Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Furtuna din Konoha 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Furtuna din Konoha 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Furtuna din Konoha

In jos

Furtuna din Konoha Empty Furtuna din Konoha

Mesaj Scris de IoAnA96 Joi Iun 20, 2013 2:19 am

Este primul meu fic. Sper ca o sa va placa. Este facut de mine si scuzati greselile...
Si as vrea sa stiu si parerea voastra. Conteaza mult pentru mine. :)
Furtuna din Konoha

Cap I
Cu cativa ani urma....
Linistitul Konoha....elevii studiau de zori...pasarile ciripeau....totul era liniste si pace....
Dar o furtuna avea sa apara pentru ca in acest sat avea sa apara o familie noua.....
Familia Izumi.
Ea era formata din patru membri: Naoki si Enma Izumi si cele doua fice ale lor. Mai bine zis cele doua tornade. Ioana si Roxanna.
Amandoua aveau sa invete in aceeasi scoala, ba chiar si clasa. Era ziua cea mare, deoarce avea sa se intalneasca cu noii lor colegi. Profesorul lor Iruka le prezinta tuturor elevilor. Bineinteles fiind noi, au fost acceptate mai greu in acea clasa dar cu timpul s-au imprietenit cu o mare parte din elevi.

O scurta prezentare a fetelor, le veti cunoaste mai bine pe parcus.
Ioana- Pare la prima vedere o persoana foarte fitoasa dar nu era asa. Atuurile ei sunt frumusetea si inteligenta. Este prietenoasa, increzatoare in fortele propri si unul dintre cei mai puternici ninja din Konoha.

Roxanna- Familia ii spune Anna. La prima vedere toti o percep ca fiind foare.....rece dar nu era asa. Tinea la prietenii ei chiar daca nu arata asta. Niciodata nu se despartea de margele ei albastre. Si cand dormea le tinea langa ea. Fiind o mostenire si sursa ei de putere.

In prezent.....
Era ultima zi in care se intalneau cu Iruka-sensei ca si mentor. De acum in colo fiecare dintre ei vor avea un sensei nou. Nimeni nu stia ce se va intampla de acum in colo, toti din acea clasa erau nilnistiti, ce se va intampa cu ei de acum, avand in vedere ca toata lumea absolvise acadenimia. Chiar si Naruto.
In acel moment Iruka-sensei vine si spune:
-Eu v-am invatat cum sa fiti un ninja.V-am instruit cum am stiu eu mai bine. Sper ca generatia voastra sa fie una dintre cele mai triumfatoare. Dupa cum bine stiti de azi incolo ve-ti avea un sensei nou care va fi si lider de echipa. Din aceasta clasa se vor grupe a cate trei elevi. Eu impreuna cu Hokage-sama am format aceste echipe in functie de medii si performante. Asa ca echipele sunt:
Prima echipa este formata din: Sakura Haruno, Choji Akimiki si Ino Yamanaka impreuna cu Jiraya. Echipa numarul 2: Kiba Inuzuka, Hinata Hyuuga si Shino Aburame impreuna cu Asuma sensei. Echipa numarul 3: Shikamaru Nara, Ioana Izumi si Neji Hyuuga impreuna cu Kakasi sensei si ultima echipa este formata din: Naruto Uzumaki, Roxii Izumi si Sasuke Uchiha impreuna cu Kurenai sensei. Acestea fiind spuse va urez succes tuturor in continuare sis a ne revedem curand.
Ioana P.O.V.
Doamne…..in ce echipa am cazut…. Shikamaru Nara, un lenes dar in acelasi timp foarte intelligent si Neji Hyuuga…un tip cam increzut dar in acelasi timp foarte puternic. In orice caz parem o echipa destul de buna, sper doar sa nu ma insel. Ma intreb cum arata si ce fel de om este sensei. Din cate am auzit este foarte bun si I se spune Colt Alb. Voi vedea eu cum e…Si echipa Roxannei….il are pe Naruto…cel mai obraznic sic el mai prost din clasa. Noroc de Sasuke care are cele mai mari note. Macar are Roxanna cu cine sa se ia la intrecere.
In acelasi timp Naruto impreuna cu Shikamaru incearca sa le faca o farsa antrenorilor (P.S. Toate celelalte echipe plecasera deja cu senseii lor. Numai ai nostril intarziau). 
Sasuke: Voi doi sunteti patetici, chiar credeti ca vor pica in capcana voastra prosteasca? Nu sunt la fel de prosti ca tine Naruto.
Naruto: Pe cine faci tu prost ametitule? 
S: Daca mai comentezi ceva la adresa mea o sa te omor.
N: “Eu sunt marele Sasuke Uchiha, sunt tare si puternic dar defapt nustiu nimic” 
S: Fraiere…..Nici nu ai idée cu cine te pui.Mai bine te opresti acum.
N: Ha ha ha, ce sa spun….
S: Bine tu ai vrut-o….. Chidori!
N: Kage Bunshin no Jutsu….!
In timp ce Naruto si Sasuke erau gata sa se lupte au intrat cei doi sensei, si ce credeti….Au cazut in capcana prosteasca pusa la cale de Naruto si Shikamaru.
Kakashi: Voi doi…ce credeti ca faceti aici….Scoala nu este un loc pentru jocurile voastre prostesti. Naruto? Ce cauti tu aici? Chiar ma mir ca ai reusit sa absolve academia.
Naruto: Ce sa zic, normal ca am absolvit doar intr-o zi voi devenii Hokage! 
Sasuke:Tu? Hokage? Cred ca glumesti….un fraier ca tine….

Voi pune continuarea cand voi avea macar 3 comentarii. Furtuna din Konoha 1425538829 Furtuna din Konoha 1425538829 

IoAnA96
Incepator Forum
Incepator Forum

Capricorn Mesaje : 1

Reputatie : 0

Data nasterii : 10/01/1996

Varsta : 28


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum