Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Wilted Roses(+18) - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Wilted Roses(+18) - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wilted Roses(+18)

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Va place Wilted Roses?

Da, imi place desi ar trebui sa mai lucrezi la el.
 
Neha, e oribil. Unde ai invatat sa scrii?
 
Da, imi place mult!
 
 
 
Vezi rezultatele

Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Empty Re: Wilted Roses(+18)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Sam Iun 01, 2013 7:10 am

edit:
Wtf? Realy? Say are un copil si si-o trage cu asta? Wilted Roses(+18) - Pagina 2 3431580513
Say, vrei sa mori de tinar, ce naiba? nu ai ce face?
Oh si tu , vreua cit mai repede cealanta parte.
Nu pot sa cred ca nu il vad pe Uchiha in capitolul asta, femeie vreau sasusaku Wilted Roses(+18) - Pagina 2 2071158774
Vreau partea a doua Wilted Roses(+18) - Pagina 2 3672192564 Wilted Roses(+18) - Pagina 2 1930183314
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Empty Re: Wilted Roses(+18)

Mesaj Scris de Apollo Dum Iun 09, 2013 1:56 am

~Wilted Roses~
Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Provocarisifapteispitit
Partea a II-a "Provocari si fapte ispititoare"
Chapter I

Iubeam jocurile si ispitele, floarea tineretii nu avea sa piereasca asa de repede. Gandurile ca am renuntat la aceste lucruri, nu imi dadeau pace! Cateodata, pur si simplu cand ma plimb pe straba imi vine sa strig ca Britney: Fuck you, fuck you, you're cool, I'm out.
Si astazi se implinesc 365 de zile de cand am parasit Londra, imi este dor de locul meu. Pe cine pacalesc? Cat timp am o slujba pot locui in strafundurile iadului. Dar nu-nu innebunisem. Eram chiar complet normala desi nu e cel mai plauzabil lucru. Adaugam importanta la locul unde ma aflam, eram aici si nicaieri altundeva. Holurile erau monotone si pustii, poate singurul loc din toata cladirea care oferea un gram de seriozitate. Ajunsem langa usile duble din mental, unde tastasem codul si acesta imi verifica urma genetica a irisului. Se deschuie iar eu le deschisem cu forta, trantindu-se de perete.
Bine ati venit la "Yoko 'n' Rin"!
Nimic altceva decat cea mai de succesc firma de avocati din Stat- si cea mai noua.
-Buna Dimineta, domnisoara Uzumaki. Auzisem in cor de voci, inganasem si eu o "neatza" nu prea convigatoare, indreptandu-ma catre asociatele mele ce stateau la barfe in salonul nostru mini-restaurant. Ma asezasem langa ele.
Sa le prezint, acestea eru Hyuga Hinata. 25 ani, invatata la Oxford cu o fata inocenta de caprioara ranita. Dar un adevart drac in afaceri. Parul ei brunet cu reflexii albastre, era tuns bob si ochii liliachii. Aveau o stralucire bizara. Era un dusman de onoare.
A doua asociata era Ten Ten Hyuga. Cumnata Hinatei, fiind casatorita cu fratele ei. Insa in afaceri, numele ei il folosea altfel: Teny Hyuga. Cele doua aveau doua singure lucruri in comun: mania pentru shopping si diabolitatea. De asemenea putea fi si faptul ca si-au ales pe plan de trai avocatura. Parul ei saten, era lung prins intr-o coada simpla si cu ochii caprui analizau cafeaua de pe masa.
-Iti plac cestile se cafea goale? A cata pe dimineata?
-Eh, doar prima.
-Wow, exclamasem si eu si Hinata. Cele doua se intoarsera catre mine, uitanduse in spatele meu. Acolo era Christen, secretarul. Ce pregatea o cafea, fetele se uitau drept in punctul A-fundul. Am incept sa chicotesc.
-Daca mi-as insela sotul, pentru un fund ca ala a-si face-o!
Eu si Teny chicotisem. Pe buna dreptate, din cunostintele noastre, nu ar fi fost prima oara cand l-ar fi inselat.
Pentru binele si ghinionul nostru, ne cunosteam viata unei alteia foarte bine. Eventual, imi cunosteau "aceasta" viata. Cand mai cotrabaisem prin ghiozdan, gasisem un pur noroc. Organizatia imi ceruse o noua identitate pentru o misiune in Asia Mica. Dar desigur, ideea unui model neexperimentat nu prea le-ar fi preit bine. Dar pentru mine a fost un auto-cadou foarte bine voit. Desi de obicei imi vopseam parul, organizatia a creeat o noua gama de produse sintetice la fel ca "pielea falsa". Aceasta patrundea in scalp, cotopindu-se perfect cu parul natural pe care ultima oara il tunsem 0. Era un chin de cand am reinviat. Parul era un punct forte al unei vrajitoare si crestea 2 cm/ saptamana. In ziua cand peruca o sa cada din senin inseamna ca parul a crescut mult prea mult pentru al putea cumva sa il mai mascheze. Desigur ca nu ar fi o experienta prea placuta, de acea imi pastrez parul mult prea scurt pentru o fata chiar si din armata. Desi imi era dese ori dor de el, dar cine ar fi crezut ca pe par nu rezista o nuanta artificiala decat 10 minute? Iar lentilele mele de conctact stau atat de mult pe ochii mei incat am uitat si nuanta de verde pe care o au! Eh, acum sunt cu o nuanta de rosu mai inchis decat parul. Iar paru are acea nuanta fierbinte si e atat de scurt! Desi ca model, imi prinde bine o coafura scurta permanenta. Oftasem incet, semanand mai mult cu un cascat. Defapt era putin din amandoua, noaptea trecuta numai in hartoage am stat. Jordon intrase pe usa, unde se indrepta sa isi ia o cafea, dupa spusele lui, cafeaua de la agentie era cea mai buna din New York. Si dupa fata lui, arata de parca ar fi baut minim 10 camioane de cafea pe luna. Eh, Jordon era un mosneag nitel simpatic. Cu o fata osoasa si un par alb ca fulgi de zapada, era o faptura tare firava. Dar puternic la gura cu o minte agera si o memorie buna desi nu se putea compara cu memoria de vrajitoare. Pana la urma, mi-am amintit ceva important un legatura cu babuna ce am visat-o. Era parte din mine si eram eu. Biblioteca din New York era imensa si cred ca singura in care am intrat vreodata. Daca am gasit pana si din legendele din Londra(cine ar fi crezut ca si exista). Se numea Cerasis(din latina, cires). Si era vrajitoarea de gheata a petalelor albe de cires. Nostim ca am parul roz si nu alb. Si nici cand o sa fiu baba. Care cu voia lui Dumnezeu, sper sa nu ajung. Si astfel, s-a petrecu minunatia cu proprietarul. Pacat ca pe atunci nu invatasem cum sa infaptuiesc acele vraji care ingheata fiecare particula de sange. Si dupa sa ii distrug corpul. In neatentia mea, observasem in sfarsit ca Hinata incerca sa imi atraga atentia cu nereusire.
-Ah..da, ce? Zambisem pana la urechi. Teny ofta zicand ca nu am auzit coplet nimuc din ce am zis, observasem ca langa Jordon era Yokiko. El nu era asa de in varsta ca Jordon cu era chiar in floarea tinereti. Un fel de a spune. Avea 31 de ani si nist bucepsi, de-ti ploua in gura.
-Poate ca ar trebui sa mai angajam cateva femei? Ne-or crede meschine restul avocatelor!
Facusem un gest cu mana dezapobator.
-Nt. Cred ca Yoky si Mimiko sunt mai mult ca suficiente! Pana la urma, agentia merge pe roate. Nu cred decat ca ar trebui sa deschidem la urmatorul mare contrat o noua sesiune de calificari. De data asta de la Oxford.
Teny ii facu semn lui Christen sa aduca o cafea.
-Cred ca sunt lucruri mai putin importante decat eventuala extindere in Europa. Marea Britanie e o lovitura grea si noi suntem abia la inceput.
Christen ne umpluse tuturor cestile si pleca fara vreun cuvant si doar cu un zambet.
-Ce extindere? Ma gandeam la un atac de poker.
-De poker? Ai innebunit? Tipasera in cor amandoua si eu aprobasem pentru a doua oara. Mimiko dadu navala in salon cu tone de hartogarii, strigandu-ne pe nume. Asezandu-ne fiecareia cate un dosar rosu, ne indruga agenda zilei. Uneori ma gandeam ca blonda era mult prea autoritara.
-Un procuror? E o idee brilianta sa facem parteneriat cu Clark's si dupa sa lovim din interior in scopul de a ne vinde noua actiunile. Auchi, si chiar acum am intalnire cu el.
-Va asteapta in birou.
-Si acum imi spui?!
Sarisem de-a dreptul de pe scaun in cautarea biroului meu. Cand deschisem usa, domnul procuror se ridica in picioare.
-Buna Dimineata, domnisoara Uzumaki. Sau sa ma adresez, Haruno?
-Domnule Procuror Uchiha Sasuke si de asemenea si detectivul Kabuto Angel.


[/size]
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Empty Re: Wilted Roses(+18)

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Joi Iun 13, 2013 1:30 am



Eh na , imi pare rau dar sunt in ceata.

Fiti-ar max, chiar nu puteai continua?

Te ai oprit fic acolo?

eH, Si tu ce faci, u iti cer sasusaku si tu imi dai o replica simpla de tot?

Acum mai e si avocat, ah?

Si mai poarta si par fals?

Mituri, legende, bla-bla sunt in ceata :l

Vreau un cpaitol max, lung de tot(sa nu-ti fie lene) in crae sa ma clarifici.

Desi sunt in ceata , mi-a placut, fii atenta ca nu repet de  ori.

Ja'Ne. Kisses and Hugs


                                                            

                                                                                                                  Draculora was here.
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Wilted Roses(+18) - Pagina 2 Empty Re: Wilted Roses(+18)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum