Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Moonlight(eventual +16)

+7
Maria & Sasuke
Ilinca(Ily)
Tymy
мusтαçнε ®
Apollo
Aly Rose
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Dum Aug 19, 2012 2:12 am

Hellow my shining star! Draga Aly, ma bucur sa recitesc ficul, care cum pot spune, este genial. Sper sa postezi mai repede si celelalte capitole, pentru a continua ce este in prezent. Sunt foarte nerabdatoare sa vad ce idei iti mai vin.
Ale te pupaceste dulce!
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de Aly Rose Mier Aug 22, 2012 4:08 am

Chapter 6

Pov by Sakura.
Semana cu el, insa nu putea fii el, sau poate? Acelasi par brunet, si aceleasi haine negre, insa ochii ii avea asemenea a doua cristale maritime, care ma analizau cu blandete. Imi prinde usor mana, ridicand-o spre gura lui, sarutand-o simplu.

-Damon Uchiha, tu banuiesc ca esti Sakura, am dreptate?

Vocea lui, era suava si delicata, scotand cu usurinta cuvinte mierloase, glasul lui incantandu-mi auzul. Ma simteam flatata, obrajii mei reusiind sa ia o nunata rosiatica. Era un adevarat gentlemen, ceea ce reiesea din atitudinea lui eleganta, si delicatetea de care dadea dovada. Imi luase mana intre a sa, incolaciind-o in jurul bratului sau, pe cand gura sa era la urechea mea intrebandu-ma daca am dispozitia necesara pentru o plimbare in natura. Dau aprobator din cap, pe cand ma las condusa de el pe scarile din marmura. Pasii nostrii se indreptau lentii, spre gradina din spatele casei. O aroma florala era imprastiata in toata gradina, imi invada nariile, facandu-ma sa ma simt intr-un univers total diferit de al nostru. Inaintam alene, langa mine aflandu-se Damon. Parea altfel, fata de el, de Sasuke. Un gentlemen in adevaratul sens al cuvantului, fiind gata oricand sa sara in ajutor, sau sa faca lumea sa se simta bine. Dintr-o data, in fata mea, aparu o floare. Culoarea ei, era roz pal, petalele fiindu-i catifelate. Un trandafir de miza noapte.

-Una rosa per una giovane ragazza*

Imi intindea trandafirul, eu luand-ul atent de tulpina spinata. Era superb, o floare cum rar intalnesti. Defapt puteam sa jur, ca de la cati trandafiri am vazut eu, nici unul nu era atat de frumos, delicat, si fragil precum acesta. Deodata am simtit o piscatura in degetul aratator. Imi intorc privirea, de unde am observat, un picur rosiatic, prelingandu-se in jos, pe pielea mea alba, precum zapada. Mi-am intors privirea sa il caut pe Damon, insa spre surprinderea mea, el disparuse. Se dizolva din aria mea vizuala, asemenea fugerului facandu-se nevazut. Observam cum langa gradina aceea cu arome sublime, si culori puternice, era o banca din piatra. Era simpla, insa parea atat de eleganta, ca si cum ar apartine altui secol. Ma asez incet, pe cand admiram neiincetat peisajul care imi acapara usor atentia. Cerul in culoarea floarei de nu-ma-uit, era lipsit de orice nori, oblonul mare si stralucitor domniind in voie. Ma ridic incet dupa banca, pasii mei fiind lenti, mergand hipnotic pe aleea pavata din beton. Florile raspandeau un parfum unic, plin de miresme parfumate. Deodata un strigat salbatic, imi atrase atentia. Zgomotul, venea dinspre un stejar. Pe o craca inalta, o pasare feerica, plina de intuneric, cu ochii negrii precum abisul astral ma atintea cu privirea intr-un mod salbatic. Dintr-o data, isi deschidea arpile moi, si pufoase, deschizandu-se larg in inaltul cerului. Venea spre mine, cu o viteza ucigasa, eu lasandu-ma rapid in jos, evitand contactul violent, cu greutate.

-Ai iesit putin la plimbare rozalio?

O voce dura si ireprosabila, precum otelul, se ivii in spatele meu. M-am intors trupul meu facand contact cu un altul, tare, de otel. Mi-am ridicat privirea rapid in sus, unde l-am vazut pe Sasuke. Privirea lui era de gheata, fiind capabila sa inghete un ocean intreg, pe cand mainile lui, se mutara rapid, spre talia mea incaptusand-o. Simteam ca ma sufoc, in aceea stransoare plina de forta, si brutalitate. Oxigenul meu, disparea in mod treptat, eu facand eforturi pentru a putea respira.
Deodata o umbra feerica, il impinse pe Sasuke puternic in cealalta parte a gradinii, trupul meu izbiindu-se puternic de un perete din beton. Brunetul se ridica rapid, in picoare, analizand pajistea. Din umbra aparu o silueta gatioasa. Pielea lui era alba,razele senine, cristalizand-o, pe cand chipul il avea palid, nici o urma de inperfectiuni, neputand fi observata. Se indrepta amenintator spre noi, maraiind puternic. Sasuke trecu in dreapta mea, muschii lui incordandu-se, nervozitatea sa, putand fii observata usor. Silueta aceea se indrepta rapid spre Sasuke, pe cand chipul lui se insaprii, iar din gura lui se iveau ceva ce putea sa jur ca nu exista, coltii de vampir.

*un trandafir pentru o tanara fata.


Damon Uchiha:
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Gallery_main-ian-somerhalder-augustman-photos-10232009-02


Ultima editare efectuata de catre Aly Rose in Mier Aug 22, 2012 4:24 am, editata de 3 ori
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de Apollo Mier Aug 22, 2012 4:08 am

Prima
Frumos capitol, descrierea ca de obicei, eminesciana.
Damon? Nu trebuia sa fie Sai?
Stai putin, de cand are Damon ochii albastri?:S
Ma rog, ficu tau, poti sa il faci si pe Naruto roscat ca nu conteaza.
Oricum, italian, de cand e familia Uchiha italiana?
Su Uchiwa, care inseamna evantai:)))).
Evantai Sasuke, ma rog ajung departe, vreau next.
sarut sarut sarut Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 472939296
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Mier Aug 22, 2012 6:23 am

A doua
Pai ca de obicei nu am ce comenta un capitol superb ,genial,extraordinar imi place mult :X:XSasuke e un mare idiot...ca de obicei defapt asa e in aproape fiecare fic pe care il citesc bine ca pana la sfarsit se desmeticeste si el..superb deabia astept next si nu uita sa ma anunti ca altfel Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 1289519840
Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 1289519840 Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 1289519840
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de Aneta Blanche Mar Aug 28, 2012 1:16 am

Hei Aly Rose imi pare nespus de rau ca am intarziat cu comul, dar am fost plecat la bunici pana ieri. Ei bine ca de obicei capitolul a fost superb si de descriere nu mai am cuvinte. Iti multumesc inca o data ca m-ai anuntat si sper sa o faci incontinuare.
Ale chan te puapceste!
Aneta Blanche
Aneta Blanche
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 7

Reputatie : 0

Data nasterii : 26/07/1999

Varsta : 24

Localizare : Într-o părticică de rai, florile cireşilor mângâindu-mi chipul...

Hobbie : Fredonez în gândul meu, rândurile melodioase ale ficurilor, apoi, încep prin a dicta mânuţelor şi a stiloului ce se afla pe măsuţa dormitorului.

Stare de spirit : Fericirea de la suprafaţă, maschează tristeţea-mi din interior !

Comentarii :
Sunt într-o lume visătoare

Pe care doar eu o cunosc !

Iar amintiri răvăşitoare,

În adâncu-mi se trezesc...



Sus In jos

Moonlight(eventual +16) - Pagina 2 Empty Re: Moonlight(eventual +16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum