Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Playfull Kiss - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Playfull Kiss - Pagina 2 524031_588519827839591_2095333612_n_large
Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Playfull Kiss

+8
Maria & Sasuke
Myst87
SasuSaku2012
Aly Rose
Apollo
Ilinca(Ily)
»ღ»Mary»ღ»
12 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Cum vi se pare ficul?

Super tare..adu repede next!
 
Oribil..inca nu l-ai inchis?
 
Asa si asa.
 
 
 
Vezi rezultatele

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Myst87 Mier Aug 08, 2012 7:38 am

wow ce capitol interesant Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 scena sasusaku mi-a placut cel mai mult creion felicitari chiar imi place fic-ul si subiectul este captivant de-abia astept cap5!!!sper sa pui next-ul cat mai curand posibil te-am pupat sys:X

Myst87
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 10

Reputatie : 100


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Mier Aug 08, 2012 9:05 am

Capitolul 5-Nu trebuie sa iubesc! ¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

~Din perspectiva Naratorului~
O dimineaţă foarte însorită.În una dintre camerele familiei Uchiha doarme o zână,frumuseţea ei este nemărginită,părul ei rozaliu şi ochii ei asemeni ierbi proaspete de primăvară te poate face foarte repede să te îndrăgosteşti .Nu durează mult până când rozalia deschide galeş ochii privind nedumerită în toate direcţiile parcă neştiind unde se află.Părea foarte speriată şi tristă dând impresia că din ochii ei pot cădea în orice moment lacrimi cristaline.Acea fată era Sakura.Ceea ce nu observase ea este că cineva o privea cu multă dragoste de ceva vreme.Un băiat brunet cu ochii ca de onix asemeni celui mai întunecat abis se uita la ea parcă vrând să se aşeze şi să o ia în braţe protejând-o însă ceva nu îl lăsa să facă asta.Orgoliu?Sau promisiuni stranii?Poate nici una sau poate amândouă.Deşi ea îi împărtăşise dragostea el nu putea face acelaşi lucru .Ei bine nu trece mult timp până când brunetul tuşeşte fals trezind-o pe rozalie din gândurile ei, aceasta aruncându-i nervoasă o pernă în faţă.
-Eşti proastă sau te prefaci?
-Tu perversule!De cât timp stai acolo?Şi cum iţi permiţi să intri aşa în camera unei fete?
-Tu eşti fata?Nu observasem..oricum a zis mama să te grăbeşti la micul dejun că după trebuie să mergi cu mine către liceu.După ce a spus asta brunetul iese nepăsător din cameră iar Sakura deşi rămâne puţin şocată se desmeticeşte repede şi se îmbracă în obişnuita ei uniformă formată dintr-o cămaşă albă ,o fustă de un albastru închis în carouri cu o palmă mai jos de fund,o vestă asemeni fustei,nişte ciorapi albi până la genunchi şi teneşi albaştrii cu inimioare albe apoi coboară în sufragerie unde toată lumea rămăsese uimită...pe bună dreptate era chiar superbă..chiar şi brunetul mai avea puţin şi saliva neluându-şi ochii de la rozalia noastră.Însă aceasta pare mult mai puternică şi îl ignoră asta desigur reuşind să îi rănească orgoliul frumosului casanova.Toată lumea se aşează silenţios la masă şi mănâncă numai Sasuke se uita încontinuu la Sakura.Oare şi-a dat seama de sentimente?Sau indiferenţa răneşte?Eh ce conteaza este că avem şi telepatici..Sasuke şi Sakura se ridică în acelaşi timp de la masă cu gândul să plece către liceu..toată lumea a început să râdă iar Sakura prinsese deja o culoare roşiatică în obraji.Singura persoană care se uita cam urât la rozalie era Itachi care părea că nu o prea suportă..adică aceaşi privire o avea şi Sasuke când i-a returnat scrisoarea.
Cei doi merg împreună pe acelaşi drum însă niciunul nu îi spune ceva celuilalt.Liniştea predomina acest minunat peisaj în care ei par personajele principale.
~Din perspectiva lui Sasuke~
De ce Sakura?De ce a trebuit să te muţi în casa mea şi mie să înceapă să îmi placă de tine?Deşi te iubesc şi simt nevoia să te am lângă mine să te sărut şi să te fac a mea ştiu că este imposibil.Dacă fac asta familia mea va fi distrusă.Faptul că tatăl meu mi-a aranjat deja căsătoria care va avea loc peste câteva luni m-a facut să devin cât mai rece şi să îmi doresc să nu mai iubesc niciodată.Dar de ce a trebuit să apari tu tocmai acum când nu aveam nevoie de asta?
Gândurile astea nu îmi dau pace de seara trecută..faptul că vreau ca familia mea sa fie fericită mă ajută să pot face orice sacrificiu chiar să îmi pot sacrifica propria fericire.Sakura are nevoie de un băiat care să îi poată oferi ce îşi doreşte şi ştiu că nu sunt eu acela.Cel mai bun mod de a putea să o îndepărtez de mine este ura..doar aşa o pot face să îşi reorienteze inima.
~Din perspectiva Sakurei~
Se pare că brunetul este foarte îngândurat..oare ar trebuii să îl intreb ce are ..dar...dacă fac asta cu siguranţă se va uita la mine cu dispreţ şi răceală cum face de obicei.Dar ochi lui par aşa trişti dar în acelaşi timp mă fac să mă pierd în acel abis de iubire pentru el din care nu mi-aş dorii să mai ies vreodată.
Ei bine nu după mult timp ajungem în faţa liceului..intrăm amândoi în clasă,eu mă aşez la locul meu în ultima bancă de pe rândul de la geam iar spre surprinderea mea Sasuke se aşează chiar în faţa mea.
Din câte am auzit de la colegi se pare că avem o nouă profesoară de geografie numele ei fiind Tsunade...cam toată scoala este speriată de ea,ea este o zgripţuroaică în persoană...dacă nu l-am cunoscut pe dracu`cu siguranţă o voi face acum..Nu durează mult şi pe uşă îşi face aparitia o siluetă..se pare că era Tsunade..o femeie cam de 40 de ani ,blondă,cu părul cam până la fund şi cu o privire de parcă ar putea rupe pământul în două.
-Bună ziua elevi!Eu sunt noua voastră profesoară de geografie sper sa învăţaţi şi astfel să nu avem probleme!Pentru început voi face nişte schimbări.Deci Uzumaki tu vei sta singur în prima bancă,Haruno tu te vei muta cu Uchiha...mai înşiră ea câteva nume acolo dar eram prea şocată să mai aud ceva..Fără a mai comenta ceva îmi iau lucrurile şi mă mut cu Sasuke. Se pare că încep să cunosc iadul,şi acesta are un singur nume,Sasuke.




Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:41 am, editata de 6 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Vizitato Mier Aug 08, 2012 9:13 am

buna buna ,

ma bucur ca ai adus nextul si ca mai anuntat ,
a fost chiar foarte frumos ,
de data asta imi pare rau pentru sasuke , dar si pentru sakura ,
astept continuarea cu nerabdare si sper sa ma anunti ,
crisu te pupaceste

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Dum Aug 12, 2012 1:05 am

Buna o sa incep cu niste scuze deoarece nu am mai avut timp sa intru si pe la tine scuze inca odata sper sa ma ierti capitolul acesta a fost super vai de ei uuu...ce bine ca i-ai mutat in aceiasi banca wiii a da si inca ceva te rog sa nu il inchizi ficul deoarece este super!!!Inca odat scuze!! iubire A da te rog sa ma anunti cand pui next!!! sarut sarut sarut
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Dum Aug 12, 2012 1:34 am

Imi cer scuze pentru inactivitate.
Nu am avut internet cateva zile ,deci inca o data scuze .
Ficul e super! Mi-a placut la nebunie faza ''se pare ca deja incep sa cunosc iadul ..acela are un singur nume Sasuke.'' Deci a fost ceva epic.
Astept nextul.

<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Myst87 Dum Aug 12, 2012 2:55 am

pff super stii la inceput credeam ca va fi la fel ca playful kiss dar e total diferit :Ximi place mai mult varianta asta si sper sa mai apara scene romantice intre sasusaku :*scuze ca nu am mai intrat am avut probleme cu pc-ul dar akm pt ca numai am o sa fiu mereu atenta cand pui next-urile ca sa las com:X:Xms ca ma anunti ...hmm ai inceput sa te imbunatatesti chiar si descrierea e mult mai buna:*

Myst87
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 10

Reputatie : 100


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Dum Aug 12, 2012 3:09 am

Capitolul 6-Vechea iubire! ¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

Ora trece greu,eu mai tot timpul am vorbit cu Temari şi Tenten iar brunetul pare că se împrieteneşte din ce în ce mai mult cu Naruto.Deja se sună de ieşire,toţi ies din clasă foarte grăbiţi..adică dacă nu îi cunoşteam aveam impresia că sunt o turmă de tauri furioşi rămânând doar eu şi Sasuke...începusem să visez şi eu frumos pierdută în ochii abisali ai brunetului meu când se aude un zgomot puternic provocat de uşa clasei,îmi întorc repede privirea şi observ un băiat roşcat,foarte bine făcut ce purta o cămaşă neagră deschisă la primi doi nasturi de sus,o pereche de blugi albaştri şi nişte tenişi gri.Mi se părea aşa de cunoscut dar totuşi nu îmi puteam da seama cine e.El se apropie uşor de mine mă ia de mână şi mă ajută să mă ridic de pe scaun apoi mă prinde de talie izbindu-mă puternic de corpul lui astfel putând să îi simt respiraţia caldă..nu mai stă mult pe gânduri şi mă sărută apăsat muşcându-mă uşor de buza inferioară eu adâncind din ce în ce mai mult sărutul şi jucându-mă cu câteva fire din părul lui rebel.Ce să mai spun că Sasuke se uita la noi ca la maşini străine se pare că se simţea în plus acolo.Sărutul lui m-a ajutat să îmi aduc aminte cine e .Numele lui este Gaara şi a fost iubitul meu în generală...apoi s-a mutat cu părinţii lui în America..deşi îl iubeam mult o relaţie la disţantă nu durează aşa că am hotărât amândoi să ne despărţim şi să ne continuăm vieţile.Dar unele gânduri mă tot măcina..ce caută el aici?De ce s-a întors după atâta timp ?De ce mă săruta aşa de faţă cu Sasuke deşi ştia că eu sunt îndrăgostită de el?Nu mai durează mult şi rup sărutul îmbrătişându-l cu multă căldură.
-Mi-a fost aşa de dor de tine Gaara!
-Şi mie iubire mi-a fost dor de tine...de aceea m-am şi întors.. vreau să o luăm de la început.
Auzind aceste cuvinte m-am bucurat mult dar în acelaşi timp m-am şi întristat,oare mai simţeam ceva pentru el sau inima mea era dăruită întru totul lui Sasuke?
Că tot veni vorba de Sasuke...el se uita la noi cu o privire nervoasă de parcă ar fi vrut sa îi dea un pumn roşcatului..apoi iese nervos din clasă trântind uşa.
Gaara îmi ia mâinile într-ale lui şi mi le sărută uşor arătându-mi că încă mai simte ceva pentru mine apoi mă trage uşor afară din clasă.Chiar aveam multe de vorbit aşa că mergem împreună într-o cofetărie unde începem să depănăm amintiri.Ce e cel mai sigur e că noi suntem din nou împreună.M-am decis că este timpul să îl uit pe Sasuke şi să îmi trăiesc viaţa cum vreau eu.Se pare că el este noul coleg care va fi de mâine la mine în clasă.Sincer deabia aştept,el este cel mai amuzant şi mai distrat tip pe care l-am cunoscut în viaţa mea.
Nu durează mult şi mă întorc la şcoală,merg liniştită pe hol şi dintr-o dată îl observ pe Sasuke vorbind cu o blondă...era Ino ..eu şi ea eram îndrăgostite de brunet încă din clasa a 9.Mi se pare mie sau Sasuke e gelos pe Gaara şi se răzbună?Oricum ce contează nu vreau să mai am ceva cu el aşa că poate să facă ce vrea..Îmi văd liniştită de drum de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat..îi ignor şi intru în clasă unde Temari si Tenten aveau nişte zâmbete perverse pe faţă.Ele ştiau multe despre roşcat doar erau cele mai bune prietene ale mele.
Toate eram foarte vesele când bucuria de pe chipul lor se schimbă în spaimă..se uitau foarte speriate în spatele meu,întorc capul şi îl observ pe Sasuke care mă ia de mână şi mă târăste până în debaraua liceului unde vrea să mă sărute dar eu îl resping apoi începe să rupă hainele de pe mine lăsându-mă în lenjeria mea intimă neagră cu inimioare roz şi danteluţă de aceaşi culoare...încep să ţip apoi aud cum uşa debaralei ajunge la 2 metri în faţa putând să îi observ faţa nervoasă a lui Garra care îl ia pe brunet de cămasă trăgându-l afară şi dându-i un pumn care l-a băgat în perete apoi vine la mine şi mă întreabă dacă sunt bine dându-şi jos hanoracul şi mi-l pune ducându-mă până la vestiare unde aveam alte haine de schimb ..Mă îmbrac repede,îmi iau geanta şi plec nervoasă acasă...roşcatul mă conduce până la poartă apoi se îndreaptă către casa lui .Intru nervoasă în casă şi urc direct în camera mea unde incep să plâng iar nişte întrebări începeau să mă macine.De ce a facut Sasuke asta?Mă iubeste?Sau vrea doar să fiu a lui?Am reuşit să îi rănesc orgoliul chiar aşa de mult?Nu după mult timp mă asez în pat reuşind să adorm şi să uit de cele întâmplate.




Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:40 am, editata de 5 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Dum Aug 12, 2012 3:21 am

]size=24]
UUUU!!!!
Ce dragut e !!
Sasuke cap de spanac cum ai puut face asta.
MA bucur ca a venit Gaara la timp ca de nu ,cine stie ce s-ar fi intamplat.
Abea astept nextul.
[/size]
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Vizitato Dum Aug 12, 2012 4:49 am

tu aterizezi cu capitolul , eu cu commul ,
a fost genial , iti dai seama ,
chiar mi-a placut ,
num...mai pot spune nimic ,
esti geniala si ficul tau la fel ,
anunta-ma de continuare ,
crisu te pupaceste

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de SasuSaku2012 Dum Aug 12, 2012 5:03 am

Of DOAMNE il omor pe Sasuke dc oare a facut asta..ori este gelos pe..Gaara fericit Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318
SasuSaku2012
SasuSaku2012
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Balanta Mesaje : 27

Reputatie : 103

Data nasterii : 25/09/1999

Varsta : 24

Localizare : La PC.....

Hobbie : Dau sfaturi.....

Stare de spirit : Depinde de imprejurari....


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Dum Aug 12, 2012 9:58 am

Hai ca am ajuns si eu.
Pe bune, serios, mister orgolios este ranit?
Dar chiar sa se gandeasca sa o violeze?
E prost?
Serios, are ceva in creerul ala de tarana?
Nup:|
Si cam asa, una peste alta ce casatorie pana mea visezi?
Aaaaaaaaa!!!!!
Te impusc>><
Si aia cine-i?
Karin?
Sa te puna sfantu ca te sfasii!!
Next sarut
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss - Pagina 2 Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Dum Aug 12, 2012 11:43 am

Ajung intirziata, ar trebui suparat
sa-mi fie rusine, am
scapat atitea capitole frumoase, tasteaza
nu pot sa cred, dar sa revin, imi place foarte
mult acest capitol, si of doamne Sasuke chiar nu puteai
astepta si tu, Gara, i love you, ce bine ca ai venit la
timp, Mary adu next ce de nu nebun nebun pusca Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 ,
Glumeam si eu, oricum, Ily iti ureaza spor la scris si imaginatie sarut
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Myst87 Dum Aug 12, 2012 2:18 pm

sys pff ce idee ti-a venit:Ximi ziceai u mie ca nu mai ai idei?e super fic-ul si daca apare si logodnica lui sasuke in peisaj va fi f amuzant:)))orcm nu ma asteptam ca sasuke sa vrea sa o violeze geniala ideea:*bft in continuare de abia astept next-ul!

Myst87
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 10

Reputatie : 100


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Diana~Didy Mar Aug 14, 2012 11:20 am

Reusesti sa ma uimesti cu fiecare fic de al tau care il citesc.Foarte interesant,ador fiecare capitol :X Pwp :*

Diana~Didy
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 8

Reputatie : 1


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de vip.666 Joi Aug 16, 2012 1:33 pm

Marry ai onoarea primului meu mesaj .Spre surprinderea mea si a ta am citit toate capitolele.Imi place cum ai evoluat !:*felicitarii :Xti pupaaa Lorrryyy<333 succes si multa inspiratie pe viitor !~
vip.666
vip.666
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Gemeni Mesaje : 20

Reputatie : 103

Data nasterii : 06/06/1997

Varsta : 26

Localizare : in lumea mea ;) ♥

Hobbie : frec menta :))♥

Stare de spirit : mai schimbatoare ca vremea ;) ♥


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de RkSt Sam Aug 18, 2012 12:41 pm

deci cel mai tare fic ever...fara suparare celorlalti:D....eu pur si simplu il ador:X:X....maryy repede capitolul 7 ca daca nu nebun nebun ...okay?...pwpici sarut sarut sarut

RkSt
Incepator Forum
Incepator Forum

Varsator Mesaje : 9

Reputatie : 0

Data nasterii : 15/02/1993

Varsta : 31


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Lun Aug 20, 2012 2:03 am



Capitolul 7-Lacrimi! ¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

~Din perspectiva Sakurei~
Este deja ora 7,deschid agale ochii şi mă ridic somnoroasă din pat,merg îmi fac duş şi revin în camera mea pentru a mă schimba,de data aceasta nu voi lua uniforma.Mă uit prin dulap şi aleg o pereche de blugi negri cu tăieturi,o bluză albă foarte decoltată şi o pereche de balerini asemeni blugilor.Mă îmbrac repede şi cobor la micul dejun.Se pare că toţi sunt la masă,mă aşez şi eu pe scaunul din faţa lui Sasuke apoi privesc ochii lui abisali care exprimau ca de obicei indiferenţă,plictiseală şi tristeţe. Îmi termin repede micul dejun apoi mă ridic imediat de la masă fără a mai spune ceva,îmi iau geanta şi ies pe uşa casei îndreptându-mă către şcoală.După câţiva metri cineva mă prinde de mâna dreaptă trăgându-mă cu putere către pieptul lui astfel putând să îi simt respiraţia caldă.Era însuşi domnul mare şi tare Sasuke care părea că vrea să îşi ceară scuze.Fără a mai sta pe gânduri îmi trag mâna din strânsoare şi plec nervoasă către liceu.Ajunsă în faţa uşii clasei mă îndrept liniştita către banca mea...însă tocmai în acel moment apare Gaara care mă ia usor de spate lipindu-mă de abdomenul lui apoi unindu-şi buzele cu ale mele într-un sărut muşcându-mă uşor de buza inferioară.Rup acel sărut şi îi spun că nu mă simt bine iar în secunda următoare îl văd cum zboară până în peretele celălalt.Se pare că Naruto văzuse această scenă şi era nervos.Merg speriată către el şi îl întreb dacă e bine acesta ridicându-se nervos îndreptându-se către blond cu intenţia de a-l lovi însă atunci apare Sasuke care îi desparte.
-Să ghicesc.Voi doi idioţilor vă bateţi pentru Sakura nu?Cred că degeaba vă chinuiţi să ajungeţi în spital.Ea nu vă iubeste pe nici unul dintre voi,mă iubeste pe mine..aşa că succes fraierilor!Spunând asta mă ia de spate apropiidu-mă de el apoi luandu-mă de mână mă scoate afară din clasă.Ne mai putând să rezist mici cristale transparente cad din ochii mei verzi asemeni celor mai preţioase smaralde.Sasuke mă ia în braţe apoi îmi şopteşte la ureche că după ore vom lua masa cu familia.Ies din aşa zisa lui îmbrăţişare şi merg înapoi în clasă unde mă asez în bancă.Orele au trecut greu,dar se pare că deja este ora 8 asa că plec către casă.
Ajunsă în faţa porţii observ mai multe maşini parcate.Se pare că vor fi şi musafiri,îmi spun eu liniştită în gand apoi intru în casă unde observ un bărbat de vreo 40 de ani,brunet cu ochii căprui,înalt şi bine făcut,îmbrăcat într-un costum negru cu o cămaşă albă şi o cravată albastră.Lângă el mai erau 2 femei una tot de 40 de ani,roşcată cu părul prins coc,îmbrăcată într-o rochie vişinie strânsă pe corp iar cealaltă era o tânară cam de vreo 18 ani,roşcată cu părul până peste umeri,îmbrăcată într-o pereche de blugi albaştri şi o bluză albă care îi scotea în evidenţă sânii foarte bine conturaţi.Ceea ce m-a şocat cel mai tare era faptul că ea îl ţinea de mână pe Sasuke.Fac cunoştinţă astfel aflând că numele fetei este Karin, apoi urc în camera mea unde mă schimb să cobor la cină.Mă uit în dulap şi iau pe mine o rochie roz cu o palmă mai jos de fund şi cobor la masă.
Mătusa Mikoto îmi spune să mă aşez pe scaunul de lângă Sasuke..fac asta fără a mai comenta dar în acelaşi timp observându-i faţa lui Karin care se uita cu dispreţ la mine,ea stând lângă mama ei.Nu terminăm de mâncat că roşcata se ridică în picioare şi se apropie de Sasuke spunând că ar trebuii să se grăbească cu pregătirile pentru nuntă.
Brunetul dă aprobator din cap,am simţit că mii de lacrimi vor cădea din ochii mei verzi apoi m-am ridicat de la masă spunând că am terminat urcând repede în camera mea unde am început să plâng.Mii de şiroaie cădeau din smaraldele mele...când dintr-o dată aud că bate cineva la usă..mă ridic uşor din pat şi deschid..




Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Mier Apr 10, 2013 8:39 am, editata de 4 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Lun Aug 20, 2012 3:38 am

Karin, jav** aia este pana la urma logodnica lui Sasuke?
Bai da iti bati joc de mine?
In ultimu hal...
Dar Sasuke o iubeste pe Sakura, kawaii sarut .
Dar il bat, iar Naruto ar face bine sa o gaseasca pe Hinata iar Gaara pe Sari sau Matsuri, doar sa o lese in pace.
Hau, next si mersi ca m-ai anuntat.
Next sau scot coasa nebun nebun nebun .
PS: PRIMA Playfull Kiss - Pagina 2 3573983318 Playfull Kiss - Pagina 2 2708387124 Playfull Kiss - Pagina 2 2708387124 Playfull Kiss - Pagina 2 2708387124 wiii wiii
Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss - Pagina 2 Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de <Irry Lun Aug 20, 2012 11:11 pm

:
razzy: NU puteai oare sa ma anunti si pe mine ma faci s astept degeaba cum ai putu sa uiti asa de mine.
Si serios ,KArin !Tocmai jigod** asta ai gasit-o si tu ma dezamagesti.
Astept nextul si daca iar nu ma anunti nebun nebun nebun nebun
<Irry
<Irry
Moderator
Moderator

feminin Taur Mesaje : 107

Reputatie : 9

Data nasterii : 30/04/1997

Varsta : 27

Localizare : In fata Pc-ului

Hobbie : Scrisul,cititul ,sala

Stare de spirit : nada


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Myst87 Mar Aug 21, 2012 3:08 am

:Xwoow!chiar imi place si vreau next urgent :*ms ca m-ai anuntat iar ideea cu karin si gaara e pur si simplu geniala ar fi tare ca pana la urma sasuke sa realizeze ca o iubeste pe sakura iar gaara sa o cunoasca pe karin(cu ajutorul sakurei)si sa ramana cu ea:))orcm bafta la scris de abia astept sa vad ce urmeaza

Myst87
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 10

Reputatie : 100


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de vip.666 Mar Aug 21, 2012 8:33 am

Frumos capitolul<33..nunta:-? hmm..interesant;d toata inspiratia sa apeleze la Marry :))!:*
vip.666
vip.666
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Gemeni Mesaje : 20

Reputatie : 103

Data nasterii : 06/06/1997

Varsta : 26

Localizare : in lumea mea ;) ♥

Hobbie : frec menta :))♥

Stare de spirit : mai schimbatoare ca vremea ;) ♥


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) Mier Aug 22, 2012 9:49 am

Frumos capitolul ca toate celelante, dar ajung
ca de obicei intirzitata, ar trebui sa-mi fie rusine ca nu am
fost prima la un capitol atit de frumos, deci nunta, Karin iti
fati aparitia si deja vrei batuta, of doamne si Gaara si Naruto, Playfull Kiss - Pagina 2 472939296
Ms ca mai anuntat si astept next, ca de nu nebun
Ilinca(Ily)
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.


http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Apollo Mar Sept 04, 2012 1:15 pm

Am ajuns si eu cu critica, in primul rand scuze ca a durat atat insa critica noastra principala e in vacanta.
Insa sper sa fii multumita cu critica mea, sa incepem:

Ideea : Pot sa spun sigur ca este una originala, placuta si foarte frumoasa.

Titlul: Este scurt, ceea ce e bine, atrage cititori si are un inteles oarecare pe parcursul ficului. Imi place.

Descrierea: Am ajuns si la problema, in primu capitol este prezenta insa este prea simpla. Prea putina, insa de atunci pana la Capitolul 7 ti-ai inbunatatit descrierea. Devenind mai interesanta si frumoasa, punand in evidenta sentimentele pe care personajele le poseda.

Dialogul: Este prezent, in primul capitol prea prezent, insa se diminuiaza pe parcursul ficului, din simplu si banal devenind mai interesant.

Greseli de tastare/exprimare/ortografie: Se pare ca am ajuns si la problema principala a ficului, insa nu o sa stau sa enumar fiecare greseala care putea fi reparata printr-un edit.
"creistalina" -> "cristalina"
"perspctiva " -> "perspectiva"
ETC.
Si multe altele, trebuie rezolvate prin edit, asa cum am mentionat mai sus.
Exprimarea este destul de corecta, insa linile de dialog din primu capitol, nu le vad rostul.
Iar greselile de ortografie, valeu ma omori!
O problema pe care o voi preciza la estetica, insa in dialog, lipseste punctul "." , sau semnul intrebarii "?"
"-Tu esti Haruno Sakura" -semnul intrebari, cine l-a mancat?
Pe viitor te rog sa fii mai atenta.

Estetica: Am ajuns la mult asteptata estetica, aici te rog sa nu ma injuri insa ti-am repetat de atatea ori. Dupa ce termini o propozitie si pui punct "." trebuie sa lasi spatiu, la fel si dintre virgula "," si un nou cuvant. Ti-am repetat de pana am ajuns si sa visez asta, rau, rau. Intre naratiune si dialog ar trebui sa lasi un spatiu liber, asta da un alt aer ficului si va fi mai usor de citit. Sau de exemplu daca viseaza ceva si apoi scrii de realitate, tot ar trebui sa lasi un loc liber, sau cand treci de la un loc la alt loc. De la dormitor, ajungi direct la scoala, inteles?

Actiunea: E bunicica insa nu buna si nici foarte buna. Intr-un capitol decurge lent si frumos, merg totul pas cu pas, iar in alt capitol pare a fi pe banda rulanta. Asta da un aer neglijent si ca ai vrea sa scapi cat mai repede de fic, facandu-l dintr-un fic foarte frumos intr-unul care si-a dus viata prea repede. Nu fa ca la filmele coreene, totul merge incet si bine iar in ultimul capitol incepe un talmes balmes de actiune grabita, care fuge cu un avion...

[u]Semnele de punctuatie[/u]: Am precizat mai sus, insa sa iti reamintesc ca, in unele locuri trebuia sa fie virgula iar tu ai inlcouit-o cu "....". Ceea ce nu e prea corect gramatical, poate sa isi aiba ".." locul intr-un capitol, da nu la fiecare 4-6 randuri. Ne bun.
_____________________________

Revenind, mie imi place ficul la nebunie si stii asta, insa sper sa tii cont de aceasta critica altfel cred ca mi-am dat sufletul aici de geaba.
Si scuze Mustache ca ti-am luat eu prima slujba pe acest forum. sarut
Next-ul cat mai repede fiindca abia astept sa vad cum evoluiezi.
Ps. Cine dq ti-a spus ca nu poti scrie daca ai facut cerere de critic? nebun

Apollo
Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 26

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii : Playfull Kiss - Pagina 2 Rose___by_mellcatnina-d54ct03


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Diana~Didy Dum Sept 09, 2012 7:16 am

waaw,la asta nu ma asteptam :o cum adica nunta?:(( biata sakura zi proasta scrie cat mai repede continuarea caci iti ador ficul :X

Diana~Didy
Incepator Forum
Incepator Forum

Mesaje : 8

Reputatie : 1


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» Vin Sept 28, 2012 8:27 am

Bunaaaa,,,,dupa o lungaaa perioada de pauza pentru care imi cer scuzee:X:XAm adus si eu acest capitol..sper sa va placa desi e nu prea lung dar am avut un motiv sa nu il continui cred ca va veti da seama la sfarsit:xVa pup spro la citit si vreau commuri cu pareri daca sa il continui sau nu!


Capitolul 8-True¸.•*¨*`•.¸⌒♥⌒

Fac nişte ochi cât cepele când văd că la uşa era Hinata,ea este verişoara lui Sasuke şi o cunosc din generală deoarece am fost în aceaşi clasă. Ea era cea mai bună prietenă a mea căreia îi puteam spune orice...mă rog am fost prietene până când eu am facut o mică greşeală şi m-am combinat cu iubitul ei iar la câteva săptămâni după aceea ea a fost nevoită să se mute cu părinţii ei în Germania. Era aşa de schimbată,mă uitam la ea şi nu îmi venea să cred nu mai era aceaşi fată care îşi făcea mereu părul în 2 codiţe şi purta aparat dentar,acum era o femeie în toată regula cu părul lung brunet şi cu câteva reflexii albastre,un corp bine făcut şi sânii bine conturaţi iar ochii ei negri nu mai exprimau spaimă şi tristeţe ci acum exprimau seriozitate,putere şi încrederea în sine. Ne mai stând pe gânduri mă ridic din pat şi merg către ea luând-o în braţe iar ea mă strângea la fel de tare...simţeam nevoia să îi cer scuze şi să îi povestesc tot ce s-a intamplat de când ea a plecat şi am pierdut o prietenie aşa importantă ca a ei.
Vreau să îi spun ceva însă nu apuc că apare Sasuke care părea foarte uimit şi nedumerit de faptul că noi ne îmbrăţişam,în fine Hinata i-a povestit că noi defapt ne cunoşteam...în momentul ala eu eram cu totul într-o altă lume,priveam podeaua şi mai aveam puţin şi plângeam de fiecare dată când auzeam vocea lui Sasuke.
El pleacă şi eu rămân cu Hinata îi povestesc cam tot ce s-a intamplat cum m-am îndrăgostit de Domnul nepăsător,cum am ajuns aici şi de ce eram tristă.Ea mă ia uşor în braţe şi îmi şopteşte la ureche că totul va fi bine apoi îmi spune să mă întind în pat şi să încerc să adorm.
Zis şi făcut,a doua zi de dimineaţă mă trezesc cu o ceartă în uşa mea,mă ridic uşor din pat şi merg spre uşă dându-mi seama că defapt Hinata îi cerea explicatii lui Sasuke dar se pare că era adevărat ce credeam,lui nu îi păsa de mine ,mi-a spus-o mie şi i-a spus-o şi ei. Eram deja roşie la faţa aşa că deschid repede uşa şi fug în baie,cineva bate la uşă şi crezând că e Hinata îi spun să intre apoi încep să plang şi mai tare şi merg să o iau în braţe dar simt nişte mâini puternice care îmi înconjoară spatele apoi îmi dă un sărut părintesc pe frunte.Ridic speriată capul şi văd că e Sasuke apoi îmi şterg repede lacrimile şi îi spun să iasă dar el închide uşa cu cheia apoi o aruncă jos şi se îndreaptă spre mine eu dându-mă din ce în ce mai în spate până ajung în cadă care era pregatită cu apă şi petale de trandafiri însă Sasuke nu se opreşte şi vine peste mine în cadă şi începe să mă sărute apăsat pe buze muşcăndu-mă uşor de buza inferioară apoi pe gât şi din ce în ce mai jos până la un moment dat când... .


Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Sam Mai 11, 2013 7:41 am, editata de 5 ori
»ღ»Mary»ღ»
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 26

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)


Sus In jos

Playfull Kiss - Pagina 2 Empty Re: Playfull Kiss

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum