Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Playfull Kiss 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Playfull Kiss 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Playfull Kiss

+8
Maria & Sasuke
Myst87
SasuSaku2012
Aly Rose
Apollo
Ilinca(Ily)
»ღ»Mary»ღ»
12 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Cum vi se pare ficul?

Super tare..adu repede next!
 
Oribil..inca nu l-ai inchis?
 
Asa si asa.
 
 
 
Vezi rezultatele

Playfull Kiss Empty Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Joi Aug 02, 2012 5:14 am

Capitolul 1-Inceputul ¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

O pădure fermecată,o fântână cu apă cristalina şi un copac destul de bătrân la umbra căruia mă adăpostesc aţipind de la oboseală.Dintr-o dată simt buzele lui catifelate care se uniseră cu ale mele intr-un sărut dulce…mă trezesc si observ că era doar un vis,iar eu mă aflam la mine în bancă ,fiind singură în clasă..Ora deja se terminase şi se pare că eu am dormit,desigur că profa nu mi-a spus nimic,e o obişnuinţă ca eu să dorm la ora ei,adică să fim serioşi cine iubeşte matematica?
Am uitat să mă prezint..Eu sunt Sakura Haruno ,am 18 ani şi sunt în ultimul an la liceul High School din Seoul capitala Coreei de Sud.Eu nu sunt din Coreea,sunt din Tokio dar m-am mutat aici când aveam 4 ani împreuna cu tatăl şi bunica mea după ce mama mea a murit.
Liceul acesta este special pentru cei din Japonia deaorece se vorbeşte limba noastră si toţi sunt japonezi.
Cred că vă întrebaţi cine era în visul meu?Ei bine numele lui este Sasuke Uchiha şi este în aceaşi clasă cu mine..îl plac de 4 ani însă el este baiatul deştept,frumos şi arogant.De fiecare dată când am încercat să îmi împartăşesc sentimentele faţă de el am fost ignorată,nici măcar nu asculta ce doream să îi spun.Ei bine nu sunt singură, am cei mai grozavi prieteni,pe Naruto Uzumaki,Tenten si Temari.Cum aş putea să îi descriu…Pai Naruto este un băiat foarte de treabă cu părul blond spre portocaliu şi este o fire veselă şi foarte prietenoasă mă place din clasa a 9 a şi se tot ţine după mine însă eu nu îi pot răspunde deoarece îl plac pe Sasuke.Tenten este o fată foarte de treabă cu părul castaniu şi este pasionată de desen,iar Temari este blondă cu ochii căprui..mult mai rebela ca mine ..defapt poate întrece cea mai rebelă fată din lume.
Şi să revenim acum.Am ieşit în pauză şi am mers în sala de mese..acolo prietenii mei mă aşteptau la o masă..am luat un suc şi m-am aşezat lângă ei.
~Bună..mă asteptaţi?
~Ţinând cont că pauza de masă este o ora…te aşteptăm de vreo 20 de minute…să nu îmi spui că ai avut iarăşi visul ăla în care aparea Sasuke..că mă duc îl iau de cravată şi îl aduc aici,a spus Temari cu un zâmbet pervers pe faţă.
~Nuuu,cum aşa …nu l-am visat doar că eram prea obosită şi am adormit,spun eu cu o voce puţin stanjenită şi speriată…adică Temari te face să tresari din toate încheieturile.
~Sakura,cred că e momentul să îi spui lui Sasuke ce simţi pentru el,spuse Tenten pe o voce călduroasă şi dulce..adică de ce nu ar fi aşa, ea mi-a fost ca o soră de când eram mici şi am împărţit totul…este una dintre persoanele pentru care aş face orice.
~Am încercat de atâtea ori..dar nu m-a ascultat..sunt obosită aşa că voi pleca acasă …ultima oră este sportul şi nu am chef deloc..Papa gaşcă v-am pupat.
~Paaaa…ai grijă pe drum,spun ei cu nişte feţe perverse de parcă ar vrea să mă sperie.
~Apropo ,Sakura,să ştii că mâine după ore venim la tine să îţi vedem noua casă..spune-i tatălui tău să pregătească ceva gustos,strigă Naruto după mine cu un zâmbet drăgălaş pe fată.
~Desigur!!
Desigur că nu merg acasă ci la restaurantul tatălui meu,el este bucătar şi face cea mai delicioasă mâncare.
~Bună tată!
~Bună scumpo..ce ai vrea să mănânci ?
~Nimic!spun eu pe un ton trist
~De ce eşti supărată draga mea?Ţi s-a întâmplat ceva?
~Tată ştii tu…este un băiat la şcoală de care îmi place din clasa a noua şi niciodată nu am avut ocazia să îmi împărtăşesc sentimentele…şi acum aş vrea dar nu stiu cum.
~Draga mea,ştii cum i-am spus eu mamei tale cât de mult o iubesc?Printr-o scrisoare..ea spunea mereu că aşa am cucerit-o..fă şi tu la fel şi vei vedea că va fi bine.
~Desigur tată..mulţumesc mult..dacă nu te aveam pe tine nu ştiu ce m-aş fi făcut.
Păi mănânc şi mai stau ceva timp la restaurant şi după merg acasă să mai aranjez deoarece eu şi tata deabia ne mutasem în noua noastră locuinţă şi toate lucrurile erau aruncate.Îmi fac un suc şi merg să îi scriu o scrisoare lui Sasuke.

Scrisoarea:Dragă Sasuke…


Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:42 am, editata de 10 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Joi Aug 02, 2012 5:16 am

edit:
Draga mea nu vreau sa te supar dar ai o toana de dialog
ceea ce nu e prea bine, incearac sa faci mai multe vorbire indirecta.
Astept next si sper sa nu te superi pe mine.
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Joi Aug 02, 2012 5:32 am

Si asa am aparut eu, alias Max :)
Bun, inceputul promitator insa mai ai mult de lucrat.
Nu e corect spus "adika" sau ce cuvant era, trebuie puc "c"-ul.
Iar emoticonele nu au ce cauta intr-un fic, fara "-.-" sau ":x", nu e o vorbire pe mess :|.
Descriere ai, ceea ce e bine, dialog, linia de dialog daca s-ar putea(cum sa nu se poata) sa fie cea normala "-".
Si cam atat, nu zic mai departe ca nu sunt un critic, momentan:))
So next, ideea imi place mult si nu te speria ca nu seamana cu ficul meu :*.
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Aly Rose Joi Aug 02, 2012 6:53 am

Mda...ultima. :x
Uuu, ce capitol frumos, dar, frumos rau de tot. :D
Sunt curioasa ce o sa se intample. :roll:
Oare o sa ii spuna? Cum o sa primeasca scrisoarea?
Multe intrebari fara raspuns.
Astept next.
Aly te pupa :D
PS: eu voi fi prima, mereu :twisted:
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Joi Aug 02, 2012 7:12 am

[/b]
Scuze dar cred ca eu sunt ultima.......eee oricum nu conteaza....deci ideia ta este originala , are dialog cu carul dar si ce daca ideia este grozava ce mai conteaza omul cat scrie invata:))))
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Joi Aug 02, 2012 8:55 am

HE!! HE!!!
Separe ca eu sunt ultima.E bne sa te lauzi si cu asta!Nu?
E ! Nu mai conteaza asta hai ca m-am pierdut in relief sa revin la fic.
Scumpo edragut am vazut primu episod din drama.E dragut.Astept nextul,dar mai intai sa te critic putin.
Asa sa incepem:Eu zic sa bagi mai multa descriere si mai putin dialog,apropo ai cateva greseli de tastare.
Iri te pupaceste si sper ca nu te-ai supart pe mine.
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Myst87 Sam Aug 04, 2012 5:39 am

wow ...nu stiam ca te pricepi la fic-uri dar ideea este geniala in timp sunt sigura ca vei face si mai bn de -abia astept next :) FIGHTING!!!!

Myst87
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 10

Reputatie : 100


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Sam Aug 04, 2012 7:40 am

Capitolul 2 –Cand ai senzatia ca totul se sfarseste¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

Scrisoarea:” Vreau să-ţi spun ceva, ceva ce unii doar ar bănui, nu ştiu cum sau de ce, dar fără tine sunt singură, fără tine trec mii de ani în doar o zi. Mă-ntristez iar lacrimile-mi curg şiroaie...
Uneori aş vrea să fiu singură cu tine sub picăturile reci ale ploii şi nimeni în jur. E ciudat să fii doar tu lângă mine şi să te iubesc şi mă doare când sunt alţii în jur iar eu să nu te pot cunoaşte.Când mă gândesc la tine, inima-mi bate tot mai tare, genunchii mi se-nmoaie, întreg corpul îmi vibreaza.Poate că iubirea înseamnă sacrificii, poate că iubirea înseamnă durere, suferinţă, dăruire...
Trezindu-mă din umbra nopţii, am văzut în raza soarelui imaginea ta, de aceea aş vrea să imprim cu litere de aur în inima ta cuvintele mele.
E greu să mă gândesc că totul s-ar sfârşii şi că iubirea nu este veşnică, dar eu am jurat în adâncul mării, iubire eternă şi chiar de s-ar crăpa pământul şi m-ar trimite la celălalt capăt al lumii, eu tot aceeaşi ochi negrii şi plini de mister o să iubesc.”

Însfârşit am terminat scrisoarea..mă aşez în patul meu călduros şi privesc tavanul,nu de altceva dar nu prea îmi fac temele de obicei,şi oricum asta e mai interesant ca orice materie stupidă.Spre surprinderea mea mi se face chiar foarte somn aşa că opresc lumina şi iau ursuleţul meu preferat în braţe adormind ca de obicei cu gândul la brunetul meu.
Se face dimineaţă,mă îmbrac în uniforma şcolii, îmi pun cravata ,îmi iau geanta şi ies pe usă fără a saluta,eram mult prea gânditoare să mai observ pe cineva.Imediat ce ajung pe holul liceului mă îndrept spre dulapul lui Sasuke şi îi pun scrisoarea acolo apoi merg în sala de clasă unde mă aşteptau prietenii mei Naruto,Tenten şi Temari.Îi salut însă nu le dau prea mare importanţă şi mă aşez în banca mea,era ultima pe rândul de la geam,aşa puteam dormii mai liniştită.
~Din perspctiva lui Sasuke~
Merg la dulapul meu pentru a-mi lua cărţile,când îl deschid îmi cade o scrisoare,deja am început să mă satur de fetele astea obsedate de mine,în orice caz citesc scrisoarea şi deşi rămân impresionat de ea nu pot să nu remarc toate greşelile de exprimare,în plus nu mă interesează nici o fată din această şcoală,aşa că o să fiu sincer şi nu îi voi da speranţe false.Pun scrisoarea în carte şi mă îndrept către clasă unde profa încă nu a venit aşa că prefer să iau o pauză de la ora ei şi ies afară pe bancă unde continui să citesc o carte “Problemele unui adolescent”.Prefer să citesc decât să stau în clasă cu gaşca aia de rataţi…oricum nu am uitat de scrisoare,în pauza următoare voi merge şi i-o voi da înapoi!
~Din perspective Sakurei~
Observ că Sasuke intră în clasă dar nu rămâne la ora,când privesc pe fereastră văd că el stă pe bancă citind dintr-o carte,e aşa frumos că am senzaţia că o să salivez.
Ora s-a terminat de mult,deşi nu prea ştiu când,tot timpul m-am uitat la Sasuke.Ies pe holul şcolii şi mă îndrept către sala de mese,dintr-o dată aud o voce cunoscută:
-Tu eşti Haruno Sakura?
-D..Da,o doamne,o doamne era Sasuke care vobea cu mine?
El se apropie şi îmi înmanează ceva…era o scrisoare…scrisoarea mea,o deschid curioasă şi observ că el îmi corectase scrisoarea şi îmi dăduse nota 8.Nu îmi venea să cred,am simţit că mi se mişcă pământul sub picioare şi că un val de lacrimi îmi puteau invada frumoşii ochi verzi asemeni celor mai preţioase cristale.
-Ai face bine să încetezi, mie nu îmi plac fetele proaste..spuse el cu o voce nepăsătoare şi plictisită apoi se îndepărtează de mine.
Temari şi Tenten vin spre mine şi mă îmbrăţişează iar Naruto merge şi îi dă un pumn lui Sasuke apoi pleacă nervos pe uşa şcolii.Eu îmi iau geanta şi chiulesc de la ultimele ore mergând spre casă să pregătesc ceva pentru prietenii mei care vor veni seara în vizită,cred că asta mă va ajuta să mă simt mai bine!




Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:43 am, editata de 6 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Aly Rose Sam Aug 04, 2012 8:11 am

Hey Playfull Kiss 3573983318
Deci eu am murit de ras la ultimele fraze. Bine ia facut ca ia tras una.
Auzi la el, ca nu mai suporta fetele care sunt obsedate de el. :x
rau rau rau. :evil:
Mi-a placut enorm de mult capitolul ⭐
Astept nextul...
See ya! Playfull Kiss 2708387124
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Sam Aug 04, 2012 8:17 am

[b]=)))))Bravo Naruto asa-i trebuie lui Sasuke nu stiu ce parere au alti dar mie imi place ficul tau:*:*:* :X:X:X:X
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Sam Aug 04, 2012 9:18 am

Culmea :))) nota 8?
Auzi la el, ca nu ii plac fetele proaste.
Il bat, bravo Naruto, love you :\\m/:
Asa ca adu next ca te bat.
A fost mai bun ca celalalt, mult mai bun dar mai trebuie descriere, las ca adaugi tu, oke?
Sa ma anunti si la next.
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Sam Aug 04, 2012 9:43 am

Hey , hey, uite ca de nicaieri
a aterizat si Ily , s-a grabit si ea cu com,
dar a ajuns intirziata Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318 .
Sasuke tu vrei sa fii mort
din al doilea capitol, uite la el cum nu ii plac fetele proaste si obsedate dupa el ,pai aduci frezeazate intr-un fel urit Playfull Kiss 3573983318
of doamne , Naruto uraaaaa pentru tine ca esti bun. Si i-a dat si nota :lol!: :lol!:
Pai adu next ca imi place mult, si anuntama cind il pui. ca de nu aduci next :Evill:
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Maria & Sasuke Sam Aug 04, 2012 3:20 pm

asa Naruto baiat bun ce esti mama ce o merita Sasuke daca nu ar fi asa de nesimtit (scz dar o merita) poate ca iar fi placut de Sakura asa ca hai cu next-ul . Ja ne!
Maria & Sasuke
Maria & Sasuke
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Gemeni Mesaje : 9

Reputatie : 99

Data nasterii : 07/06/2000

Varsta : 23

Hobbie : sa vb pe mess cu prietena mea sa ma uit la filme cele mai horor si sa scriu la fic

Stare de spirit : foarte buna


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Vizitato Dum Aug 05, 2012 9:08 am

doamne el e prost nu sakura ,
de nu-mi vine sa-i dau una in cap :roll: ,
oricum ficul este chiar original ,
doamne ce copil copac poate fii si baiatul ala ,
lasa-l saku mai sunt destule caprite la stana ,
autoare-o anunta-ma de next ,
crisu te pupaceste

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Dum Aug 05, 2012 10:01 am

Capitolul 3-O noua casa,aceasi iubire. ¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

Ajung acasă şi merg direct în camera mea unde fac un duş şi îmi aleg repede nişte haine mai exact o bluză mov strânsă pe corp care scoate în evidenţă formele mele bine conturate şi bustul destul de generos apoi îmbrac o pereche de pantaloni scurţi albi cu o inimiară roz decupată pe piciorul drept.Îmi pun o vestuţa tot albă, mă încalţ cu nişte teneşi mov în picioare şi cobor jos unde fetele se certau pe mâncare iar Naruto se uita la mine aşa insistent încât mai avea puţin şi saliva .Mă aşez la masă chiar lângă blond care nu se oprea din a mă privii ,deja începea să mă sperie..Îmi întorc privirea şi fetele se uitau cu nişte expresii perverse către mine,nu le-am dat atenţie şi ne-am pus toţi să mâncăm.Dintr-o dată masa a început să se cutremure şi podeaua la fel.
-E doar un cutremur minor,nu îţi face griji Sakura ,de-aia sunt aici să te protejez,spuse Naruto cu un zâmbet cald pe faţă.
Văzându-i expresia am început şi eu să zâmbesc dar fericirea nu a durat mult căci pereţii casei au început să crape şi să se dărâme.Am reuşit toţi să ieşim în siguranţă din casă însă m-am speriat puţin pentru că tata a ieşit mai târziu.
Cel mai ciudat era că doar casa noastră se dărâmase…nu am apucat să stau mult pe gânduri căci cartierul s-a umplut de reporteri care filmau şi cereu interviuri, şi de vecinii foarte uimiţi,fusese un cutremur de doar 2 grade.
Temari,Tenten şi Naruto m-au îmbrăţişat cald,dându-mi de înţeles că îmi sunt alături.
Seara se lasă peste oraşul Seoul aşa că eu şi tatăl meu mergem să petrecem noaptea la restaurantul nostrum până când ne vom gândi ce vom face.Ajunsă acolo urc în mansardă şi mă uit în dulap de unde aleg nişte pijamale roz cu alb apoi mă aşez în pat şi privesc insistent tavanul.Tatăl meu urcă grăbit în camera şi îmi spune că a vorbit cu un prieten pe care nu îl mai văzuse de foarte mult timp şi că de mâine vom locuii în casa acestora.Ei mai aveau doi fii,unul în clasa a 12 a şi celălalt mai mic în clasa a 6 a.
Acest lucru mă linişteşte şi de asemenea într-un final reuşesc să adorm.Dimineaţa mă trezesc şi mă îmbrac în uniformă apoi cobor grăbită jos unde îmi salut tatăl care îmi spune să mă invoiesc de la ultima oră deoarece vom merge să ne instalăm în noua casă unde vom sta o perioadă până reconstruim.Îi răspund cu o voce ironică şi plictisită că voi fi devreme apoi ies trântind uşa şi mă grăbesc spre şcoală.În faţă mă aşteptau Temari şi Tenten care mi-au spus că idiotul de Naruto deja a anunţat toată şcoala ce s-a întamplat cu locuinţa mea şi că face un fel de chetă pentru a mă ajuta cu bani.
-Ce face nătângul ăsta??Îl omor cu mâinile mele pe idiotul ăsta afemeiat şi disperat de viaţă care ţine morţiş să mă facă pe mine de ras!spun eu foarte nervoasă şi indignată îndreptându-mă către uşa şcolii unde se aflau el şi prietenii lui perverşi cu un megafon în mână strigând prin toată şcoala că acel cutremur mi-a dărâmat casa.
-Tu!Idiotule,treci imediat aici!strig eu nervoasă către Naruto.
-Sakura,ştii am vrut să te ajut şi…însă nu apucă să mai spună ceva că eu îl lovesc tare peste faţă el căzând la pământ apoi mă îndepărtez şi mă îndrept către fete.Nu ajung bine la uşa liceului că îl aud pe Naruto care îi spune lui Sasuke că nu are inima şi nu ajută o persoană când are nevoie.La un moment dat îl văd pe acesta că scoate bani şi vrea să îi dea dar eu merg nervoasă către el, îi iau banii şi îi arunc jos spunând:
-Să ştii că nu am nevoie de banii tăi,esti un egoist,oricum nu îţi pasă aşa că nu te deranja să faci asta..păstrează-i ,aşa îţi vor ajunge pentru ego-ul imens!Eşti un idiot şi caritatea nu te va face să te schimbi aşa că ia-ţi dracului banii şi dispari cu ei cu tot!
-Bine!Spune el cu o urmă de nepăsare apoi pleacă foarte liniştit îndreptându-se către sala de clasă…eu şi gaşca mergem tot acolo şi ne aşezăm în bănci apoi apare proful de engleza care îmi este şi de sport şi anume Kakashi care se uită puţin nedumerit la mine întrebându-mî ce am paţit.Însă eu eram foarte nervoasă aşa că îi răspund cu nesimţire că nu am paţit nimic şi că nu e treaba lui…Celelalte ore trec greu şi deja se face întuneric fiind deabia ora 7.Îmi iau geanta şi merg către restaurant ,acolo erau tatal meu şi una dintre angajate care împachetaseră deja totul.Mă urc în maşină şi nu scot o vorbă tot drumul.
Ajunşi în faţa casei acelor oameni îl ajut pe tatăl meu să scoată bagajele din maşină şi intrăm în casă…acolo el îmi spune că mai am ceva în maşină şi mătuşa îl stigă pe fiul ei mai mare să mă ajute însă eu îi spun nervoasă că mă pot descurca şi singură şi ies afară acolo îmi iau geanta şi ursuleţul preferat.În mometul acela se aude o voce din spate care mă îtreabă dacă am nevoie de ajutor însa eu îi spun că nu şi mă întorc pentru a face cunoştinţă..când mă frec la ochi pentru a vedea mai bine îmi dau seama că acea persoană era …



Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:42 am, editata de 8 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Aug 05, 2012 10:08 am

edit: Playfull Kiss 2708387124
Pai sa sparg eu suspansul , acea persoana era chiar Sasuke,
uraaaaaaaaaa am cistigat 100000000000$ Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318
Deci super capitol. il ador asa ca astept next si anuntama cind il pui.
Nataraul de Naruto, eu sa fi fost in locul sakurei il bagam in coma.
Si adu nextul cit mai repede ca de nu te bintui :Evill: :Evill:
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Vizitato Dum Aug 05, 2012 10:18 am

sa moara eu !
sunt sigura ca fiul acela este Sasuke ,
sincer ma bucur ca ai adus continuarea asa de repede ,
anunt-o pe crisu de next ,
zuzu te pupaceste

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Dum Aug 05, 2012 11:46 am

Pai e cam mult dialog dar totusi merge, te perfectionezi pe zi ce trece insa, ar fi mai bine sa nu pui o suta si o mie de "???".
Ai cateva greseli dar se pot rezolva.
Nextul si abia astept ce face cand vede ca ala e.... :->: doar eu stiu si ea;)
Next :Evill:
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Dum Aug 05, 2012 10:51 pm

HE HE HE
Deci nu imi pasa daca ai prea mult dialog prea putin nu IMI PASA tu ai o
ideie originala si mie imi place
Sakura cu siguranta il va omora pe Naruto =)))))
Stii poate stric eu SUSPANSUL DE AUR dar cred ca stiu cine el el.....dar nu suflu nimik..... :Evill: HE HE HE
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Aly Rose Lun Aug 06, 2012 7:10 am

Ba.... sunt ultima..
Filmul naibii!!! Playfull Kiss 3573983318 Playfull Kiss 3573983318
Hmm, sunt curioasa de mor, dar, imi place atitudinea Sakurei, nu se lasa calcata in picoare.
Asa imi place.
Hmm, astept nextul, cu multa caldura...si curiozitate.
Aly te pupa.
See ya!
Aly Rose
Aly Rose
Admin
Admin

feminin Mesaje : 88

Reputatie : 4


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Lun Aug 06, 2012 7:34 am

He he !!!

Tot eu sunt ultima.De!Nu am ce saii fac.Asta e viata!
Ma rog revenim.
Foare tare chiar daca ai putin cam mult dialog.
Naruto e cel mai mare nataru din lume.
Si Sakura.O ador mai ales atitudinea ei.
Nu se lasa calcata in picioare si ador asta.
Hai cu nextul.
Inrina te pupaceste.

<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Mar Aug 07, 2012 12:48 am

Capitolul 4-Jocuri de copii¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

În momentul acela se aude o voce din spate care mă întreabă dacă am nevoie de ajutor însă eu spun că nu şi mă întorc pentru a face cunoştinţă..când mă frec la ochi pentru a vedea mai bine îmi dau seama că acea persoană era Sasuke,cel care m-a făcut de râs în faţa întregii şcoli corectându-mi scrisoarea şi redurnându-mi-o.El era îmbrăcat într-un tricou gri care îi contura foarte bine corpul bine lucrat şi nişte pantaloni negri cu alb,iar în picioare având nişte tenişi gri cu verde de asemenea foarte drăguţi.
-D-De ce ai ieşit tu din casa aia?spun eu cu o faţă speriată de parcă aş fi văzut o stafie.
-Acolo locuiesc,acum intră în casă,e frig şi vei răci!
Voi răci?De când îi pasă ăstuia ce se intamplă cu mine?Oricum gândind că poate are dreptate intru în casă fără a mai comenta ceva.
Acolo toţi se uitau la noi ca la felul 14 spunând că ne potrivim mai ales mama lui care părea foarte încântată.Sasuke avea o faţă nepăsătoare şi plictisită dar în acelaşi timp ochii lui de onix şi părul lui negru cu reflexii albastre mă făceau să simt un fior în tot corpul.Deşi ştiu că el nu mă plăcea,pentru mine era băiatul perfect.
Eram aşa de îngândurată încât nu am observat cum trece timpul,se făcuse deja ora 10 iar eu încă nu îmi văzusem camera aşa că o rog pe mătuşă să îmi arate unde pot să stau dar ea îmi spune că are ceva de făcut şi că mă va conduce Sasuke până sus unde mă pot schimba şi apoi să cobor la masă.
El mă conduce sus şi îmi arată unde să stau apoi intră în camera alăturată..Se pare că vom sta foarte aproape o perioadă iar baia pare a fi comună.A da era să uit să menţionez că mai are şi un frate pe nume Itachi,despre el nu pot spune decât că aşchia nu sare departe de trunchi,este leit fratelui său,la fel de orgolios,nepăsător şi enervant de asemenea foarte drăguţ.Are ochii căprui asemeni mamei sale iar părul negru albăstrui asemeni unui cer înorat.Deja mă doare capul de la atâtea gânduri.Deschid uşor uşa camerei mele şi rămân foarte uimită…adică era o cameră de fete.Pereţii aveau un tapet pufos roz cu alb,patul era unul de mijloc alb cu dungi mov iar parchetul era roz cu mov..era o cameră de prinţese.Mătusa Mikoto şi soţul ei sunt nişte oameni minunaţi de vreo 40 de ani.Inspectez puţin camera şi merg în baie să mă schimb când deschid uşa să intru dau nas în nas cu Sasuke doamne ajută că nu am intrat mai devreme peste el…îl ignor şi intru trântind uşa cu ură.Mă schimb repede într-o rochiţă neagră fără bretele cu o fundă albă ataşată de talie,decoltată şi cu o palmă mai jos de fund apoi cobor jos în sufragerie unde mătuşa pregătise masa.La câteva minute după aceea îl observ pe Sasuke coborând,el era îmbrăcat într-un tricou crem şi nişte pantaloni de aceaşi culoare. Mai grav era că toată lumea se uita la noi ca la maşini străine aberând desigur că ne potrivim.Ne aşezăm toţi la masă iar Mikoto începe cu interogatoriul..dacă am iubit sau am avut,care sunt cei mai buni prieteni ai mei,ce îmi place să fac în timpul liber,cât de bine îl cunosc pe Sasuke şi multe alte întrebări pe care mă chinui să le reţin apoi îi răspund foarte entuziasmată la toate.După masa delicioasă şi un interogatoriu foarte plictisitor merg în camera mea şi mă aşez în pat privind tavanul alb.
Nu pot sta foarte mult liniştită că cineva intră brusc în camera mea şi se aşează peste mine în pat.Era Sasuke foarte nervos şi intrigat de faptul că locuim în aceaşi casă apoi işi înfige mâinile în gâtul meu spunându-mi:
-Ai face bine să nu spui nimănui că locuim în aceaşi casă,clar?
-Doar nu crezi că sunt fraieră să spun,ar fi o nenorocire pentru reputaţia mea.Spun eu foarte serioasă dar în acelaşi timp extrem de speriată.
Îşi ia uşor mâinile de pe gâtul meu apoi mă sărută pasional muşcând uşor buza mea inferioară..dar eu îl resping şi îl arunc jos din pat apoi iau o vază în mână şi îi spun că dacă nu iese îi sparg capul.Lui îi apare un zâmbet pervers în colţul gurii şi iese foarte liniştit din cameră.
-Să ştii că săruţi bine!spune Sasuke oprindu-se în colţul uşii apoi iese lăsând uşa deschisă.
Ce idiot pervers, dacă mai face asta odată nu va scăpa viu sau cel puţin potent din mâinile mele.Apoi închid uşa nervoasă şi mă bag la somn..nu de alta dar sunt foarte obosită iar mâine am ore dimineaţă..
Păi partea proastă a fost că toată noaptea m-am gândit la buzele lui Sasuke care sunt aşa moi şi catifelate încât îţi vine să le săruti toată ziua..dar clar nu,nu îl voi lăsa să îşi bată joc de mine şi să îmi facă ce vrea el când are chef.Trebuie să fiu nepăsătoare şi să îi dovedesc că nu îmi pasă..deşi cu siguranţă va fi cam greu.



Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:41 am, editata de 6 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mar Aug 07, 2012 5:45 am

Sa-l inchizi , ai inebunit??
Nprmal ca nu verm si i like it
si iar i like it, of doamne pervesitate ce
iubesc cuvintul asat si ma bucur ca il
vad si in ficul tau asa ca spor la scris si astept next
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Mar Aug 07, 2012 6:28 am

Foarte tare !!!!I
I Like!! I Likke!!!
Cat am putut sa rad la faza ,,va potriviti de minune""
Serios a fost fenomenal.
Si app MARY vrei bataie?
Cum sa inchizi ficul nu esti sanatoasa.Te tai daca faci asta nebun
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Vizitato Mar Aug 07, 2012 7:21 am

ok , buna

in primul rand iti multumesc ca mai anuntat ,
a fost foarte frumos si chiar si pervers ,
sa mai faci perversiuni (imi plac)
sper sa ma anunti de continuare ,
acest capitol a fost superb ,
crisu te pupaceste dulce

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Playfull Kiss Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum