Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
You Da One  524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
You Da One  524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

You Da One

5 participanți

In jos

You Da One  Empty You Da One

Mesaj Scris de Fistic ♥ Mier Aug 01, 2012 12:01 pm

CAPITOLUL 1 : Not the same anymore


Stateam acolo.El era langa mine.In sfarsit nu mai erau probleme si certuri.In sfarsit eram fericiti.Doar noi doi pe o banca stand imbratisati.
Deschid ochi si vad ca din nou am visat ca din nou mintea mea o ia razna cand vine vorba de el.
Inca imi amintesc cum mi`a sfasiat inima.Cum ma rupt in bucatele mici ca pe o hartie pe care urmeaza sa o arunci la gunoi sau sa o arzi si sa o dai uitari.
Dar totusi eu inca il iubesc dupa ce ma inselat.Nu stiu de ce dar o mare parte din inima mea a ramas acolo cu el in Tokyo.Iar eu vreau bucata aceia din ea.Vreau sa pot iubi si eu din nou.La fel cum poate face el acum.Dar nu pot.Fiindca nu imi am toata inima pe care sa o daruiesc cuiva.
Probabil am facut o prostie mutandu`ma in New York.Dar nu as fi rezistat vazandul fericit dupa toata suferinta provocata mie.
Vreau sa imi da inapoi inima sa pot sa fiu din nou fericita.Dar eu i`am dat`o si ''Ursulet de catifea , ce se da nu se mai ia''.As vrea sa ii trag o bataie celui care a facut rima asta.


Acum sa revenim la realitate..Abia ieri am ajuns de la dezintoxicare si sunt foarte obosita.Mda..M`am drogat ceva timp.Aproape doi ani.Dar nu ai ce face cu viciile astea cand pun mana pe tine nu iti mai dau drumul.Oricum nu am de unde sa stiu cand voi vrea sa ma reapuc.Se pare ca nu m`am dezintoxicat complet.Oricum voi muri intr`o zi ce mai conteaza daca ma omoare drogurile sau nu ?


-Sakura, miscate intarziem la scoala.


Mda..Ma cheama Sakura.Nu prea imi place ce semnifica numele asta fiindca florile de cires sunt asa fine si apar doar odata pe an iar eu nu sunt asa cuminte de cand sunt in oras`u asta si nici nu sunt asa rara ca ele sunt la fel ca toata lume normala , numai ca eu ma drogam.
Si disperata care tipe dupa mine e Konan sora mea vitrega.Ea e asa ca o furtuna dupa soare si soare dupa furtuna.Uneori daca esti fericit de face sa suferi iar cand esti trist te inveseleste.Nici eu nu o inteleg.Nimeni de fapt nu o intelege.Mai ales dupa ce a trecut prin atatea schimbari.Ea nu e defapt adoptata e copilul tatei dintr`o alta casatorie.


-Vin acum.Asteapta si tu putin .


Ma intreb cum o sa fiu tratata de colegii mei o sa ma trateze ca pe o vag****nta care se drogeaza sau ca pe colega lor care are nevoie de sprijin nu de cuvinte gen 'drogat`o' sau altele.Nu suport cand cineva ma critica fara sa se uite la el mai intai si sa isi gaseasca propriile defecte.
Oricum o sa se gaseasca cineva care ma va face sa o iau razna si sa imi scot parul din radacini dar n`am ce face asa sunt cu***le scolii cele care vor sa aibe cate o aventura cu toti baieti din echipa de fotbal sau baschet.
Cea mai cea dintre toate e Karin.A trecut prin patul tuturor aproape , dar serios acum eu am fost plecata 1 luna jumatate nai de unde sa sti cum a reusit ea sa ii incerce pe toti.
E majoreta.Nu majoreta sefa aceea e Hinata.Cea mai tupeista persoana pe care o cunosc.Si desigur cea mai perversa persoana pe care o cunos desigur dupa mine.Hello ! Trebuie sa fiu si eu cineva, nu ?


Ahh..Sa i`mi ___________ in piatra asta idioata.Paii vedetei e vina voastra! Daca nu stateam sa va povestesc voua nu mai ma loveam la picior.Uff..Dar ce doare lovitura asta.Cine ar fi crezut ca o piatra asa mica iti provoaca o durere asa mare.
Si din cauza ca ne`am intins la povesti nu am vazut ca am ajuns la scoala.Pai ce sa va zic de ea nu e o scoala de loc gicantica.Are 3 corpuri.A , B , C.Eu sunt in corpul C iar Konan in B.


Oh Good..Uite si fotbalisti , baschetbalisti si normal ca nu lipseau majoretele.Doar Hinata si Ino nu sunt pe langa ei ridicandusi fustele. Ca de obicei Ino se li**e cu Sai al ei.Iar Hinata cred ca mormaie niste injuraturi fiindca Karin se da la Naruto.Cred ca numai in patul lui nu ajuns fiindca il ocupa Hinata, dar nu ai de unde sa sti.Poate Naruto a ajuns in patul ei.
Daca va intrebati de ce au majoritatea nume Japoneze, ehh..pai cand le`am zis majoritatea au vrut sa ma razgandes si sa nu plec si au hotarat ca daca nu ma razgandesc vin cu mine.Si stati linistiti Karin a venit la pachet cu scoala.Daca ar fi venit cu noi probabil o puneam intr`o cutie la bagaje pe care scrie 'SPARGE`MA! TE ROG!'


-La vazut cineva pe Bro al meu ?intreb fetele.
-E la vestiare.Are sport.Cred ca se schimba.imi mormaie Hinata..Cred ca ma si injurat ca i`am luat privirea de la Naruto.


Vre`ti sa stiti cine e Bro al meu ?Shikamaru logik.Baiatul asta lenes a fost singurul care a avut tupeu sa strige in oras ''Imi plac curcanii''.Restul..Eii bine au trebuit sa faca curat la mine in camera.Iar norocul lor a fost ca aveam camera distrusa.


-Hello Bro !Ce facii ?
-Sakura..
-Nenorocitule !Cum ai putut ?Cum ai putut manca ciocolata aia fara mine ?Tu nu ai sentimente ?
-Off haide..Vine incoace !


Mda..Ce sa zic crezi ca daca ma iei in brate te iert.Ai omorat ciocolata aia fara mine..Meriti sa mori inghitit de Nutella.Sa fi uns cu caramel si tinut la rece.Daca ii zic va crede ca i`mi e foame cum face mereu.


-Ok..Da`mi drumul vreau sa traiesc si eu nu sa ma omori tu cu bratele tale..Ai tras de fiare ?
-Da.Cateva farfuri.
-Ok..Nu m`am prins.


Clopotel idiot!Ar trebui sa te strice cineva si sa nu mai venim la scoala fiindca nu suni tu.Nici nu cred ca mai am baterie la telefon sa ma joc pe el la ora de Mate..Pff..Acum va trebui sa fiu atenta.Mersi mult soarta proasta.
Paii daca sunt doar 2 clase distanta de la vestiare la clasa noastra cred ca ajung repede.
Ce zgomot scot pantofii astia.Hmm..Sa intru sa nu intru.Paii daca nu intru o sa se enerveze ca chiulesc de la ora ei si tot asa.Iar daca nu..Pai faceti`mi coliva.
Hai ca intru doar nu mor.



Aruncati cu un cutit spre fruntea mea, spanzuratima cu ata dentara dar nu ma puneti sa mai ma uit trei secunde la handicapatul din fata ochilor mei.Boul care e aici pentru un singur motiv si il stiu foarte bine.Sa ma ia inapoi ca pe o jucarie pe care tocmai ai data altui copil.Dar na fraiere timpul ti`a trecut si acum sunt cu altul care ma pretuieste nu ca prostul de tine.Pff..Abia astept sa ii zic ce simt.


Scuze daca nu e prea bine descrierea sau nu e o idee originala am sa incerc pe parcurs cat de originala posibil.
Fistic ♥
Fistic ♥
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 16

Reputatie : 100


Sus In jos

You Da One  Empty Re: You Da One

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mier Aug 01, 2012 3:00 pm

draguto imi place mult, dar nu pot
sa-ti spun daca e sau nu o ideea originala
dar pe parcusrs o sa vedem, astept next si nu ezita sa ma anunti
cin il pui.
Ily te pupaceste.
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

You Da One  Empty Re: You Da One

Mesaj Scris de <Irry Joi Aug 02, 2012 1:36 am

Super capitol!!!
E foarte frumos si mai ales lungggggggggggg.Ma bucur.
Nu am sesizat nici o greseala,iar descrierea ta e frnomenala.Astept nextul.
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

You Da One  Empty Re: You Da One

Mesaj Scris de MeLyNa12 Mier Aug 15, 2012 7:45 am

Draga mea fistic, e aşa minunat ficul tău! Mi se face foame gogoasa lapte toast ou ochi ceai pepsi , şi uite aşa mi'am făcut masa.

Ce să zic? Îţi ador ficul şi vreau next iubire, dacă nu îl aduci te voi pusca cu branza pentru al aduce, sau te voi dolar american You Da One  3573983318. Nu m'a plictisit şi printre rândurile tale am fost ca într'o galerie galerie.

Hai că mă iau cu emoticoanele şi îmi uit cuvintele. Vreu să îţi atrag atenţia că ai cam multe înjurături :D citeste, nu sunt chiar înjurături dar nu arată prea bine acolo wiii. Ai de grijă ce faci, sper să nu fie aşa şi pă viitor.

Sunt aşa entuziasmată să aduci nextul că am uitat că am scris prea mult entuziast. Sper să mă anunţi atunci când îl vei posta şi nu vreau să ai *** sau cuvinte care atrag prea mult privirea :D, te rog eu frumos hello kitty,

Spor la scris şi multă imaginaţie! tasteaza

You Da One  2623848302
MeLyNa12
MeLyNa12
Moderator
Moderator

feminin Leu Mesaje : 55

Reputatie : 100

Data nasterii : 15/08/1997

Varsta : 26

Localizare : Lumea de dincolo

Hobbie : nu se ştie :))

Stare de spirit : happy'lică


Sus In jos

You Da One  Empty Re: You Da One

Mesaj Scris de Aimi. Joi Noi 08, 2012 9:26 am

Pai sa stii ca-mi place, chiar foarte mult, dar mai ai nevoe de, descriere. Mai ales de cea sentimentala. Cand am citit, am ramas oarecum rece la suferinta Sakurei, ceea ce nu trebuia sa se intample. Titlul, banuiesc ca inspirat din faimoasa melodie a Rihannei, m-a atras si m-a facut curioasa. Acum, depinde doar de tine daca menti cititorii sau nu. Estetica e destul de buna, iar greselile de tastare/ortografie nu prea exista. Oricum nu am fost prea atenta la acest detaliu.
Ideea, si vreau sa fii atenta aici, este comuna. In mai toate ficurile apare acest caz. Iar suspansul nu prea e. Sunt sigura ca este Sasuke cel care a venit la scoala, iar daca o schimbi(persoana), banuiesc ca o faci dupa ce citesti.
Acum, pentru a nu fi rea, imi cer scuze pentru cazul in care oboseala vorbeste in locul ratiunii, dar sper ca intelegi ca astfel de ajut pe tine.
Este interesant, desi comun. Sa nu te prind ca-l inchizi, vreodata, fara un motiv bun! Cum ar fi faptul ca esti cu scoala, nu mai ai idei si efectiv, timpul tau liber e aproape de zero. Astea sunt scuze bune, sau, mai bine zis, perfecte.
Se pare ca iar ma lungesc si trancan ca o moara stricata, dar na!
Abia astept next-ul si te rog sa ma anunti! iubire imbratisare sarut
Aimi.
Aimi.
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Rac Mesaje : 19

Reputatie : 0

Data nasterii : 19/07/2000

Varsta : 23

Localizare : Departe... :P

Hobbie : Matematica, scrisul ficurilor, baschetul, etc.

Stare de spirit : Ghiceste :D

Comentarii : No comment!


Sus In jos

You Da One  Empty Re: You Da One

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum