ca esti o persoana inzestrata..ai un har,o putere!

*Ah,God!Asta are probleme cu capul?Totusi sa nu fiu nepoliticoasa.Este un tip prea simpatic*

Sakura:-Interesant!

Sasuke:-Stiu ca nu-ti par intreg la minte.Dar pe parcurs vei intelege.Trebuie sa plec dulcico!Ai grija de tine.:*

Ok..ce naiba a mai fost si asta?



Next 4 pareri .Stiu ca e grabita actiunea,mereu imi ies asa primele capitole:">

Diana~Didy
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 8

Reputatie : 1


Sus In jos

Logic sau nu? Empty Re: Logic sau nu?

Mesaj Scris de Apollo Lun Mar 11, 2013 11:12 pm

Patru pareri? Nici cel mai citit fic de pe tot forumu nu are 4 comuri la primul capitol.
Didy, nu vreua sa te descurajez s anu mai scrii. Dar ai o groaza de dialog, si descriere din ce in ce mai putina.
Da, cand ai zis ca e grabita actiunea, nu ai glumit chiar deloc!
Of doamne, coasa asta a mea a rugitnit dar las ca mai am motocoasa Logic sau nu? 472939296 si o coasa care e confiscata...de lumea de pe forum....am pe cine omora! >.<
Ideea imi pare ca viata ta, deci e originala si imi place :) dar incearca sa nu mai grabesti actiunea o da si inafara unde era prezenta "actiunea" din messenger, fara emoticoane! >.<. Next :>!
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Logic sau nu? Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Logic sau nu? Empty Re: Logic sau nu?

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mier Mar 13, 2013 12:56 pm

Ceva cunoscut in minte dar tot genial ramine, dar Max si cu coasa ei ruginita re dreptate, actiunea e grabita si nu prea cred ca vei reusi sa stringi 4 parerio dar nu inseamna ca nu vreau next!
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Logic sau nu? Empty Re: Logic sau nu?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum